Spojte se s námi


Hokej

Spoustu chyb, ale i velká vyspělost. President Cup v Třinci bavil, pohár berou poprvé Oceláři!

Hokejový Třinec má za sebou třídenní turnaj plný krásných hokejových momentů a dorosteneckého nadšení z této hry. Už posedmé se pod hlavičkou Ocelářů konal President Cup s mezinárodním přesahem.

Publikováno

dne

Hokejový Třinec má za sebou třídenní turnaj plný krásných hokejových momentů a dorosteneckého nadšení z této hry. Už posedmé se pod hlavičkou Ocelářů konal President Cup s mezinárodním přesahem. Tentokrát na východ republiky přicestovaly kromě slovenských týmů taky švédské Malmö nebo lotyšská Riga. 

Ze začátku je třeba zdůraznit fakt, který mi běžel hlavou celou cestu domů po finálovém utkání. Člověk by ani nečekal, jak zajímavý hokej může nabídnout dorostenecká kategorie na klubové úrovni. Celkem se pod Javorovým sešlo osm týmů – čtyři naše a čtyři zahraniční, které byly rozděleny do dvou skupin.

SKUPINA WERK ARENA

HC Oceláři Třinec (CZE)
HC Sparta Praha (CZE)
HK Poprad (SVK)
Malmö Redhawks (SWE)

Už od prvních minut turnaje bylo viděno nejen plno předních soubojů, ale především mnoho krásných gólů. Úvodní den ozdobilo hlavně utkání mezi domácími Oceláři a pražskou Spartou, jež zvládli třinečtí poměrem 6:3. I díky tomu si domácí zajistili prvenství ve skupině.

SKUPINA MINI WERK ARÉNA

HS Riga (LAT)
HK Dukla Trenčín (SVK)
HC Vítkovice Ridera (CZE)
HC Energie Karlovy Vary (CZE)

Ani ve druhé skupině, která se hrála v o několik metrů vedlejší Mini Werk Aréně nuda nebyla. V zápasech sice padalo méně branek, avšak díky tomu bylo i celkové konečné pořadí o něco vyrovnanější. Skupinu vyhrála Riga, která hned na úvod smetla Vítkovice 9:2. S Karlovými Vary však prohrála 4:5 na nájezdy, ani tak však o své prvenství nepřišla.

ZE SKUPIN ROVNOU DO PLAY-OFF

Ve druhém dni se základní skupiny dohrávaly, hned na to pak přišlo na řadu semifinále a zápasy o umístění. Parádní obrat předvedla proti Lotyšům Sparta, která otáčela utkání z nepříznivého vývoje 1:4. V prodloužení pak urvala postup do finále.

Ve druhém semifinále změřili domácí Oceláři síly s Duklou Trenčín. Třinečtí ukázali, že tento ročník mají mimořádně silný. Do finále dokráčeli po pohodovém vítěztví 7:1.

Poslední nedělní den pak patřil především zápasům o medaile. Na ledě už taky rozhodoval fakt, které týmy mají v náročném programu, kdy sehrály páté utkání ve třech dnech, více sil. 

https://www.facebook.com/204316653696240/posts/966636417464256/?d=n

Už před semifinálovými boji se Trenčín jevil jako nejslabší tým z celé postupující čtveřice, což zápas o bronz jen potvrdil. Riga zvítězila 4:1 a odvezla si z Třince medaile za třetí místo.

Ve finále na sebe podruhé v turnaji narazily týmy Třince a Sparty. Svižný hokej vůbec nepotvrdil, jak náročný víkend mladí hráči za sebou mají. Sparta musela znovu dotahovat. Nesložila zbraně, když prohrávala v první třetině 3:0, ani později za stavu 5:2 pro Oceláře.

V závěru dokázali Pražané stáhnout výsledek na jedinou branku, ovšem na vyrovnání už neměli dostatek sil. Třineckou radost po závěrečné siréně ještě trochu pokazila hromadná potyčka v rohu kluziště, ta však úsměv na tváři třineckým hokejistům už nevzala. 

SUMA SUMÁRUM

Poprvé v sedmileté historii berou domácí Oceláři pohár pro vítěze. Kromě loňského ročníku, kdy se turnaje zúčastnily z koronavirových důvodu pouze čtyři kluby (tři naše, jeden slovenský), letos chyběl například nejúspěšnější tým CSKA Moskva. Jinak ale turnaj nabídl opět zajímavé obsazení.

https://www.facebook.com/rostislav.niedoba.hokej/photos/a.284045279869200/347943923479335

Největším zklamáním je rozhodně švédské Malmö, které nezískalo na turnaji jediný bod. Ozdobou se tak nakonec staly především místní týmy.

Z jednotlivců nejvíce vynikl jednoznačně slovenský útočník v barvách Ocelářů, šestnáctiletý Adam Cedzo. V pěti zápasech zaznamenal neuvěřitelných 16 bodů za 8 branek a stejný počet nahrávek.

KONEČNÉ POŘADÍ 
1.HC Oceláři Třinec
2.HC Sparta Praha
3.HS Riga
4.HK Dukla Trenčín
5.HC Vítkovice Ridera
6.HC Energie Karlovy Vary
7.HK Poprad
8.Malmö Redhawks

Víkend to byl zábavný, plný rychlého hokeje. Mladí kluci sice drobili ve svém věku během zápasů spoustu chyb, to ale vedlo zase k velké porci branek. Kromě toho byla ale viděna neuvěřitelná vyspělost některých hráčů. Například zmíněny Adam Cedzo předváděl v zakončení obrovský přehled a klid na hokejce.

Kdo zavítal do Werk Arény, rozhodně se nenudil. Už teď se organizátoři těší na další ročník. Do té doby můžeme jen spekulovat, kdo se v Třinci objeví na President Cupu 2022.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.