Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Nádhera! 16letý Lamine Yamal vstřelil první gól na turnaji do sítě Francie. Stal se nejmladším střelcem v historii, takto vymetl šibenici zpoza vápna

V úterý večer se rozehrálo semifinále na EURO 2024 a proti sobě se postavily týmy Španělska a Francie. Naskočil do něj i Lamine Yamal, teprve 16letý klenot, který ovšem stále čekal na první branku na šampionátu. Dočkal se. Trefil se. A jak!

Publikováno

dne

V úterý večer se rozehrálo semifinále na EURO 2024 a proti sobě se postavily týmy Španělska a Francie. Naskočil do něj i Lamine Yamal, teprve 16letý klenot, který ovšem stále čekal na první branku na šampionátu. Dočkal se. Trefil se. A jak!

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Španělsko se utkalo s Francií
  • Francouzi se snažili dostat 16letý klenot pod tlak
  • Lamine Yamal vstřelil první gól na turnaji

Mistrovství Evropy ve fotbale je téměř u konce. V úterý večer se odehrál první ze dvou semifinálových zápasů. Utkaly se nejlépe hrající a naopak jeden z nejnudněji hrajících týmů na šampionátu, tedy Španělsko a Francie.

Nemalá část fotbalových příznivců si přála postup Španělska. A měly k tomu mnoho důvodů. Kromě atraktivního stylu fotbalu také například odvahu stavět mladé hráče. Ostatně tým Luise de la Fuenteho táhne například 16letý Lamine Yamal či o čtyři roky starší Nico Williams.

Právě Yamal, který hraje na svém prvním turnaji, stihl překonat několik rekordů. Stihl přepsat dějiny hned v několika ohledech. Je nejmladším hráčem, který se na Euru představil, navíc asistoval. Hned třikrát, čímž dorovnal dosavadní rekord v počtu asistencí jednotlivce v jakémkoliv věku v rámci jednoho turnaje.

Chybělo jediné. Vstřelit gól. Blízko byl už ve skupinách, bohužel se mu to ale nepoštěstilo, byť šance měl. A proti Německu to neměl snadné. Svěřenci Juliana Nagelsmanna se na něj hodně soustředili, místo gólu ale vykouzlil další asistenci.

Respekt z klenotu Barcelony měli i Francouzi. Zejména záložník Adrien Rabiot, který se svými slovy snažil dostat 16letou senzaci pod tlak. Inu, marně.

Lamine Yamal se znovu zapsal do historie

Zápas sice odstartovala lépe Francie, která vstřelila svůj první gól ze hry na šampionátu, když Kylian Mbappé krásným centrem našel v šestnáctce Randala Kolo Muaniho, jenž se zavěsil do vzduchu a skóroval.

Vedení si ale dlouho neudržela. Ve 21. minutě totiž napřáhl ke střele zpoza šestnáctky Lamine Yamal, který vymetl pavučiny ve francouzské bráně. Vstřelil svůj první gól na šampionátu a stal se nejmladším střelce v historii mistrovství Evropy.

Posléze navíc otočil průběh utkání Dani Olmo, který poslal Španělsko do vedení 2:1.

Zdroj: UEFA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.