Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta zvítězila nad Jihlavou nejtěsnějším výsledkem

Publikováno

dne

Sedmnáctý listopad patřil fotbalovému zápasu mezi Spartou a Jihlavou. Pro domácí to byl jeden z mnoha důležitých zápasů, ve kterém si už nemohou dovolit zaváhat. Sparta nakonec uhájila nejtěsnější vedení a připisuje si do tabulky tři body.

Sparta vstoupila do zápasu velmi aktivně a už ve čtvrté minutě se mohla radovat z vedoucí branky. Tu vstřelil Václav Kadlec, který tak zužitkoval vynikající pas od Štětiny a prostřelil brankáře Hanuše – 1:0. O deset minut později mohl stejný hráč navýšit skóre, ale tentokrát hostující brankář střelu zlikvidoval.

A post shared by AC Sparta Praha (@acsparta_cz) on

Po této akci se ke slovu dostala i Jihlava. Ta mohla záhy srovnat po chybě Dúbravky, ale Ikaunieks sparťanského brankáře z blízkosti neprostřelil. To bylo od hostů v první polovině vše.

Ve 29. minutě Costa pronikl po lajně a předložil před branku svou přihrávku, ale míč proletěl nikým nezasažený podél brankové čáry. Zvlášť Kadlec a Zahustel byli ke skórování blízko.

O další tři minuty později se v šanci ocitl Šural, ale Hanuš dvě střely z totožné pozice zneškodnil. Do konce si už žádný tým větší šanci nevypracoval, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Spartu.

A post shared by AC Sparta Praha (@acsparta_cz) on

Krátce po příchodu z kabin se ve stoprocentní šanci ocitl Zoubele, ale Dúbravka míč senzačním zákrokem vyrazil. Na druhé straně si dvě velké šance po chybách obrany vypracovali Costa se Šuralem, ale ani jeden míč do branky nedostal.

V 66. minutě kolem vápna prokličkoval Ikaunieks, jenže následná střela byla dlouho avizovaná, a tak domácího brankáře nepřekvapila.

O čtyři minuty měl ale stejný hráč o něco větší šanci, když se odražený míč po přímém kopu snesl na jeho kopačku, ale lotyšský střelec v nelehké situaci přestřelil branku.

V závěru si ještě domácí vypracovali dvě velké šance. Nejprve David Lafata po centru z bezprostřední blízkosti přestřelil branku a poté Zahustel hlavičkou těsně minul bránu. Hostující Jihlava si ke konci žádnou větší šanci nevypracovala, a tak si Sparta připisuje vítězství 1:0.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.