Tampa to v 6. zápase zvládla a po pěti letech postupuje do finále Stanley Cupu!

V noci ze čtvrtka na pátek se odehrál duel č. 6 mezi Tampou Bay a New Yorkem Islanders. Zápas došel až do prodloužení, kde byli nakonec šťastnější hráči Tampy Bay.

V noci ze čtvrtka na pátek se odehrál duel č. 6 mezi Tampou Bay a New Yorkem Islanders. Zápas došel až do prodloužení, kde byli nakonec šťastnější hráči Tampy Bay.

Hráči Tampy Bay to dokázali! Po 5 letech se opět podívají do finále Stanley Cupu. Šestý zápas v sérii začal lépe pro hráče Islanders, kteří se dostali zásluhou Devona Toewse v 5 minutě do vedení 1:0.

Netrvalo to však moc dlouho a Tampa odpověděla gólem na 1:1, když se prosadil švédský zadák Victor Hedman. Na tento gól mu asistoval slovenský mladíček Erik Černák. Pro fanoušky obou klubů to nakonec byly velké nervy, protože zápas došel až do prodloužení. Tam nakonec byly šťastnější hráči Tampy, když se o gól na 1:2 postaral Kanaďan Anthony Cirelli.

Pokud se podíváme na zápas z pohledu čísel, tak to byla naprosto zasloužená výhra Tampy Bay. Ze všech střel Lightning se očekávalo 4,08 gólů, zatímco ze všech střel Islanders jen 1,93, což jasně značí to, že Tampa byla mnohem nebezpečnější a zápas mohl skončit mnohem větším rozdílem.

Celkově si Tampa připsala až 40 střel ze slotu oproti 25 střelám Islanders. Dalších 16 střel blesků šlo z tzv. inner slotu, což je nejnebezpečnější místo pro vstřelení gólů. Islanders z tohoto místa vystřelilo 10x. Nebýt Varlamova, pravděpodobně by se rozhodlo už v základní hrací části.

Pokud bychom měli vybrat nejlepšího hráče celého zápasu byl by to určitě Victor Hedman. Pokud bychom se podívali i na druhé místo, tak tam by byl jednoznačně slovenský rodák Erik Černák, který odehrál fantastické utkání.

Mimo asistenci na 1. gól, měl Erik velmi kladnou bilanci očekávaných gólů, a to 0,96 – 0,21, což znamená, že když byl na ledě, tak měli mnohem nebezpečnější šance hráči Tampy.

K tomu se váže další statistika, která nám ukazuje že Erik nebyl u žádné inkasované branky Lightning a naopak byl u jedné vstřelené. No a v neposlední řadě měl Erik i kladnou statistiku Corsi. Když byl na ledě, tak byl poměr střel 22-15 pro Tampu. (Všechny statistiky jsou počítané ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě).

Jediným českým zástupcem v tomto zápase byl Ondřej Palát. Pojďme se tedy podívat i na jeho čísla, která určitě plno Čechů zajímají.

Palát odehrál velmi slušný zápas. Sice si nepřipsal žádný bod, ale byl u jedné vstřelené branky Lightning a u žádné inkasované. Dále byl také velmi nebezpečný pro bránu Islanders, když si vytvořil šance na 0,77 gólů, což bylo nejvyšší číslo ze všech hráčů Tampy Bay. Pokud se podíváme na jeho bilanci očekávaných branek, tak ta byla také pozitivní 0,94 – 0,54. No a v neposlední řadě měl Ondra 6. nejlepší Corsi z celého týmu. Když byl na ledě, tak byl poměr střel 31:19 pro Lightning.

Sečteno podtrženo, Tampa zaslouženě postupuje do finále Stanley Cupu a má velkou šanci na celkové vítězství.

Zdroje: evolving-hockey.com, naturalstattrick.com