Sparťanky i Slávistky dle očekávání v poháru postoupily, hráčky Slovácka nastřílely v derby Zlínu 12 branek

První část osmifinále ženského Poháru FAČR je za námi. Zaváhání favoritek jsme neviděli, postupují Sparta, Slavia, Slovácko i Liberec. Během čtyř utkání bylo k vidění 30 gólů.

V sobotu jsme mohli v rámci ženského Poháru FAČR vidět čtyři zápasy. Žádné překvapení se nekonalo, k vidění bylo velké množství branek a postup slaví favorité.

Prvním osmifinálovým zápasem byl souboj Teplic s Libercem. První jmenovaný celek působí ve druhé nejvyšší soutěži, a tak byl outsiderem.

To se potvrzovalo od prvních minut, do konce poločasu svítil na tabuli výsledek 0:3. O dvě góly se postarala Kim Dinh Thanová, trefila se i Lucia Antalová.

Ve druhém poločase na konečných 0:4 upravila Tereza Černá a Slovan může slavit postup do čtvrtfinále. Následoval duel druholigových Pardubic s pražskou Spartou.

I zde zápas skončil 0:4 a hattrick vstřelila Klára Cvrčková, ve druhé půli přidala čtvrtý gól Američanka Amber Tripp, jenž přišla do klubu v létě.

Postup slaví i konkurenční Slavia, ta sehrála zápas s divizními Českými Budějovicemi a bylo jasné, že otázkou je spíše to, kolik gólů svým soupeřkám nadělí.

Již v první minutě se trefila Lucie Kroupová, která poté přidala další tři góly. Hattrick vstřelila i Kristýna Růžičková, dvě branky vsítila Marjolen Nekesa Wafula a na konečných 10:0 zaokrouhlila Petra Divišová.

V posledním zápase dne jsme mohli sledovat derby Zlína se Slováckem. Zatímco domácí jsou poslední ve druhé lize, hráčky z Uherského Hradiště drží v první lize třetí příčku.

A právě zde došlo k nejvyšší výhře, a to 12:0 z pohledu Slovácka. Za to se trefily 4x Aneta Polášková, 2x Tamara Morávková, 2x Jana Žufánková, 2x Denisa Jonášová, Klára Bláhová a Sabina Střížová.

Další osmifinálové duely jsou na programu dnes. Hradec Králové vyzve doma Duklu Praha, Sigma Olomouc Baník Ostrava, Prague Raptors se pokusí vyřadit Viktorii Plzeň a na začátku února se sehraje brněnské derby Líšně s Lokomotivou.

Zdroj: Náš fotbal, FAČR