Reklama

Talentovaný exslávista už nechce chodit po hostováních, a tak přestupuje do Rapidu Vídeň!

V České republice nastupoval Jonas Auer převážně ve druhé lize za Viktorii Žižkov a momentálně mu byla nabízena možnost přesunout se do druholigového Varnsdorfu. Dvacetiletý Rakušan a bývalý slávista se však nakonec upsal SK Rapidu Vídeň.

Talentovaný Rakušan zamířil do České republiky 1. července, když přestoupil do pražské Slavie. Přesně o měsíc a sedm dní později byl poslán na hostování do FK Viktorie Žižkov, které trvalo až do 30. června 2019.

Po návratu z hostování se Auer ve Slavii příliš neohřál, neboť už 1. července 2019 přestoupil do Mladé Boleslavi. Jednu sezónu byl součástí mladoboleslavského kádru a poté zamířil 3. srpna 2020 znovu na hostování a znovu do Žižkova.

Jednalo se o sezónní hostování, které končilo 30. července 2021. Další minuty si však Auer nepřipíše ani v Boleslavi a ani v Žižkově, neboť za 200 tisíc eur přestupuje do SK Rapidu Vídeň.

Rakušané považují Auera za velkou naději své ofenzivy, je v oblibě reprezentačního kouče do 21 let Wernera Gregoritsche a právě přes zápasy za národní výběr zaujal i trenéra Rapidu Dietmara Kühbauera. Nyní talentovaný mladík definitivně přestoupil do slavného vídeňského klubu.

Auera čeká v novém klubu mimo jiné třeba i druhé předkolo Ligy mistrů proti Spartě. Dvacetiletý mladík podepsal se svým novým klubem smlouvu do 30. června 2024 a bude oblékat dres s číslem 23.

“Jsem velmi šťastný, že se k nám připojil další vysoce talentovaný rakouský hráč. Jonas Auer může být využit několika způsoby, jak v obraně, tak i jako útočný hráč.”

“Vím, že několik klubů z domova i ze zahraničí mělo zájem o podepsání smlouvy s Auerem, takže je o to více potěšující, že v budoucnu bude oblékat dres Rapidu,” řekl sportovní ředitel klubu Zoran Barisic.

Zdroj: Transfermarkt, SK Rapid Vídeň

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak na něj budu hodně zvědavej v dvoj zápase se Spartou! Již kvuli té ceně 200 tis.€ – 5 mil.kč jak na jeho postu bude mít Sparta minimalně 4× lepšiho hráče ( podle ceny ) 😊

  2. Auer má pořád velkou šanci se rozvíjet určitě větší,jak v týmu důchodců a odložených hráčů v Boleslavi.Boleslav jenž pustí Budínského a zaměstnává všechny odpadlíky co leštili lavku nebo tribunu v zahraničí se z toho srabu nikdy nevyhrabe.Rozhodčí už ,tak nefungují pan Jarolím je již mimo moderní trendy a peníze pana Dufka už také nemusí stačit.

    • Zjisti si věkový průměr hráčů Bolky, nebo kolik mlůadých /i pod 20let/ přetoupilo nebo hostuje v BOLCE….:D Auer hrál většinou za B tým ….!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené