Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta zná trest za rasismus! V pokutě jsou zahrnuty i výhrůžky Kopicovi. Řešit se bude nově zápas s Baníkem

Publikováno

dne

Začalo to v Olomouci, pokračovalo o pár dní později na Spartě. Jean-David Beauguel a Joel Kayamba byli hned ve dvou zápasech v řadě obětí rasistických projevů. Sigma již svůj trest znala z minulého týdne a pracuje na vymáhání pokuty po vinících, Sparta se jej dozvěděla ve čtvrtek.

Zdroj: sparta.cz

Hanákům byl účet vystavěn na 120 000 korun, letenští budou platit ještě více. Disciplinární komise rozhodla o tom, že pokuta pro Spartu bude činit 160 000 korun. Trest ale Pražané nevyfasovali pouze za rasistické projevy vůči Kayambovi.

Částku navýšilo i jiné nevhodné chování. „V tomto případě navíc DK LFA ještě přihlédla k výhružným pokřikům na adresu hráče Viktorky Jana Kopice a jeho rodiny,“ stojí v komuniké ze zasedání Disciplinární komise.

Nicméně LFA již nedávno zmiňovala, že rasismus bude tvrdě trestat a bude bojovat, aby podobným výlevům dokázala předcházet. „DK LFA nebude tolerovat projevy rasismu na ligových stadionech. Také proto se DK LFA rozhodla k přísnějšímu trestání projevů rasismu a výhružek ze strany fanoušků,“ vyjádřil se předseda DK LFA Richard Baček.

Za týden by mohla Sparta dostat další pokutu. V komuniké totiž stojí, že bylo zahájeno disciplinární řízení s klubem kvůli nezvládnutí pořadatelských povinností. V první řadě se budou řešit nevhodné projevy a pyrotechnika na stadionu z duelu proti Baníku Ostrava, kde si své vyslechl Milan Baroš.

V řadě druhé se bude řešit zápas Sparty s Libercem, kde letenští příznivci opět dokázali propašovat na stadion pyrotechniku a stejně tak se dopustili nevhodných projevů. Jaký účet jim DK LFA vystaví za týden?

Zdroj: Komuniké DK LFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.