Spojte se s námi


La Liga

TÉMA: Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi? Někdo být nejlepší na světě zkrátka musí!

Publikováno

dne

La Liga je v současnosti zřejmě nejsledovanější ligou na světě a má to své opodstatnění. Soupeření Realu Madrid s Barcelonou, respektive jejich největších hvězd Cristiana Ronalda a Lionela Messiho, zkrátka přirozeně poutá obrovskou pozornost a zásluhou toho se nabízí otázka, kdo je lepší. Říci, že Ronaldo je lepší než Messi a naopak je moc jednoduché, za to podložit názor pádnými argumenty neskutečně složité. Za mě Cristiano Ronaldo a proč?

 

Určit, který z fotbalistů je nejlepší na světě, je neskutečně složité a odpovědět si kolikrát ani netroufnou experti, kteří diplomaticky sdělí, že jsou oba dva výborní hráči a oba se mohou pyšnit odlišnými přednostmi, což je samozřejmě pravda, na druhou stranu ale někdo přece musí být úplně nejlepší. La Ligu také nemohou vyhrát dva týmy nebo Zlatý míč dva hráči.

Pokud jednoho nebo druhého fotbalistu zbožňujete nebo Vás zajímá, kdo je lepší, určitě už jste četli nějaký článek, který se je snaží porovnat. Většinou ovšem na základě statistik nebo individuálních ocenění. Rozhodl jsem se tyto dva faktory vynechat a přijít nyní s jinými argumenty, proč je Ronaldo lepší než Messi, a tudíž nejlepším fotbalistou na světě.

Dvě cesty na vrchol, jedna ovšem složitější

Zatímco Lionel Messi je odchovancem Barcelony, kde se od mládežnického týmu, přes třetí a druhý dostal až do prvního, Cristiano Ronaldo se musel během své kariéry postupně adaptovat na portugalský, anglický a španělský styl hry, s čímž je spojeno i stěhovaní, které asi pro žádného člověka není příjemné, obzvlášť, pokud je časté.

Klíčovým faktem ovšem je, že argentinský reprezentant zná v uvozovkách pouze španělský fotbal, kde vyrostl v obrovského hráče, zatímco současná hvězda Realu Madrid po přestupu ze Sportingu Lisabon odstartovala svou kariéru v Manchesteru United.

Oba spojuje to, že do velkého fotbalu nakoukli shodně v roce 2003, jinak ale jejich cesty na vrchol byly diametrálně odlišné. Lionel Messi měl od mládeže fantastické zázemí v Barceloně, kde si zvykl postupně na tamní život, přizpůsobil se stylu hry atd. Cristiano Ronaldo po přestupu do Manchesteru United ze Sportingu musel ukázat a potvrdit svůj obrovský potenciál.

Když jsem se rozhodoval, který z hráčů je nejlepší na světě, klíčové tedy bylo, že třiatřicetiletý rodák z Madeiry prokázal svou obrovskou kvalitu ve dvou různých velkých soutěžích, Premier League a La Lize. Jen těžko si dokáži představit, že by stejně úspěšný byl na ostrovech i Lionel Messi a určitě nejsem sám. Dalším důležitým faktorem je adaptace na různé herní styly.

Tvrdý ostrovní fotbal versus ofenzivní španělský styl hry

Kde je podle Vás jednodušší se prosadit? Do otevřené obrany nebo proti obráncům, kteří jsou připraveni zastavit protihráče za každou cenu? Cristiano Ronaldo mnohokrát pocítil tvrdost anglického fotbalu, přesto se na ostrovech dokázal prosadit a stala se z něj legenda Manchesteru United. Samozřejmě, že i Lionel Messi zná anglický styl hry z UEFA Champions League, jenže hrát Premier League každý týden je diametrálně odlišné.

Osobně si to naživu nedokážu představit, protože jsem to nikdy nezažil, ale potvrdit pověst jednoho z nejlepších fotbalistů na světě po přestupu z Manchesteru United do Realu Madrid musí být nepředstavitelně těžký úkol a určitě jsou hráči, kteří vysoká očekávání od klubu a fanoušků nenaplnili a vyhořeli. To ovšem nebyl případ Cristiana Ronalda, který adaptaci zvládl a i dál střílel góly jako na běžícím páse. Lionel Messi nic takového nikdy nepoznal.

Levá, pravá nebo hlava? Pro CR7 žádný problém

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo během své kariéry nastříleli nepřeberné množství gólů, zaměřme se ovšem na to, jakým způsobem jich dosáhli. Levá nebo pravá noha, to je asi oběma hráčům jedno, jenže zakončení hlavou má určitě lepší portugalský reprezentant, o výskoku nemluvě. Cristiano Ronaldo pro to má genetické předpoklady, což objektivně ani jeden ovlivnit nemůže. CR7 měří 185 cm, zatímco rodák s Rosaria 169 cm.

„ Nevidím nikoho, kdo by byl lepší než já. Žádný hráč nedosáhl takových věcí, jako jsem dosáhl já. Neexistuje komplexnější hráč, než jsem já. Věřím, že jsem nejlepší hráč v historii fotbalu, v dobrých i špatných chvílích.“

Cristiano Ronaldo

 

https://www.youtube.com/watch?v=TEuvWhSGUCM

 

Související články

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.