Splnil se mi sen, řekl o přestupu do Neapole německý záložník Younes

Italská Neapol oznámila svou druhou posilu v tomto přestupovém období. Po záložníkovi Zinédine Machachovi posílí celek pod Vesuvem Amin Younes, který své schopnosti potvrdil v nizozemském Ajaxu Amsterdamu. Minulou sezónu byl tak skvělý, že se dostal do výběru Německa na Konfederační pohár, kde oslavil zisk zlatých medailí a rozhodně není bez šance se dostat na vrchol sezóny, tedy Mistrovství světa v Rusku.

Embed from Getty Images

Německý záložník kroutil v Ajaxu poslední rok smlouvy. V letním přestupovém období by tedy odešel z klubu zadarmo, což nepřipadalo v úvahu, neboť hráč doufal v přestup do Neapole a Ajax je známý svou výchovou a poté prodejem a velkými zisky. Ajax dostane ovšem pouze čtyři milióny eur, což je v dnešním bláznivém světě přestupů téměř zadarmo. Jeden milión může dostat v bonusech. Za Younese mohl Ajax vytěžit mnohem víc, protože Swansea, která bojuje o holé přežití v Premier League, nabízela rovnou deset miliónů eur. Younes je už v Itálii a dnes podstoupí lékařskou prohlídku, po níž bude následovat podpis smlouvy.

“Jsem velmi šťastný, splní se mi sen. V průběhu jednání došlo na několik intenzivních momentů. Ajax mě v lednu nechtěl ztratit, takže spekulace o možném přestupu mě potěšily, ale od první chvíle jsem myslel jenom na Neapol. Vzhledem k mým přednostem a ambicím se jedná o ideální klub. Fanoušci Ajaxu jsou a navždy zůstanou v mém srdci, vždy ke mně chovali lásku,” prohlásil Younes.

“Od Neapole očekávám to, co všichni na světě vědí a těším se na město, jeho obyvatele a fanoušky. Dám do toho vše. Jsem si vědom toho, že mohu mít vliv na výsledek i při příchodu z lavičky náhradníků a vše může otočit jeden jediný moment. Pokud jsem byl součástí týmu s velkými ambicemi, vydával jsem ze sebe vždycky všechno… Neapol má cílů spoustu a už se nemohu dočkat, až pomohu k jejich dosažení,” dodal.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hancko je zpátky! Při absencích se vrací důležitý článek sparťanské obrany

Dávid Hancko se vrací ve velmi důležitý moment! Sparta proti Pardubicím neměla příliš možností na post stopera a kouč Pavel Vrba se rozhodl pro nasazení Hancka, který má po celou sezonu velké potíže s kolenem.

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.