Spojte se s námi


Chance Liga

Straka: Vyhodili mě ze Sparty, zatímco mi Ferguson děkoval dopisem

Miloval Spartu jako hráč i trenér, po situaci, která ho potkala roku 2004, se ale cítil být hodně dotčen. Když Františka Straku vyhodili ve chvíli, kdy měl měl za sebou skupinu Ligy mistrů a vedl domácí ligu, nechápal to nikdo.

Publikováno

dne

Miloval Spartu jako hráč i trenér, po situaci, která ho potkala roku 2004, se ale cítil být hodně dotčen. Když Františka Straku vyhodili ve chvíli, kdy měl měl za sebou skupinu Ligy mistrů a vedl domácí ligu, nechápal to nikdo.

František Straka si ve Spartě udělal velké jméno již jako hráč. Strávil v jejím dresu devět sezón, předtím než odešel do Borussie Mönchengladbach, kde se zamiloval do tamní kultury a fotbalové vášně.

V roli trenéra tým převzal v březnu 2004, kdy již Sparta neměla příliš velké šance na titul. Ačkoli Straka porazil Baník na jeho půdě, v tabulce ho již přeskočit nestihl a do kvalifikace Ligy mistrů šel z nemistrovské fáze.

Letenští si přesto poradili Ferencvárosem a dostali se do skupiny. V ní získal jeden bod ve společnosti Manchesteru United, Fenerbahce Istanbul a Olympicu Lyon. To bylo dle Daniela Křetínského málo a v prosinci u týmu skončil.

„Mně bylo řečeno, že jsem udělal jenom jeden bod v Lize mistrů. Proti Manchesteru United, Fenerbahce a Lyonu. Juninho, Benzema, musel být vůbec rád, že jsme se dostali do skupiny,“ řekl Straka v podcastu Red Card.

Letenští přitom ve skupině hráli důstojnou roli. Doma remizovali s Manchesterem United a dvakrát prohráli o gól, na Old Trafford hráli až do posledních minut 1:2. Ruud van Nistelrooy nakonec ke dvěma zásahům přidal další dva.

„Pak dostanu dopis od pana Fergusona, ve kterém mi děkuje, jakým útočným fotbalem jsme se prezentovali na Old Trafford. Do 90. minuty to bylo 1:2,“ pokračoval Straka.

Kuriózní na vyhazovu ze strany Křetínského bylo i to, že Sparta koncem roku 2004 vedla domácí ligu a byla na nejlepší cestě úspěch z pohárů zopakovat. Do skupiny se jakožto mistr opravdu podívala, uhrála v ní tentokrát dva body. Byla to dosud poslední účast.

„Těšilo mě, že hrajeme dobrý útočný fotbal. Že to nevyšlo, tak to zkrátka je. Jsou i jiné mančafty, které uhrají jeden bod, ale to přece není důvod, abys všechnu tu práci zahodil,“ dodal Straka.

Zastávali se ho i fanoušci, což se změnilo až v roce 2011, kdy se rozhodl využít šance vést opět prvoligový tým – konkurenční Slavii. Ačkoli sešívané vedl jen pět měsíců, mnoho sparťanských fanoušků mu do nynějška nezapomnělo.

Zdroj: Red Card

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.