Spojte se s námi


Hokej

Téměř 30 zápasů dlouhá pauza? Pro Crosbyho žádný problém! Hvězda Penguins se vrátila ve velkém stylu

Publikováno

dne

Dlouhých 28 zápasů chyběl v sestavě Pittsburghu hvězdný Sidney Crosby. Nicméně v noci se konečně postavil na led a představil se v utkání proti Minnesotě. Dlouhá pauza na jeho výkonu však nešla ani zdaleka poznat. Kanadská hvězda měla hlavní podíl na výhře Penguins nad Wild v poměru 7:3.

Naposledy 14. listopadu měli fanoušci Pittsburghu možnost vidět na ledě Sidneyho Crosbyho. Za tu dobu se odehrálo 28 utkání, v nichž se Penguins museli bez svého hvězdného kapitána obejít. Nicméně to zvládli poměrně bez problémů. Nyní se však konečně mohou na jeho kvalitu a přítomnost opět začít spoléhat.

To koneckonců mohli ihned v prvním duelu po jeho návratu. V utkání proti Minnesotě totiž Crosby ihned zářil. Pomohl k výhře 7:3 a sám se na ní podílel čtyřmi body! Jeden gól sám vstřelil, na další tři přihrál. Nelze se tak divit, že se stal poměrně bezkonkurenčně první hvězdou utkání.

Zkrátka návrat ve velkém stylu. Jednu z asistencí si Crosby připsal při gólu Dominika Simona. Kouč Mike Sullivan je tedy rád, že má trojnásobného vítěze Stanley Cupu opět k dispozici. „Je těžké to popsat. Sidney znamená mnoho pro tuto organizaci, pro své spoluhráče. Je skvělé ho mít zpět. Je to rozdílový hráč a skvělý lídr. Jeho návrat tým obrovsky nakopne,“ má jasno Sullivan.

Mimo to si díky čtyřbodovému utkání opět upevnil Crosby postavení v jedné ze statistik. Žádný hráč si od jeho první sezony v NHL nepřipsal více čtyřbodových zápasů. Kapitán Pittsburghu jich má už 33, nejblíže k němu jest Alexander Ovečkin s 28 čtyřbodovými duely.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.