Spojte se s námi


Fortuna liga

Strakův „kůň“ končí v Karviné. Sezonu dohraje na Slovensku

Publikováno

dne

V kádru fotbalistů Karviné nebude pro jarní část sezony figurovat Libor Hrdlička. Čtyřiatřicetiletý brankář odchází na hostování do konce sezony do druholigového slovenského celku FC Petržalka.

Hrdlička přišel do Karviné jen pár dnů před začátkem letošní sezony a měl zacelit díru po Martinu Berkovcovi, který přestoupil do litevského Kaunasu. Tehdejší trenér František Straka ho znal už z dřívějšího působení v Rožumberoku.

Zkušený kouč ze slovenského gólmana udělal od začátku srpna do konce října jedničku a dost mu věřil. Hrdlička se mu třeba odvděčil tím, že hned ve svém prvním zápase udržel nulu proti Slavii. Celkově udržel čtyři čistá konta ve 12 duelech (jeden byl už pod trenérem Jarábkem).

Teď ale karvinští zeštíhlovali kádr a mezi brankáři na Hrdličku zbyl Černý Petr. Proto zbytek sezony dohraje v Petržalce, která je po polovině soutěže na sestupové čtrnácté příčce. Jarábek bude sázet na duo Martin Pastornický – Petr Bolek. Třetím gólmanem pak je devatenáctiletý Vladimír Neuman, brankář B-týmu.

Z Karviné také natrvalo odchází záložníci Tomáš Weber (syn kouče Mladé Boleslavi Jozefa Webera) a Erik Puchel. Oba přestoupili do druholigového Třince.

Reklama

Oblíbené