Spojte se s námi


Fotbal

Teď mluv! Lamine Yamal po vstřeleném gólu v semifinále reagoval na provokace francouzské hvězdy

Nepřestává udivovat. V 16 letech je naprostým fenoménem. Lamine Yamal září na mistrovství Evropy a nijak jej nerozhazuje ani snaha soupeřů dostat ho pod tlak. Naopak. Soustředí se primárně na sebe, své výkony. A mluví, když má.

Publikováno

dne

Nepřestává udivovat. V 16 letech je naprostým fenoménem. Lamine Yamal září na mistrovství Evropy a nijak jej nerozhazuje ani snaha soupeřů dostat ho pod tlak. Naopak. Soustředí se primárně na sebe, své výkony. A mluví, když má.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Lamine Yamal pomohl Španělsku gólem do finále
  • Stal se nejmladším střelcem v historii Eura
  • Nenechal se rozhodit soupeři, po gólu reagoval

Kdo by to byl před šampionátem řekl. Lamine Yamal sice ukazoval už během sezony v Barceloně velký potenciál, ale že by měl být jedním z nejlepších hráčů na Euru, to se příliš nečekalo. Ve svých 16 letech ale naprosto zastínil hvězdy, jakými jsou Harry Kane, Jude Bellingham, Phil Foden či Kylian Mbappé.

Až na jeden zápas, kdy už mělo Španělsko jisté postup, naskočil barcelonský klenot vždy v základní sestavě. I proti Albánii naskočil na téměř 20 minut. Když je na hřišti, jde to znát. Má ohromný přínos do ofenzivy, je neustálou hrozbou.

Technika, rychlost, driblink, skvělé centry a také nebezpečná střela zpoza šestnáctky. Yamal toho má hodně co nabídnout. A třebaže se stále stupňovala kvalita soupeřů, jeho výkony neměly sestupnou tendenci. Naopak.

Poté, co se stal nejmladším hráčem, co kdy na Euru nastoupil či nahrál na gól se stal také nejmladším střelcem v historii. Francouzi udělali stejnou chybu jako Němci. Mluvili o něm před utkáním, mírně jej zpochybnili a vymstilo se jim to.

Trenér Julian Nagelsmann věřil, že jeho zkušení hráči mohou teprve 16letou senzaci zastavit. Yamal ale předvedl skvělý výkon a proti jednomu z nejlepších týmů planety si připsal třetí asistenci na turnaji, čímž vyrovnal rekord v počtu asistencí na šampionátu.

Před semifinále s Francií si jej vzal do úst záložník Adrien Rabiot, který se snažil dostat mladičkou hvězdu pod tlak. Prý si zatím vedl skvěle, ale pokud chce do finále, musí toho předvést více. Inu, předvedl. A pak reagoval na jeho slova.

Lamine Yamal si počkal s odpovědí na správnou chvíli

Francie sice šla v utkání do vedení, byl to ale právě Lamine Yamal, kdo s krásnou střelou srovnal na 1:1 a odstartoval tak obrat. Připsal si třetí gól v seniorské reprezentaci, první na šampionátu. A mohl tak přidat druhou reakci na Rabiotův výrok.

Ta první byla pouze příspěvkem na sociálních sítích, kam přidal tento citát: „Hýbej se tiše, mluv jen tehdy, kdy je čas říct šachmat.“

A co ta druhá reakce? Jakmile Yamal vstřelil gól, běžel ke kamerám a prohlásil: „Teď mluv, teď mluv.“

Šachmat sice ještě v ten moment nebyl na místě, ale bylo k něm skvěle nakročeno a nakonec byl i doručen. Po zápase pochopitelně „zázračné dítě“ obdrželo otázku, komu byl vzkaz adresován. „Ta osoba to moc dobře ví,“ nechal se slyšet 16letý klenot.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.