Spojte se s námi


Ostatní

Pro takové momenty se vyplatí sportovat: Portland podepsal smlouvu s 5letým brankářem

Publikováno

dne

Účastník americké fotbalové Major League Soccer Portland Timbers podepsal smlouvu na jeden zápas s jenom pětiletým brankářem Derrickem Tellezem. Ten před ligovým soubojem proti Orlandu City SC absolvoval s týmem trénink a společné focení.

Tellez je nejmladším hráčem, který podepsal smlouvu s některým z týmů MLS, i když jenom symbolicky. Nová posila klubu má za sebou už tři operace rakovinového nádoru na mozku.

„Derricka jsme pozorovali už dlouho. Myslím, že je jeden z nejtalentovanějších brankářů, který se v našem týmu na dlouhý čas objevil,“ řekl trenér Timbers Caleb Porter. „Myslím si, že ho můžeme hodit rovnou do ohně a postavit proti Orlandu. Chci po něm aspoň dvacet zákroků,“ žertoval Porter.

Pětiletý Derrick Tellez absolvoval s týmem kromě focení i trénink, autogramiádu a speciálně se mu věnoval trenér brankářů. Před zápasem dokonce bude s týmem na trávníku během hymny. Jeho táta Josue Tellez Sanchez nemohl při pohledu na svého syna potlačit emoce a rozplakal se. „To se nedá ani vysvětlit. Je to něco úžasně,“ dodal.

Není to poprvé, co Portland splnil přání mladému fanouškovi. V roce 2013 nastoupil 8-letý Atticus Lane Dupree se svým týmem proti Timbers na stadionu v Providence Park. Jeho tým „Green Machine“ zdolal Portland 10:9, přičemž Atticus rozhodl zápas v poslední minutě střelou z rohového kopu.

 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.