Spojte se s námi


Fotbal

Van Dijk na hřišti působí jako Keane nebo Kompany, říká Neville

Virgil van Dijk je kapitánem Liverpoolu, často bývá označován jako nejlepší stoper na světě. Před víkendovým kláním proti Manchesteru United si právě Nizozemec vysloužil pochvalu od bývalého hráče United Garryho Nevilla. Podle bývalého obránce klub z Old Trafford hráče jako van Dijk potřebuje.

Publikováno

dne

Virgil Van Dijk je kapitánem Liverpoolu, často bývá označován jako nejlepší stoper na světě. Před víkendovým kláním proti Manchesteru United si právě Nizozemec vysloužil pochvalu od bývalého hráče United Garryho Nevilla. Podle bývalého obránce klub z Old Trafford hráče jako Van Dijk potřebuje.

Van Dijk v této sezoně

Nizozemský stoper zasáhl do 27 zápasů v Premier League, ve kterých Liverpool udržel 8 čistých kont. Málo inkasovaných branek je jedním z důvodů, proč se Liverpool momentálně nachází na 1. místě v soutěži. Ve 29 kolech obdržel pouhých 28 branek, jen Arsenal je na tom lépe. Nikdo však nemůže upřít podstatnou roli Van Dijka.

Když už se Nizozemec vydá napospas soupeři, úspěšně zasáhne v 52 % případů. Útok soupeře, při kterém byl Van Dijk posledním bránícím hráčem, zastavil 3x, což je nejvíce v lize. Co se týká zablokovaných střel, Nizozemec je momentálně na čísle 27, což jej řadí na 6. místo v této statistice. Podstatné je říct, že obránci z týmů, na jejichž bránu jde hodně střel, mohou mít číslo logicky vyšší.

Budeme-li pokračovat na další statistiky, tak Van Dijk vyhrál 115 hlavičkových soubojů. Před ním je jen útočník Evertonu Calwert-Lewin. V této statistice je na 5. místě český záložník Tomáš Souček, který má na svém kontě už 97 vyhraných vzdušných soubojů. Známé je i číslo prohraných vzdušných soubojů, Van Dijk jich prohrál 23.

Nizozemec především na hřišti vystupuje jako lídr celého týmu. Úspěšně si řídí hráče kolem sebe, ať už jde o útočné beky Alexandera-Arnolda s Robertsonem nebo své spoluhráče na stoperu. Díky Van Dijkovi 21letý Jarell Quansah vypadá jako hráč ostřílený spoustou těžkých a důležitých zápasů.

Chvála od Nevilla

„Vždycky říkáme, že už v dnešní době nenajdeme hráče jako Roy Keane, Vincent Kompany nebo John Terry. Jednoho takového má Liverpool. Když se podíváme na výkony Virgila Van Dijka v této sezoně, je to obrovská osobnost na hřišti,“ řekl bývalý hráč Manchesteru United.

Garry Neville pokračoval se slovy chvály, když Van Dijka popsal jako hráče, kterého Manchester United potřebuje. Red Devils potřebují silnou osobnost na hřišti, která je na hřišti spojí, nikoliv rozdělí. Připomínka se nejspíše týká Bruna Fernandese, který se spíš věnuje rozhodčímu než svému týmu.

Podobné kvality, jako má van Dijk, United očekávali od Varana, kterého často trápí zranění a na hřišti se nejeví jako silná osobnost. „Nemyslím si, že někdy bude takovým hráčem. Varane skvěle brání v pokutovém území, vyhrává souboje, ale nedokáže ovlivnit své spoluhráče. V Realu Madrid měl vedle sebe Sergia Ramose, který to měl na starost,“ dodal Neville.

Zdroj: Premier League, The Mirror

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.