Teď už ten VAR určitě nezaplatí! Zbrojovce byla odepřena výhra po sporném rozhodnutí

Před několika dny si Zbrojovka stěžovala na VAR, nyní se stala jeho další obětí. V samotném závěru zápasu se Zlínem se hráči Brna radovali z vítězného gólů. Ten ale kvůli nesmírně spornému zákroku nakonec nebyl uznán.

Zdroj: fczbrno.cz

“Za zmetky se neplatí,” stálo v otevřeném dopise adresovaném předsedovi FAČR. Klub prohlásil, že není spokojen s fungováním VAR a odmítá tento systém platit. Sobotní zápas ze Zlínem vedení Brna určitě o opaku nepřesvědčí.

V důležitém zápase dvou týmu z druhé poloviny tabulky bylo domácí Brno o něco lepší. Předvedlo několik zajímavých útočných výpadů, ale gól nepřicházel. Brankáře Dostála nepřekonal ani Růsek v 62. minutě, když se nečekaně ocitl sám za obranou.

Síť se domácím nakonec podařilo rozvlnit až dvě minuty před koncem. Radoval se Bariš. Jenže radost ze vstřeleného gólu, který by byl s největší pravděpodobností vítězný, nevydržela dlouho. Po upozornění od videorozhodčího totiž hlavní sudí Hocek branku odvolal.

Gólu Bariše ve vápně předcházel zmatek. Při akci nejdříve pálil do brankáře z bezprostřední blízkosti po perfektním úninku a přihrávce Pachlopníka útočník Fila. Vyražený míč se chystal v pádu ještě dorážet, ale k míči přiskočil Hlinka, který se po kontaktu s Filem svalil k zemi.

Právě tento střet nakonec rozhodčí posoudil jako faul a vyslyšel tak nářky hráčů Zlína. Fila při pádu nohou opravdu podle záběrů trefil Hlinku, který k němu přiskočil zezadu, do lýtka. Před střelou se ale prakticky nenapřáhl a pohyb nedokončil.

Velice sporná situace byla vyhodnocena v neprospěch Brna, což zcela určitě nevylepší jeho vztah k systému VAR, jehož obětí se cítilo už dříve.

Zdroje: Fortuna liga, Zbrojovka Brno

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jak tu zmatečnou Zbrojovku s neregulérními přesuny do I. ligy nemám rád, tak v tomto mají moji plnou podporu. Jako vyhlášený fotbalový odborník jsem v kruhu nejbližších už před zavedením VARu zpochybňoval tento “institut”, tak současnost mi dává jednoznačně za pravdu! Je perverzní, že o výsledku utkání rozhoduje “anonymní figura kdesi ve sklepě” . Proč o výsledku nerozhoduje přímý účastník děje? Když udělá chybu rozhodčí, tak je to stejně lidská chyba, jako když např. útočník z malého vápna překopne prázdnou branku. Překopnul prázdnou branku proto, že je dřevák, nebo proto, že byl podplacený? A stejné parametry musíme mít i na rozhodčího! PS: a argumentaci Berbrem si, s prominutím, strčte do pr….!

 2. Fila Hlinku kopl ale jen proto ze ho Hlinka stahl k zemi a on ho kopl v padu.
  Takze prvni faul byl ze strany Hlinky.
  Na videu je ta zluta ruka ktera stahuje Filu k zemi videt na 1000%.
  Takze bud je Hocek absolutne slepej a tim padem uz by si mel zapiskat maximalne divizi nebo to byly “noticky” shora ala Berbr.
  Mimochodem, jeste predtim byl penaltovej faul na Pachlopnika kterej na tu sanci nahraval, bohuzel nepadal jak svestka se smrtelnym vykrikem….

 3. Deklaroval jsem před zavedením VAR, že to nebude k ničemu. Na moje slova došlo. Nejsem tím nikterak nadšený, ale toto už hraničí více než s drzostí. Ač jsem nefandil ani Brnu, či Zlínu, jsem přesvědčen, že sudí Brno poškodil a to velice. Měl by dostat pořádný flastr. A zákaz alespoň na tři zápasy. Jinak naprosto souhlasím s názorem p. Petříka.

 4. Bohužel zatčením Berbra to nekončí. Noty jsou rozdané. Sportovní výkony namají na výsledky až tak vliv. V Brně si mohou prst v p…i zlomit a stejně spadnou. V klíčových zápasech, jako jsou poslední dva, získali bod místo čtyř, které byli sportovně dosaženy, jen je sebrala vyšší moc. A v podstatě znamenají, že než coby se přiblížili soupeřům nad sebou a namočili je do sestupových vod a dostali pod tlak, vyjasnili si situaci – můžou se tvářit, že bojují o záchranu, ale sami musí vědět, že je to nereálné (ne že by na tom byli po sportovní stránce nějak výrazně hůře, než Zlín, Bohemka, Teplice, Příbram, Opava…, ale to nehraje roli).
  Může se psát o pofiderním postupu do ligy. Souhlasím! Podívejme se ale i na pofiderní nepostup z baráže vloni přes Příbram. Rok před tím, kdy se padalo bychom pár zářezů také našli.
  No a teď, když se brněnští ozvali, jak se ozvali…….myslím, že to mají spočítáno. To, že je Berbr mimo evidentně neznamená, že je fotbal čistej.
  VAR? Super myšlenka a nástroj. Ale ve špatných rukou.
  Sedm let trénuji mládež, zdrama, na úkor volného času. Tu hru mám rád, učím ji mít ji rád i mladé, s naivní představou o radosti ze hry.
  Bohužel fandím Zbrojovce od dětství, současný stav tohoto klubu mě vůbec netěší. No a když už bychom se mohli radovat, že je naděje na záchranu a udržení se v lize, přijde toto. Dětem můžeme vyprávět pohádky o tom, jak je píle a pracovitost odmění, jak mají hrát čestně a nepodvádět. Proč? Nakonec také uvidí realitu. Dnes už ten hnus, co se děje ani nikdo neskrývá, je to do očí bijící a nikdo s tím nehne, protože to většině vyhovuje. Buď se zařadí do té špíny, nebo je fotbal zklame.

 5. To už je děsný co ty rozhodčí předvádějí. Není kolo, aby nerozhodli proti zdravému rozumu. Pomalu si začínám myslet, že ten Berbr za nic nemůže, protože ti packalové nejsou schopni normálně rozhodovat utkání.

 6. Je to jasné, proti tendenčnímu rozhodování se ozvaly Teplice a hned byly rozhodčími řezány. Proti rozhodčím na druhou, tedy VARu, se ozvalo Brno, a hleďme, už je řezáno i ono. Je mně jasné, že touhou Berbra a všech jeho Ardeleánů, kteří ještě na hřištích, nebo sklepích u Varu rozhodují, aby tyto “zlobivé” kluby sestoupily. Sázkaři, berte to jako informaci, tyhle kluby nemohou vyhrát!

 7. Sledoval jsem v neděli v televizi pořad ” DOHRÁNO”, kde byl hostem bývalí vynikající fotbalista Sparty Václav Němeček, který přesně popsal, jak by se sporné zákroky, branky a ovsajdy měli posuzovat. Jediný oprávněný na hřišti posuzovat sporné situace je hlavní rozhodčí a ne nějaký zalezlí rozhodčí u monitoru.( Ti v současné době nejvíc ovlivňují zápasy). Fotbal je rychlá hra a rozhodčí nemůže vše správně postřehnout a od toho je ten monitor, na který se rozhodčí může podívat a popřípadě změnit své rozhodnutí. (když se rozhodnutí sudího po shlédnutí videa nebude líbit, tak komise posoudí správnost, nebo chybu sudího). Fotbal je kontaktní hra a když ten zalezlí rozhodčí někde u monitoru si pustí záznam, tak z čistého zákroku udělá hrubý faul. To je fakt.

 8. Nebyl jsem pro používání VAR ,ale pomocníkem je zcela určitě! Proč,vidím každý týden v angl.lize,bundes lize umějí používat ,zejména ofsajdy,ale i fauly ve vápně vyjiečně v poli,kdy si není rozhodčí jistý s intenzitou faulu jedině dobře. Závěr fanodové nadávali hádali se před VAR nadávat podezírat a hádat su budou stále ,bylo je a bude! Brno bylo administrativně zařazeno do ligy ,chápu jejich rozčarování jen ve VAR to není!!!

 9. Proč se nedomluvíte s Křetínským , je přece z Brna. Vezme kabelu, Krulu a můžete jít za Portugalcem. To jen pro zasmání. Brno se už chová jako demoblok, za neúspěch viní všichni kolem sebe vč. Varu. Tato cesta vede do pekel a do druhé ligy, kam v podstatě zatím podle výkonů patří.

 10. Hlavní rozhodčí se schovávají za VAR když se samy neumí rozhodnout.Já bych jim sebral ty jejich vysílačky a museli by se rozhodnout sami a nemohl by jim do toho nikdo kecat.A když náhodou tak jenom k monitoru a max.2x za poločas.Mě to přijde tak,že se bojí mít vlastní názor

 11. Od nástupu Portugalce vzniklo několik zmetků VAR na zápasech. Sliboval fotbalové veřejnosti, že učiní pořádek a za zásadní chyby budou rozhodčí suspendováni. Jak vidno, nic se neděje, zmetky trvají a bordel na hřištích i v zákulisí VAR trvá. První, kdo by měl být odvolán je drze placený Portugalec i se svojí komisí a za ním všichni ti profesionální rozhodčí bez nároku na mzdy… V Brně mají pravdu za zmetky se neplatí. Takhle to totiž všude kolem nás platí !!!

 12. Podobný článek, ne ten samej, tady byl už na začátku týdne. Jako 3. v pořadí jsem napsal, že jim to FAČR spočítá. A jak je vidět, spočítal. spíš mě zaráží, že ten můj příspěvěk tady není (ale možná, že pod tím článkem ze začátku týdne asu je.) jinak cenzura jako prase.

 13. TAK PARDON, v archivu je skoro stejný článek od jiného redaktora. Ale pak nechápu, proč se to píše dvakrát. asi někdo potřeboval splnit úkol.

 14. Klasický zářez od Varu a pana rozhodčího.Naprosto jasná regulérní branka a faul,jaký svět neviděl.Tohle zapískat na konci zápasu někde na vsi v pralese,tak mu urvou skalní límec zahodí píšťalku vypustí kola na autě a nezaplatí.Ty dva body budou s největší pravděpodobností stát Zbrojovku sestup.Brno si zasloužilo vyhrát a taky vyhrálo bohužel jen morálně.Pravda je ,že měli dvě tutovky,které se prostě musí dát.Jenže čím je větší snaha tím se méně daří.Doufám,že to Portugalec vyhodnotí a zabaví rozhodčímu včerejší odměnu a umělcům od Varu rovněž.Toto by se Slávii nebo Spartě nestalo.

 15. VAR byl zaveden proto, aby opravil hrubé chyby rozhodčího, jedno jestli neúmyslné nebo úmyslné. Ale rozhodně ne proto, aby k němu běhal s každou prkotinou a zkoumal to šest minut. Fakt je, že nemůže vidět úplně všechno, zejména v takové skrumáži před brankou. Václav Němeček ale řekl správně v TV, že za rozhodnutí musí být odpovědný rozhodčí na place, a ne někdo někde, navíc nevíme, s kým se ještě může radit po telefonu, nebo kdo mu tam co našeptává. Je zvláštní, že se ozvaly Teplice a od té doby jim VAR škodí, ozvalo se Brno, a už dvakrát dostali za uši. V minulém kole neměla být pentle proti Příbrami a jedna proti Olomouci, to si rozhodčí jen dělali alibi. Předtím několik brutálních zákroků se zraněním. A co na to komise s předsedou v Portugalsku, který pouze doporučuje a nic nerozhodl? Koho potrestali za evidentní přehmaty? Nikoho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.