Evropská liga

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Sparta na San Siru takřka nic nepředvedla

Pražská Sparta podlehla milánskému AC 0:3. Výsledek je více než zasloužený. Družina kouče Kotala téměř nic nepředvedla a po dvou zápasech nemá na kontě ani bod. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Po utkání s Lille mnoho fanoušků Sparty doufalo, že s podobným bojovným výkonem může na legendárním San Siru něco uhrát.

Možná by tomu tak bylo, Sparta ale od začátku do konce táhla za výrazně slabší provaz. První branku obdržela po chybě Davida Lischky, který nenavázal na kvalitní výkon z prvního utkání.

Kvůli jeho faulu navíc mohl z pokutového kopu navýšit skóre Ibrahimovič, který ale trefil pouze břevno. Druhý poločas byl již čistě v režii domácích. Ano, individuální kvalita AC Milán je opravdu vyšší, přesto si nešlo nevšimnout velmi špatného výkonu některých hráčů Sparty.

Milan Heča nezachytal špatné utkání, několikrát svůj tým zachránil, ovšem téměř žádný z nákopů nešel na sparťanského hráče. Budiž mu k dobru fakt, že neměl dostatečnou nabídku.

Smolařem utkání je dozajista David Lischka, který vypadal velmi bojácně a nevyhnul se hrubkám. Špatný výkon ovšem předvedli i Dočkal s Krejčím. Hlavně kapitán týmu velmi ztrácel a týmu příliš nepomohl.

Pochválil bych zejména střídající hráče. Po příchodu Karlssona hra Sparty ožila, velmi dobrý pohyb ukázal i Adam Karabec, který by si zasloužil více minut.

Po dvou utkáních má tak Sparta na kontě 0 bodů a v dalších zápasech se rozhodne o jejím osudu. V listopadu ji totiž čeká dvojzápas s Celticem a pokud chce postoupit, musí v obou bodovat.