Spojte se s námi


Fortuna liga

Návrat legendárního českého kouče na scénu? František Straka jedná o novém angažmá!

František Straka, známý český trenér, by se mohl již brzy vrátit ke svému milovanému fotbalu. Jedná totiž o novém angažmá, nahradit v něm má úspěšného kouče, jenž se blýskl v letošním MOL Cupu.

Publikováno

dne

František Straka, známý český trenér, by se mohl již brzy vrátit ke svému milovanému fotbalu. Jedná totiž o novém angažmá, nahradit v něm má úspěšného kouče, jenž se blýskl v letošním MOL Cupu.

František Straka, kterému mnoho fanoušků neřekne jinak než Franz, je v kontaktu s třetiligovými Velvary, kde by mohl nahradit Zdeňka Haška, jenž nedávno po vzájemné dohodě s vedením překvapivě opustil klub.

Hašek odešel v době, kdy Velvary drží první místo tabulky ČFL, klub se navíc blýskl v MOL Cupu, když proklouzl až do osmifinále, kde nakonec jen těsně nestačil na druholigový SFC Opava.

Přestože šlo o nejlepší rok v historii fotbalových Velvar, bohužel jsme se nedohodli na dalším jeho působení,“ stojí v klubovém prohlášení Velvar na adresu odešivšího kouče Haška.

Podle informací, které nyní přinesl inFotbal, by Straka mohl Haška nahradit na lavičce Velvar a pokusit se s nimi vybojovat vytoužený postup do druhé nejvyšší české fotbalové soutěže.

Straka je přitom známý tím, že v posledních letech trénuje spíše týmy, které se snaží o záchranu. Naposledy vedl slovenský Trenčín, ten se mu povedlo zachránit v nejvyšší soutěži.

František Straka je známým fotbalovým bouřlivákem, na svém kontě má mnoho zajímavých štací a v českém prostředí je dnes v podstatě již kultovním trenérem s oblíbenými metodami, jako jsou „srdíčko, olejíček, tataráček“.

V minulosti velmi krátce vedl například českou reprezentaci, dařilo se mu během jeho angažmá v Teplicích a Spartě Praha, se kterou si dokonce zahrál Ligu mistrů, v níž si se svými svěřenci připsal na konto cennou remízu se slavným Manchesterem United.

Neváhal ovšem přijmout ani nabídku konkurenční Slavie, což fanoušci Sparty nesli velmi nelibě a někteří mu to vyčítají dodnes. V Česku Straka vedl také Plzeň, České Budějovice, Příbram, Karvinou či naposledy Třinec.

Zdroje: inFotbal, FC Slovan Velvary

Reklama

Oblíbené