Spojte se s námi


Fotbal

Stones nebo van Dijk: Kdo je nejlepší obránce v Premier League?

Stones, van Dijk nebo někdo jiný? Kdo je nejlepším obráncem v Premier League? Zmínění hráči jsou nejžhavějšími kandidáty, především díky tomu, jaké spoluhráče mají kolem sebe. Ani pohled do statistik však nemusí jasně odpovědět.

Publikováno

dne

Stones, van Dijk nebo někdo jiný? Kdo je nejlepším obráncem v Premier League? Zmínění hráči jsou nejžhavějšími kandidáty, především díky tomu, jaké spoluhráče mají kolem sebe. Ani pohled do statistik však nemusí jasně odpovědět.

Stones vs van Dijk

Oba hráči nastupují na stejné pozici, tedy na středním obránci. John Stones však v poslední době bývá nasazován jako střední obránce na papíře, ale při hře se nachází daleko častěji v prostorách středního záložníka.

V současné sezoně van Dijk nastoupil do 29 zápasů, ve kterých vstřelil 2 branky a pouze ve 2 případech odešel jako poražený. Oproti tomu Stones nastoupil do 15 zápasů, vstřelil 1 gól a 11x odešel jako vítěz. V týmových statistikách tedy nevidíme žádný velký rozdíl.

Hlavní rozdíl však můžeme vidět ve statistikách zastavení soupeřů. Stones v této statistice zapisuje pouze číslo 2 zatímco van Dijk číslo 33, neuvěřitelný rozdíl. Jako poslední bránící hráč zastavil soupeře van Dijk 3x, což je nejvíc ze všech hráčů Premier League, Stones nikdy situaci jako poslední bránící nevyřešil, zřejmě se v ní totiž ani nikdy nevyskytl.

Ve statistice „clearances“ (velmi těžko se hledá odpovídající český termín) zcela dominuje van Dijk s počtem 117 proti Stonesovým 20.

Při pohledu na většinu defenzivních statistik má van Dijk větší čísla, což však nemusí značit větší kvalitu. Proti Liverpoolu totiž soupeři útočí častěji než proti Citizens, tudíž van Dijk bude mít logicky vyšší čísla.

Carragher dal (zřejmě) odpověď

Po ligovém derby Manchesteru City s Manchester United bývalý anglický obránce postnul na sociální sítě zajímavou věc. „Nikdy jsem neviděl hráče na Stonesovo pozici předvádět to, co on,“ uvedl Carragher na sociální síti X.

Pravdou je, že John Stones hraje na pozici v záložní řadě, jako kdyby nikdy nehrál na stoperovi. Angličan dokáže vyvézt míč a dále ho rozdat svým spoluhráčům s velkým klidem a přehledem.

Do debaty ohledně nejlepšího obránce však vstupuje například i takový Cristian Romero. Stoper působící v Tottenhamu má neskutečné procento úspěšných zákroků, konkrétně 63 %.

Van Dijk i Stones se pohybují kolem 50 %. Všichni zmínění hráči v letošním ročníku ještě nespáchali chybu, která by vedla ke gólu soupeře. Rozuzlení otázky nejlepšího obránce Premier League je tak stále ve hvězdách.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.