Spojte se s námi


Chance Liga

Sparta v divoké bitvě předčila Baník. Pomohl jí komický vlastní gól

Šlágr osmifinále MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Spartou ovládli hosté. Výsledek 2:3 zařídili Pražanům svými góly Lukáš Haraslín, Tomáš Čvančara a vlastní trefou Michal Frydrych, na domácí straně slavil Filip Kaloč a Nemanja Kuzmanovič.

Publikováno

dne

Šlágr osmifinále MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Spartou ovládli hosté. Výsledek 1:3 zařídili Pražanům svými góly Lukáš Haraslín, Tomáš Čvančara a vlastní trefou Michal Frydrych, na domácí straně slavil Filip Kaloč.

V úvodních minutách byla na domácích znát obrovská chuť a energie, jako první ale nebezpečně vystřelila Sparta. Pokus Davida Pavelky z deváté minuty zablokovala ostravská obrana na rohový kop.

Poté měl velkou dvojšanci Kryštof Daněk, z dobré pozice však ani jednou neuspěl. Utkání mělo dobré tempo, na druhé straně pálil Ladislav Almási, leč příliš slabě. Ve 20. minutě zahrál ve vlastním vápně rukou Jan Juroška a pískala se penalta.

Balón si vzal nejlepší hráč Fortuna ligy za listopad Lukáš Haraslín a střelou k pravé tyči suverénně proměnil. Baníku chvíli trvalo, než se dostal zpod deky. Ve 34. minutě každopádně nebezpečně vypálil Cadu a těsně přestřelil.

Sedm minut nato už domácí slavili. Filip Kaloč vyslal pomalou, ale přesnou střelu, na kterou Matěj Kovář nedosáhl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Po výměně stran zahrozil jako první Juroška, mezi tři tyče však z hranice vápna nezamířil. Na druhé straně ve velké šanci balón vůbec netrefil Jaroslav Zelený, přitom stačilo nastavit nohu a Laštůvka by byl bez šance.

V 55. minutě už obránce Sparty střílel, gólman domácích se ale zaskvěl dobrým zákrokem. Tlak hostí vyvrcholil v 67. minutě. V nepřehledné situaci nejprve Almási hlavou trefil tyč své brány, Michal Frydrych poté míč dorazil do vlastní sítě.

A deset minut nato bylo hotovo. Brejkovou akci zakončoval do prázdné branky Tomáš Čvančara. Baník se na tlak zmohl až v nastavení, předtím dvě velké šance zahodil Jan Kuchta. Ve druhé minutě nastavení na konečných 2:3 snížil Nemanja Kuzmanovič.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.