Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta se s Líšní trápila a se štěstím postupuje, z poháru naopak vypadávají Teplice i Pardubice

Pražská Sparta nastoupila do poháru zápasem v Líšni, kde rozhodně nedostala nic zadarmo. Druholigového soupeře porazil nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a může být ráda, že nakonec postoupila.

Publikováno

dne

Pražská Sparta nastoupila do poháru zápasem v Líšni, kde rozhodně nedostala nic zadarmo. Druholigového soupeře porazil nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a může být ráda, že nakonec postoupila. Jak dopadly další zápasy?

Zápas začal překvapivě tlakem domácí Líšně, která na Spartu zaklekla a během krátké chvíle si vytvořila tři slibné příležitosti. Gólman Vojtěch Vorel ale zabránil inkasování a držel bezbrankový stav utkání.

Od této chvíle se hrálo nahoru dolů a trenér Brian Priske rozhodně nemohl být spokojený s tím, co se na hřišti dělo. Druholigista byl více než vyrovnaným soupeřem a Sparta mu to svými nepřesnostmi výrazně zlehčovala.

Hezký fotbal se nehrál, bojovalo se spíše od vápna k vápnu, avšak ve 41. minutě vypálil několik metrů za hranicí vápna a jeho pumelice skončila na spojnici branky gólmana Vorla. První poločas tím pádem skončil bez branek.

Sparta v poločase bezpochyby dostala od trenéra Priskeho pořádně co proto a do druhé půle již nenastoupil Jan Mejdr, kterého nahradil Matěj Ryneš.

Začátek druhé poloviny utkání vyšel Spartě na jedničku, prvně těsně minul branku Adam Karabec, minutu poté ale stejný fotbalista našel volného Michala Ševčíka a ten dostal míč do sítě.

Líšeň rozhodně nerezignovala, po hodině hry po chybě Martina Vitíka útočící hráč Líšně sám před Vorlem mířil těsně vedle. Ihned poté zazlobila i Sparta, Pavelkovu střelu ale dokázal brankář Vajner vytěsnit.

V 75. minutě byla Líšeň opět blízko gólu, Marek Matocha střelou vyzkoušel Vorla a ten měl co dělat, aby míč vyškrábl na roh. Premiérový start si krátce poté připsal na straně Sparty mladík Roman Horák.

Spolu s ním nastoupil i Victor Olatunji a právě ten sám hlavičkoval po špatném odhadu brankáře, avšak branku netrefil. Líšeň dále bojovala a tlačila Spartu, gól ale vstřelit nedokázala a s pohárem se loučí.

Co se týče ostatních zápasů, překvapení nedopustila Slavia, která v Kroměříži zvítězila 2:0. Z poháru jsou naopak venku Teplice, které padly s Vyškovem.

Loučí se taktéž Pardubice, které došly s Velvary až na pokutové kopy. I Jablonec měl namále, avšak ten penalty s Domažlicemi zvládl a trenér Látal si může oddechnout. Alespoň tedy na chvíli…

Zdroj: MOL Cup

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.