Sparta zničila Zlín 5:2, Vrbovo rozčílení vybičovalo Mincheva k prvnímu ligovému gólu

Sparta Praha si v sobotu večer poměrně lehce poradila se Zlínem, který porazila 5:2. Konečné skóre určil svoji první ligovou brankou Martin Minchev, jenž při střídání trochu rozčílil Pavla Vrbu.

Pražský celek si šel za vítězstvím hned od začátku a už v 8. minutě jej dostal do vedení Ondřej Čelůstka. Tím odstartoval povedený večer, který skončil prvním venkovním vítězstvím po dlouhé době, naposledy přivezli letenští domů z ligového klání tři body z Liberce (31. července).

“Jestliže chceme hrát v tabulce co nejvýš, jsou zápasy venku stejně důležité jako domácí. Držíme kontakt s čelem tabulky, které nám po předchozích dvou ztrátách trochu odskočilo. Tahle výhra je pro nás pozitivní i směrem k příštímu týdnu, kdy nás čekají dva důležité zápasy s Rangers a Slavií,” radoval se po výhře Vrba.

Další skvělý zápas má za sebou Jakub Pešek, který si připsal gól a asistenci. V zápase toho ale pro své spoluhráče udělal daleko více!

“Odehrál výborný zápas. Když se podíváte, jaké byly v Liberci jeho největší přednosti, tak v tomhle zápase je jasně ukázal. Jen doufám, že v tom bude pokračovat,” pokračoval.

Aktuální sezona 28letému záložníkovi opravdu vychází. V 9 zápasech už má na svém kontě 4 góly a dvě asistence. Pravidelně nastupuje v národním týmu a také v Evropské lize. Vypadá to na životní sezonu, snad mu bude držet zdraví.

Ovšem vše v utkání nebylo tak růžové. V 69. minutě neudržel nervy Pavel Vrba, který se rozzlobil na Mincheva, jenž v 71. minutě vystřídal zraněného Filipa Součka.

Žádné detailnější informace o jeho stavu však zatím nemá ani kouč letenského celku. “Zatím nevíme. Ledujeme, udělal se mu na noze otok. V nejbližších dnech půjde na odborné vyšetření.”

Svůj první ligový gól si připsal dvacetiletý bulharský talent, který se prosadil i proti Líšni. V obou zápasech přitom odehrál dohromady pouze 47 minut.

“Zažil jsem ho ještě v Bulharsku. A hned jsem říkal, že je to skvělý nákup. Ve Varně byl výjimečný. Potenciál má, teď mu to tam začalo padat. Snad mu to vydrží,” doufá Vrba.

Zdroj: AC Sparta Praha