Tak opět změna! Ve Španělsku se nakonec může hrát v pátky, pondělní dohrávky zůstávají zakázané

Těsně před začátkem nového španělského ligového ročníku dochází k dalším změnám co se zápasového rozpisu týče. Minimálně po dobu prvních tří kol, než se učiní dlouhodobé rozhodnutí, se totiž může hrát i v pátek, zatímco zákaz plánování dohrávek na pondělí zůstává v platnosti.

http://gty.im/1165390534

Poslední spor mezi ligovou asociací LaLiga a královským fotbalovým svazem RFEF to dotáhl až k soudu a na konci minulého pracovního týdne bylo rozhodnuto, že alespoň prozatím se může hrát v pátky, což bylo původně zakázáno společně s pondělními dohrávkami.

Javier Tebas, který vede prvně zmiňovanou instituci, si přeje, aby se hrálo v oba tyto dny, zatímco federace v čele s Luisem Rubialesem je proti. Domnívá se, že rozvržení zápasů v rámci víkendu pomůže k vyšším návštěvnostem a tak se dá očekávat, že tento rozpor ještě neskončil.

Zatím musela být složena záloha ve výši 15 milionů eur, aby se tato prozatímní dohoda na úvodní tři kola dodržela. Jedná se však skutečně o krátkodobé řešení problému, které se může táhnout klidně i několik měsíců. Zatím se tedy vrátilo k původnímu rozpisu.

V něm zahajovala celé kolo Barcelona svým výjezdem do Bilbaa, kde se na místním San Mamés střetne 16. srpna od deváté hodiny večerní. Po prvotním ohlášení, že se v pátek nebudou hrávat předehrávky, byl tento mač přesunut o den dopředu s výkopem ve stejný čas.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.

Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.