Spojte se s námi

La Liga

Stadion barcelonské rezervy, juniorky a ženského družstva, Estadi Johan Cruyff, otevře své brány 27. srpna

Publikováno

dne

Rada katalánského velkoklubu FC Barcelony se v pondělí usnesla na konkrétním datu, kdy se otevře nový stánek určený pro B-tým, výběr do devatenácti let a ženský celek zvaný Femení. Stane se tak v úterý 27. srpna a to přesně v 7 hodin večer a o dvě hodiny později zápasem proti juniorskému mančaftu Ajaxu.

Zdroj: fcbarcelona.com
Estadi Johan Cruyff (zdroj: fcbarcelona.com)

Na zasedání představenstva klubu FC Barcelona, které proběhlo včera, v pondělí 15. července, padlo rozhodnutí týkající se slavnostního otevření Estadi Johan Cruyff, které nahradí dosavadní sídlo béčka Miniestadi a zároveň nově poskytne domov i týmu v kategorii U19 zvanému Juvenil A a ženské sekci. Tímto datem je úterý, 27. srpna letošního roku.

Po sedmé hodině večerní vypukne oslava s různými aktivitami kolem stadionu, než ve 21:00 SELČ přijde na řadu symbolický přátelák mezi devatenáctkami Barcy a Ajaxu – klubů, jimiž prošel nositel jména stadionu pro 5 tisíc diváků, Johan Cruyff. Kompletní program zveřejní klub na svých stránkách v nejbližších dnech.

Dodejme, že práce na stadionu, který je první instalací v rámci projektu Espai Barca, v jehož rámci dojde i na rekonstrukci Camp Nou, už jsou zdárně dokončeny. Trávník byl položen uprostřed dubna a nechybí na něm ani dvě výsledkové tabule vyrobené německou společností, které jsou umístěné naproti sobě.

Původně měla proběhnout inaugurace v červnu, nakonec proběhne o den dříve výše uvedenému zápasu – 26. srpna – to včetně slavnostní ceremonie při příležitosti odhalení sochy legendárního Nizozemce. Ten zesnul před třemi lety, avšak jeho ideologie, kterou v letech 1985 až 1996 praktikoval nejprve v Ajaxu a pak v Barceloně, žije dál.

Mestre, Barca TV a Barca Fundació

Dalšími tématy včerejšího jednání bylo veřejné uznání Jordimu Mestremu, který se rozhodl rezignovat z postu viceprezidenta, dále zavedení HD obrazu v klubové televizi Barca TV, která už funguje 20 let a poděkování klubové nadaci, jež za dva dny oslaví 25 let od svého vzniku, za to, čeho dosáhla na poli hájení práv v oblasti rozvojových zemí.

Reklama

Oblíbené