Sparta zničila Baník 5:0 a postoupila do semifinále poháru

Fotbalisté Sparty Praha zvládli pohárové utkání s Baníkem Ostrava, kterému nadělili pět gólů. Výborný výkon předvedla trojice Karlsson, Frýdek a Hložek. Všichni tři v zápase vstřelili gól a na jeden nahráli.

Zdroj: sparta.cz

Sparta poprvé zahrozila ve třetí minutě, kdy Karlsson levačkou minul levou tyč. Ve 12. minutě vypálil Tetteh, nepovedený pokus ale znovu skončil jen mimo. Ve 20. minutě už se Sparta dočkala, nadýchaný centr dolétl na hlavu Dávida Hancka, jenž ho uklidil k bližší tyči.

Letenští byli i nadále lepší a v 27. minutě znovu zahrozili, Tetteh však z úhlu trefil pouze boční síť. Až ve 36. minutě poprvé vystřelili hosté, Potočný ale nemířil vůbec přesně. V závěru první půle už došlo jen k nehezkému zranění Filla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Sparta podruhé udeřila hned z první šance druhé půle, když se po centru Karlssona se štěstím ramenem prosadil Tetteh. Naděje Ostravy padly k nule v 62. minutě, kdy ve vápně Šašinka stáhl Hancka a mimo to, že se pískala penalta, ještě hostující útočník uviděl druhou žlutou kartu.

K puntíku se postavil Karlsson a střelou k pravé tyči rozvlnil síť. Sparta se nadále tlačila do gólových šancí, v 74. minutě ale v tutové pozici selhal Dočkal, když z osmi metrů netrefil bránu.

O dvě minuty později už přišla čtvrtá branka, Frýdek nejprve obešel dva obránce a následně pravou nohou umístil míč na zadní tyč. Sparta si užívala závěr zápasu a v 78. minutě málem popáté udeřila, Laštůvka se však blýskl parádním dvojzákrokem.

V 81. minutě už byl ostravský gólman na hlavičku Hložka krátký a jeho celek tak prohrával už 5:0. Mladý Hložek mohl přidat v 89. minutě šestý hřebík do rakve, Laštůvku v nájezdu ale nepřekonal. Mrzet ho to však vůbec nemuselo, jeho Sparta totiž zesměšnila Baník pětibrankovým debaklem.