Sportovní ředitel Slavie Nezmar přiznal: Měli jsme více přebudovat kádr! Proto máme aktuálně problémy

V zimě do Slavie přišla dvojice z Liberci – sportovní ředitel Jan Nezmar a trenér Jindřich Trpišovský. Oba dva jsou muži s vizí, jasným herním stylem, kterým se chtějí jejich celky prezentovat. Zatím se totální fotbal v Edenu nehraje. Jak ale sami oba dva neustále opakují, tento styl hry potřebuje více času, než si vše sedne. Přesto Nezmar potvrdil, že měl v zimě přebudovat kádr o něco více.

fotografie: slavia.cz

Nebyl to průvan jako ve Spartě v létě, přesto to nešlo přehlédnout. Slavia nakoupila celkem tři hráče, kteří aktuálně jsou na soupisce pro ligu. Stopery Ondřeje Kúdelu a Lukáše Pokorného s brankářem Ondřejem Kolářem. Všichni prošli pod Nezmarem i Trpišovským v Liberci, takže se čekalo, že ihned zapadnou do mužstva. To se dá říct pouze o Kolářovi. „Náš způsob hry je extrémně náročný na způsob hry obránců, stoperů zvlášť. Měli jsme obavu, že stávající hráčské složení to úplně nezvládne. Proto jsme přistoupili k těmto příchodům. Je fakt, že u Lukáše Pokorného jsme možná trošičku podcenili jeho herní výpadek. Nicméně byl to hráč, který přesně pasoval do toho herního způsobu, což jsme si ověřili v Liberci. Věřím, že se do toho zase dostane. Ondra Kúdela do toho zapadl velice dobře, než onemocněl a zranil se, a myslím, že zápasy, ve kterých hrál na pozici stopera, byly z pohledu našeho herního způsobu nejlepší. Pak z toho vypadl,“ litoval v pořadu ČT Sport Dohráno Plus.

Slavia má momentálně na místo středního obránce spoustu variant, ale většina dostupných hráčů je zraněná. Přesto se na pozici stabilizoval Jugas. „Jugy prokazuje obrovskou chuť se zlepšovat a měnit své stereotypy a návyky, hraje velmi dobře, obětavě. Pak nebyl důvod to na této pozici měnit. Nás nejvíc mrzí, že nemůže hrát Deli, kvůli zdravotním problémům z toho neustále vypadává. Mysleli jsme si o něm, že by mohl hrát naším zamýšleným způsobem. Konkrétně Lukáš Pokorný přicházel s vyhlídkou, že se v průběhu půlroku zadaptuje a pak bude schopen Deliho nahradit. Deli a Ngadeu dlouhodobě říkají, že mají chuť posunout se dál v kariéře,” myslí na budoucnost, protože oba černoši mohou změnit dres.

Se zimním přestupovým obdobím nepanuje v Edenu spokojenost. „Teď nemluvím o totálním fotbale, ale trošku došlo k odklonu od filozofie. Ale ne proto, že by byl náš herní plán, že budeme nakopávat, ale proto, že si myslím, že jsme měli v zimě přistoupit k ještě většímu přebudování kádru. Pro určitý způsob fotbalu, který bychom chtěli hrát, potřebujeme určitý typ hráčů. Myslím, že na některé kluky nakládáme v této chvíli něco, co jim není úplně vlastní a co jim třeba ani tolik nejde. Proto jsme museli tu situaci vyhodnotit a přeci jen od toho trošku ustoupit, protože jsme si v některých zápasech nabíhali do nepříjemných situací. Trošku jsme podcenili situaci směrem dopředu, zejména na pozicích krajních hráčů a křídel. Tam jsme měli tým v zimní pauze přebudovat. Rozhodli jsme se tak, že vyzkoušíme stávající hráče. Bohužel se nám někteří z nich zranili a v tu chvíli nastal problém,” uvedl Nezmar.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme hrát a dodat lidem naději! Dočkal, Bořil a Mikula napsali Babišovi. Stojí za nimi i ligové kluby

Kapitáni všech tří českých celků, které působí v Evropské lize, se podepsali pod otevřený dopis, který byl zaslán předsedovi vlády Andreji Babišovi. Co v dopise stojí?

Slavia řeší problém před Leverkusenem. Otazníky visí nad startem Holeše, Olayinky a Ševčíka

Na předzápasové konferenci trenér Trpišovský zmínil nejistotu nad startem třech klíčových hráčů Slavie. Zatímco Holeš a Olayinka prodělali koronavirus a s týmem začali trénovat v pondělí, tak Petr Ševčík se zotavoval ze zranění, které si odnesl ze zápasu s Beer Shevou.

Bude záležet na výkonu hráčů. Věřím, že se nenechají vyprovokovat, tvrdí Kotal před duelem s AC Milán

Ve středeční předvečer se na tiskové konferenci Sparty představili kouč Václav Kotal a jeho svěřenec Ladislav Krejčí starší. Co na svého čtvrtečního soupeře, kterým bude AC Milán, říkají?