Za zmetky se neplatí! Zbrojovka Brno odmítá hradit poplatky za VAR

Namísto toho, aby VAR přinesl do fotbalových zápasů jistotu, klid a méně chyb, je tomu spíše naopak. Nelze se tedy příliš divit některým nesouhlasným projevům. Nyní však šokovala Zbrojovka Brno, která odmítá hradit poplatky za VAR a napsala dopis předsedovi FAČR.

Zdroj: fczbrno.cz

Zbrojovka Brno zaslala otevřený dopis předsedovi FAČR Martinu Malíkovi. Důvod? Fungování, respektive využívání VAR. „Je důležité si odpovědět na otázku, k čemu má sloužit VAR,“ stojí na začátku dopisu.

Dle Zbrojovky má být VAR prostředkem ke zvýšení kvality fotbalového zápasu videorozhodčím, jenž podrobně monitoruje dění v zápase a jehož úkolem je upozornit na zjevná pochybění rozhodčího na hřišti.

„V posledních zápasech našeho klubu (Liberec, Opava, Bohemians) se s tímto “prostředkem ke zvýšení kvality” pracuje zcela chaoticky, nesystémově, nejednotně a s velkou mírou chybovosti. Podotýkám, že se nejedná pouze o utkání našeho klubu, ale děje se tak i v utkáních ostatních klubů nejvyšší soutěže,“ pokračuje dopis.

Moravský celek se pak odvolal také na vyjádření médií, odborné veřejnosti či samotné komise rozhodčích FAČR. Také poukázal na to, že náklady na VAR hradí samotné kluby.

„V principu úhlu pohledu majitelů klubů se tedy jedná o vadu výrobního procesu. A z logiky věci přidané hodnoty výroby se za zmetky neplatí. Proto se vedení klubu FC Zbrojovka Brno rozhodlo ve sběrné faktuře FAČR za řízení soutěžního zápasu nehradit poplatek za VAR,“ oznámila Zbrojovka v dopise.

A kolik náklady činí? 7 500 Kč cestovní náhrady, 5 000 v případě venkovního zápasu. „S ohledem na současné fungování komise rozhodčích FAČR nemáme bohužel jinou formu možnosti stížnosti či protestu, než se obrátit na Vás, jakožto na nejvyšší autoritu, schopnou sjednat nápravu,“ má jasno Zbrojovka.

Celek z Brna doufá, že FAČR učiní potřebné kroky, aby systém VAR sloužil fotbalu. Pod dopis se podepsal Václav Bartoněk, předseda představenstva FC Zbrojovka Brno a.s.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jak tu zmatečnou Zbrojovku s neregulérními přesuny do I. ligy nemám rád, tak v tomto mají moji plnou podporu. Jako vyhlášený fotbalový odborník jsem v kruhu nejbližších už před zavedením VARu zpochybňoval tento “institut”, tak současnost mi dává jednoznačně za pravdu! Je perverzní, že o výsledku utkání rozhoduje “anonymní figura kdesi ve sklepě” . Proč o výsledku nerozhoduje přímý účastník děje? Když udělá chybu rozhodčí, tak je to stejně lidská chyba, jako když např. útočník z malého vápna překopne prázdnou branku. Překopnul prázdnou branku proto, že je dřevák, nebo proto, že byl podplacený? A stejné parametry musíme mít i na rozhodčího! PS: a argumentaci Berbrem si, s prominutím, strčte do pr….!

  2. Svatá pravda, jen je škoda, že se k Brnu nikdo nepřidá. V úvahu připadají maximálně Teplice, jinak všichni jako vždy budou dělat, že se nic neděje. Dříve byla penalta vzácností, protože převažovala fotbalovost a teď…pravidlo o faulu v šestnácte=penalta i když je hráč bez míče. Taktika dnešní doby, dostat balon před branku soupeře a čekat na blba co sedí u videa, aby zavolal rozhodčímu a poslal ho k monitoru. A ještě toho blba máte platit??? Nedivím se Brnu ani náhodou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.

Velký fotbalový zvrat! Nejlepší kluby Evropy se dohodly na vzniku Superligy

Fotbal již nebude takový, jaký ho známe. Kvůli lepším finančním možnostem se nejlepší evropské kluby dohodly na vzniku Superligy, která jim nabídne zajímavou konfrontaci a mnohem vyšší výdělky.

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?