Spojte se s námi


Fortuna liga

Talentovaný stoper Baránek byl nucen předčasně ukončit kariéru

Publikováno

dne

Byl považován za jednoho z nejtalentovanějších českých stoperů. Svými výkony na sebe upozornil již v dresu v Baníku a následně si vysloužil angažmá v Plzni. Dnes Jan Baránek oficiálně ukončil kariéru.

Teprve čtyřiadvacetiletý stoper jistě nerad vzpomíná na osudový zápas domácího poháru z roku 2016. Tenkrát Plzeň jela na hřiště Hlučína a právě v tomto zápase si Baránek poradil koleno. Po tomto zranění byla nutná operace, po které se Baránek již po měsíci znovu objevil na trávníku. Zranění však bylo obnoveno a následovaly další dvě operace. Tímto prakticky skončila jeho kariéra.

S fotbalem začínal v Baníku Ostrava a v roce 2015 přestoupil jako velký talent do Plzně. Celkem v české nejvyšší soutěži odehrál 77 zápasů, ve kterých vsítil 8 gólů. Nahlédl také do české reprezentace v dresu U21.

I přes konec aktivní hráčské kariéry zůstane Jan Baránek u fotbalové branže. Podle všeho je domluvený na další spolupráci s agenturou Sport Invest, ve které bude pracovat jako regionální manažer rozvoje hráčů na severní Moravě.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.