Spojte se s námi


Fotbal

Splnil se mi sen. Doufám, že dám víc branek a že to takhle půjde dál, těší hrdinu Peška snový start

Sparta Praha si středečním vítězstvím nad Rapidem Vídeň zajistila pro letošní sezonu evropské poháry a nyní se pokusí o velké překvapení proti Monaku, s nímž už bude bezpochyby hrát mnohem uvolněněji.

Publikováno

dne

Sparta Praha si středečním vítězstvím nad Rapidem Vídeň zajistila pro letošní sezonu evropské poháry a nyní se pokusí o velké překvapení proti Monaku, s nímž už bude bezpochyby hrát mnohem uvolněněji.

Není pochyb o tom, že klíčovou roli v postupu sehrál Jakub Pešek, který se letos vrátil po letech zpět do svého milovaného klubu a premiérovou trefu si nemohl naplánovat na lepší čas!

„Byla to moje životní branka i první ve Spartě. Jsem strašně šťastný. Splnil se mi sen. Doufám, že dám branek víc a že to takhle půjde dál,“ rozpovídal se pro klubový web Pešek.

Nejenže 28letý záložník sám gól dal, ale první branku utkání připravil. „Z mého pohledu to penalta byla. Byl jsem dřív u balonu. Předskočil jsem bránícího hráče, gólman tam přišel pozdě. Trefil mě do čelisti. Penalta to určitě byla,“ nepochybuje hrdina středečního duelu.

Jak už bylo řečeno, postupem do dalšího kola kvalifikace Ligy mistrů si Sparta zajistila evropské poháry pro letošní sezonu, což je po letech stagnace konečně povzbudivá zpráva pro všechny fanoušky letenského celku.

„Tlak jsem určitě cítil. Uvědomovali jsem si, jak je to důležitý zápas. Je to jiné. Sparta je velkoklub. Fanoušci jsou hladoví po úspěchu. Ten tu dlouho nebyl. Jsem šťastný, že u toho fanoušci byli s námi a dotlačili nás k tomu,“ těší rodáka z Hlinska.

Po několika měsících, kdy fotbalisté hráli před prázdnými tribunami, se konečně mohli fanoušci u nás ve velkém počtu dostavit na stadion a bylo to znát! „Právě jim patří velké poděkovaní, hnali nás 90 minut. Jezdili jsme po zadku a k cíli nás dostali oni,“ těšilo Peška.

Nyní čeká Spartu těžké Monako, které skončilo v loňské sezoně na třetím místě Ligue 1 a to pouhých 5 bodů za vítězným Lille.

Tradiční celek vede již přes rok Niko Kovač, který má k dispozici mnoho velkých talentů, jež na hrotu vedou dva velmi zkušení útočníci Wissam Ben Yedder a Kevin Volland.

„Monako bude papírový favorit. Když se dobře připravíme, fanoušci ještě třeba budou moci přijít ve větším počtu, tak si myslím, že je všechno možné,“ zakončil Pešek rozhovor.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené