Špion Karabec a inspirace u rivala. Sparta před bitvou o Ligu mistrů neponechává nic náhodě
Sparta vstupuje do letošních pohárových bojů s ojedinělým klidem. Pokud totiž ve třetím předkole Ligy mistrů vypadne s favorizovaným Lyonem, čeká ji jistá účast v základní skupině Evropské ligy. Trenér Brian Priske ale o zadních vrátkách nechce ani slyšet a touží svůj tým protlačit do Ligy mistrů.
- Spartě pomohl v přípravě na soupeře i Adam Karabec
- Priske se při analýze soupeře inspiroval také přípravou Slavie
- Dán očekává od svých ofenzivních opor výrazně lepší výkony
Interní skauting a inspirace u odvěkého rivala
Při přípravě taktického plánu na úterní bitvu se realizační tým Sparty mohl opřít o informace přímo z kabiny soupeře. Velkým trumfem se totiž pro Pražany stal Adam Karabec, který v minulé sezoně působil v Lyonu na hostování.
Talentovaný záložník tak mohl asistentům předat detailní a osobní poznatky o fungování, trénincích i taktických návycích francouzského celku. Letenský stratég se zároveň neobává, že by byl záložník proti svým nedávným spoluhráčům až přehnaně motivovaný a zápas by psychicky nezvládl.
🗣️ PRISKE: „V našich řadách máme skauta v podobě Adama Karabce. Každý si je podle mě vědom kvalit, které Olympique má. Bude to velká výzva, ale na Letné jsme schopni úžasných věcí.“ pic.twitter.com/ppHqr4ySrJ
— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) August 3, 2026
Podle trenéra z něj vyzařuje spíše maximální soustředěnost a zdravá touha ukázat bývalému zaměstnavateli své skutečné kvality. Analytici se ale pochopitelně nespoléhali pouze na interní informace od vlastního hráče.
Soupeře měli velmi důkladně zmapovaného i na videu, přičemž jako nesmírně cenný studijní materiál posloužil paradoxně zápas největšího domácího rivala. Slavia totiž dokázala Lyon v nedávném letním přípravném utkání porazit 2:0 a letenský štáb si z tohoto cenného triumfu sešívaných vzal před vlastním duelem potřebnou inspiraci.
Haraslín musí být pro Spartu rozdílový
K tomu, aby úřadující český vicemistr dokázal vybojovat slibný výsledek do odvety, však bude nutně potřebovat probudit některé své ofenzivní lídry. Zraky fanoušků se upírají především na slovenského křídelníka Lukáše Haraslína, který do úvodních duelů nové sezony zatím nevkročil v úplně ideální formě a dominanci.
Trenér před klíčovým duelem směrem ke svému svěřenci vyslal na tiskové konferenci jasný vzkaz. „Šulo je pro nás nesmírně důležitý a během úvodních dvou zápasů jsme od něj měli vysoká očekávání. On od sebe také čeká víc a já věřím, že se nakopne a v rozhodujících momentech se na něj budeme moci spolehnout, protože je pro nás klíčový,“ uvedl Priske s tím, že právě takoví hráči musí dělat na hřišti rozdíl.
Pokud letenský výběr přes obrovskou kvalitu francouzského celku dokáže překvapivě projít dál, čeká ho v závěrečném předkole vítěz duelu mezi tureckým Fenerbahce Istanbul a rakouským Sturmem Graz. Úvodní utkání proti Lyonu má na Letné výkop v úterý ve 20:00 a pískat ho budou nizozemští rozhodčí.
