Spojte se s námi


Fortuna liga

Spekulovalo se o něm jako o nástupci Šilhavého u reprezentace, teď mu hrozí vyhazov! Klub na to má právo, říká talentovaný kouč

Patří mezi nejnadějnější české trenéry, jeho tým ve Fortuna lize předvádí pohledný fotbal, na hřišti často dává šanci mladým talentům. Přesto mu hrozí, že si bude muset balit kufry a hledat nové angažmá.

Publikováno

dne

Patří mezi nejnadějnější české trenéry, jeho tým ve Fortuna lize předvádí pohledný fotbal, na hřišti často dává šanci mladým talentům. Přesto mu hrozí, že si bude muset balit kufry a hledat nové angažmá.

Radoslav Kováč bývá často řazen mezi nejnadanější fotbalové kouče v České republice, mnoho expertů mu předpovídá zářivou budoucnost. Přesto se nyní musí strachovat o svůj post.

Jeho Pardubice jsou totiž ve výsledkové krizi. Přestože předvádějí hezký kombinační fotbal, výsledky tomu vůbec neodpovídají a Kováčovi svěřenci v poslední době ztrácejí více, než je zdrávo.

Pardubice prohrály poslední čtyři ligová utkání, naposledy podlehly Spartě Praha 1:2, i když se neprezentovaly vůbec špatným fotbalem. V zápase nastřelily tyč, jeden gól jim navíc nebyl uznán.

Pod Kováčem se údajně viklá trenérská židle a možná brzy dojde k jeho odvolání. Ještě nedávno se přitom šuškalo, že patří mezi trenéry, kteří by eventuálně mohli nahradit Jaroslava Šilhavého u národního týmu.

K tomu asi nedojde, reprezentaci s největší pravděpodobností převezme jeden z trojice Ivan Hašek, Vítězslav Lavička a Michal Bílek, přičemž nejblíže k tomu má Hašek.

Na otázku, zda se po další porážce cítí být pod tlakem, odpověděl Kováč takto: „Co se týče mě, mého působení u týmu, tak to je to poslední, co řeším. Snažíme se dělat práci naplno, jak to cítíme, jak to je nejlepší pro Pardubice.“

Samozřejmě nasloucháme, ale jestli tady budu za dvě kola, to mě vlastně nezajímá. Pokud si vedení myslí, že to má ještě smysl, tak tady budu, pokud ne, tak nebudu,“ uvedl Kováč v rozhovoru pro iSport.

Vedení na to má samozřejmě právo. Přesto se snažím zachovat klid, aby kluci byli ve zdravém prostředí. Pořád věřím, že tomu máme co dát, ale jinak už to nezáleží tolik na mě,“ odtušil někdejší hráč Sparty, Liberce, West Hamu či Spartaku Moskva.

Zdroje: iSport, FK Pardubice

Reklama

Oblíbené