Fortuna liga

Spartě na titul nevěřím, remíza Plzně se Slavií pro ni ale byla vítaná, myslí si Švancara

Ve 27. kole Fortuna ligy se opět zamotal boj o titul ve Fortuna lize. Viktoria Plzeň remizovala se Slavií 1:1, což dostalo do hry o Ligu mistrů Spartu. Co k víkendovým výsledkům napsal někdejší útočník Petr Švancara?

Utkání Plzně se Slavií nabídlo více faulů než šancí. Bojovalo se o střed pole, oba týmy hrály tvrdě, polský rozhodčí Pawel Raczkowski vytáhl šest žlutých a jednu červenou kartu, kdyby byl přísnější a udělil deset žlutých, nikdo by se vzhledem k průběhu utkání nemohl divit.

O remíze 1:1 rozhodly dva gólové momenty ze druhé půle. Ve 48. minutě poslal hosty do vedení střelou z voleje reprezentant Ondřej Lingr, na druhé straně vyrovnával hlavou střídající Tomáš Chorý.

„Od střetnutí dvou nejlepších týmů v soutěži jsem čekal větší kvalitu v pokutovém území soupeře, více šancí i střel. Ale už si začínám zvykat, že tyto očekávané šlágry nepřinášejí tu největší podívanou,“ napsal ve svém komentáři pro Aktuálně.cz Švancara.

S remízou byla nespokojena Slavia, která se nedostala před Plzeň, Západočeši byli s bodem spokojeni, největší radost ale výsledek 1:1 udělal sparťanům. Ti nyní ztrácejí na první místo už jen pět bodů a jsou zpět ve hře o titul.

Sparta v sobotu porazila Baník 2:1 a sérii vítězství protáhla na tři zápasy. Do konce základní části ji čeká ještě utkání v Olomouci nebo doma se Slováckem, pokud Sparta nezvládne tyto zápasy na sto procent, může na titul zapomenout.

„Remíza byla vítaná i pro Spartu, natlačila se opět do boje o titul. Já osobně jí ovšem nevěřím, že by se jí triumf nakonec podařil,“ pokračoval Švancara.

Slavii se v Doosan Aréně zranili dva hráči, Oscar Dorley a Peter Olayinka. K dispozici nebyl ani Lukáš Masopust, který i přes žádost Slavie o jeho nenasazení v přátelském utkání české reprezentace s Walesem nastoupil v základu. V druhé půli si poranil tříslo a sezóna pro něj skončila.

Bek Plzně Milan Havel nejprve spálil velkou šanci v závěru barážového utkání o MS 2022 s Walesem, následně se od týmu odpojil kvůli neznámému zranění. Do neděle se ale stihl uzdravit a nastoupil v základu.

„Vyvolalo to různé spekulace, podle mého šlo o rozumnou dohodu, která se nějak mediálně prezentovala. Asi ne nejlépe. V někom to vyvolalo pocit, že z nás někdo trošku dělá blbce, ale beru, ať byl nachystaný na ligový zápas jara,“ dodal Švancara.

Zdroj: Aktuálně