Sparta se nadřela, výhru 3:2 nad Olomoucí však před odvetou s Rapidem Vídeň bere všemi deseti

Sparta zvládla svůj první ligový zápas, v domácím prostředí porazila Sigmu Olomouc 3:2. Gólově se prosadili David Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí mladší a vlastní branku si dal Roman Hubník, na druhé straně se trefili Kryštof Daněk a Pablo González.

Gól padl hned z první šance zápasu, po rychlém brejku se trefil talentovaný rychlík hostí Kryštof Daněk. Ve 12. minutě byl na hranici vápna faulován Kasper Hojer a pískala se kontroverzní penalta. Balón si vzal David Moberg Karlsson a suverénně proměnil.

Domácí vstřelený gól nakopl a začali si více věřit, v koncovce však byli nepřesní. Ve 24. minutě hlavičkoval v dobré pozici Adam Hložek, bránu ale přestřelil. Šest minut nato měl velkou šanci Michal Sáček, míč však netrefil ideálně a gólman Olomouce si poradil.

V nastavení první půle měl gól na noze Jakub Pešek, Matúš Macík se ale blýskl excelentním zákrokem. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Po výměně stran nastoupila Sparta hodně aktivně, Macík si však držel vysoký standard, když v úvodní desetiminutovce třikrát vychytal Bořka Dočkala. V 62. minutě hlavičkoval Ladislav Krejčí mladší, mezi tři tyče ale nezamířil.

Dvě minuty nato už se Sparta radovala. Centr Dočkala si našel právě Krejčí a ve skluzu dostal balón do sítě. Na druhé straně mohl reagovat Tomáš Zahradníček, mířil ale jen doprostřed branky.

V 78. minutě bylo hotovo. Centr Ladislava Krejčího staršího si do vlastní sítě srazil Roman Hubník. V závěru už si Sparta utkání hlídala, v nastavení ale ještě přeci jen snížil Pablo González. Více už však Sigma nestihla a Sparta po výhře 3:2 bere všechny body.

Zdroj: Fortuna liga

1. Slaboučká Sigma, sparta zaslouženě. Ale ta penalta ? No ty vole. Faul-nefaul metr před vápnem, to se nepískalo ani v Plzni. Zas tady můžou rudý brečet, jak se připískává číňanům. A sudí 10 kol stop, když to teď má bejt vše fér, ne ?

2. Penalta která nebyla- nevyloučení Štětiny a vlastní gol Hubníka to jsou 3 duvody výhry Sparty nikoliv její kvalita a dominance válcování soupeře ! Velmi slabé výkony Karlssona Štětiny Sáčka Pavelky Hložka by měly strašit Vrbu ze sna ale dobře mu tak když si myslí on a Rosický že Sparta má kvalitní kádr !! Höjer lepší než Hanousek o tom žadná ale že by to byla nějaká pecka posila to zatím ne a Pešek dnes ukázal že je to zcela pruměrný kopáč který v 28 letech již top fotbalista pro Spartu nebude ! Spartě chybí kvalita a to na postu stopera-pravého obráncec- záložníka místo Pavelky a typický golový statný hroťák vedle kterého by Hložek byl daleko platnější než byl na Rapidu i teď s Olomoucí !!

• Škoda že už máš plesnivý kopačky, stejně jako mozek. Jinak bys to mohl odkopat ty a to by byl zajisté koncert.

3. Tak to jsem opravdu nečekal, že i pro pročistění sudích bude Krulův suchý záchod fungovat už od prvního kola a letenský cirkus bude sypat i proti hodně slabému soupeři. Ještě, že Orlík nepíská Rapid, tam je Skot Madden a pokud by pískal on, tak Štětináč jasná červená a “penalta,” to bylo k smíchu, Hujer hrál sice dobře, ale tady to přepískl on, ale hlavně Orlík. A na hovno i oba pomezní – jeden dal hlavnímu signál, že faul na Hujera by ve vápně a druhej mává ofsajd, který nebyl. No nechám se překvapit “formou” letenskýho cirkusu ve středu. A jak jsem už někde četl, jebat koeficient, Rapid do toho!!

• Sorry, jak jsem byl nasr.., tak jsem neprávem osočil rozhodčího Patáka, on tu “penaltu” a ten vymyšlený ofsajd má na svědomí ten hajzl Podaný a ten pád Hujera posvětil na VARU i to prase Adam. Tudíž se se Patákovi omlouvám.

4. První kolo, hmm a Spartu, respektive Křetínského bude stát pěkný ranec pro pana hlavního rozhodčího, pro pomezního a taktéž toho, jenž to pokrývá u VARu videa. Jen tak dál, kluci, děláte to skvěle. Za celé mistroství Evropy jedno-dvě fatální selhání, všichni pějí ódy na rozhodčí, pak přijde na plac Orel a ze zákroku metr od velkého pokutového území, který původně ani pískat nechtěl, udělá penaltu. Fakt hustý, pozor všem následujícím soupeřům Sparty – Křéťa má fakt dobrý výtlak, v důsledku čehož se velké vápno zvětšuje o cca 1 metr za vápno.
    Jestli za tohle nedostanou všichni tři zúčastnění stopku alespoň na 3 ligové zápasy, tak se opět vrátíme k loňskému roku a používání VARu pro vymýšlení penalt pro ty, kdo mažou.

5. Vrba je naprostý blb. Na hrotu má být Pulkrab (Juliš,Drchal) a pod nimi místo Peška jako podhrot Hložek. Všichni to vidí, ale on chce asi Hložka zničit. Snad se mu do středy rozsvítí jeho arogantní makovice.

6. Doporučím savo na proplach očí a pak se podívat na sestřih kde je vidět šlápnutí na Höjera v pokutovém území. Pak se koukni jak se Matoušek prošel po Hložkovi. Pokud budeš mít dál potřebu brečet tak ti to patří… Olomouc může být ráda že nedostala 7 gólů a teď tu budou ještě burani a sešívky brečet? Lol o to víc výsledek těší.

7. Sparta začala přesně tak jako skončila v minulé sezoně.Zase dostala dva goly a vyhrála díky sporné penaltě a vlastnímu golu a rozhodčímu.A navíc pokud bude hrát Vrba stále na jednoho útočníka,tak to nikdy nebude lepší.Hložek není hrotový útočník,sám tam nic neudělá,jen ho to zničí,pokud je zdravý Juliš tak by alespon v domácích zápasech měli hrát na dva útočníky.Navíc je tam Drchal a Pulkrab,to budou jen vysedávat na lavičce a koukat jak se tam trápí jeden odříznutý útočník?Když má Sparta tolik útočníků,tak by je mohl Vrba taky využít a zapojit je do hry.

8. Kdyby alespoň ten zcela neschopný rádoby sportovní ředitel včera dohodl a podepsal Olomouckého Daňka u kterého každý vidí jaký je to šikovný talent který při správném vedení vhodných spoluhráčich na kterého se bude radost dívat a který jednou pujde za minimalně 5mil.€ do nějakého západo Evropského klubu !!! To jsou hráči které má Sparta kupovat kor když mu v lednu 2021 končila smlouva !!!! Ale neschopný skauting a T.Rosický opět nebyli schopni toho to talenta přivést tak jako nyní v létě Fila kterého za 15mil.kč koupila Boleslav a za rok za něj bude chtít po Spartě 28-30 mil. Kor když uvidí že Sparta má za Hložka v kase minimalně 300 mil.kč !!!

9. Ve 2. půli to vypadalo, že Sparta začíná zvládat Vrbovy noty, a není podstatné, že jí k vítězství pomohl Hubník i sudí. Sparta si vítězství zasloužila.

10. Divím se Karabcovi, Panakovi, Vitíkovi že jsou ještě ve Spartě. Jít na hřiště na posledních 5 minut a přitom na hřišti chodí mnohem horší hráči. Přitom je vpřípravě hrozně chválí. O Hložkovi je úplně zbytečné mluvit. Nutí ho hrát hroťáka. Tam je potřeba úplně jiný typ hráče. Takhle hrozně zachází Sparta nesporně z velkýma talentama. Všude jinde si takové talenty hýčkají. Nechají je hrát a čím víc hrají tak mají větší cenu.

11. Pane Millval Daněk by musel být padlej na palici,aby šel do Sparty.Co by tam s těma trapákama dělal.Poslali by ho za Béčko učit se od mistra Váchu?Ten má našlápnuto jiným směrem jeho výkonost má stále stoupající tendenci ve Spartě by dopadl,jak Hložek ještě 3 kola sám na hrotu a nezbude mu než přestoupit do Budějic.Ten Vrba je již s tím jeho trenérským stylem dávno za zenitem.Vždyť on už nedokáže ani včas zareagovat ne situaci a střídá,když to ,už nemá smysl.Velice nemile mne Vrba překvapuje.Věřil jsem mu,ale stačil průměrný Rapid a podprůměrná Sigma a musí potlačit zabrzděnou káru sudí Orel.

12. Edie, aspon nelzi, ze hrajes baseball, s takovym jmenem nikoho neznam, navic je to sport pro inteligentni lidi, a to tvoje jednostranne urazky Sparty neukazuji. Chapu, ze jsi asi zakomplexovany hoch s bedary bez holky, tak se realizujes u pocitace, ale nejde ti to chlapce. Nejlepsi reakce maji clanky nezaujate, ty sis vybral jenom jednostranne nazory z te moravske vesnice. Takze za mne mas za pet, ani tu stredni bys u mne neudelal

13. Penalta být neměla, a je fakt, že Spartě tohle jen pošramocuje pověst. Na druhou stranu ale mohla být klidně za zákrok na Dočkala kolem 55 min anebo na Krejčího st o něco později. mj. Dočkal hrál velmi dobře.
    Každopádně Sparta výrazně lepší, Olomouc krom tří breaků a možná dvou rohů neměla nic. Průser byl ten první gól, kdy oba stopeři šli do vápna a následující protiútok vzadu docela marně bránil Pešek se Sáčkem. Tohle musí Vrba pořešit.
    Jinak když jede Sparta naplno, tak hrajou Super, problém je, že mají občas několikaminutové výpadky, kdy jakoby uberou plyn a okamžitě se jim to vymstí, viz druhý obdržený gól. Myslím ale, že jsou na dobré cestě! 🙂

• Občas několikaminutové výpadky 😁😁😁 tak např. ve Vídni to byl celý 2.poločas a v minulé sezoně pravydelně Spartě došel dech v každém zápase kolem 60 minuty 😉 Ti líní neběhaví machři nejsou schopni ochotni odehrát v tempu a nasazení ani 2 zápasy během týdne kdy mají mezi zápasy 6 dní na špičkovou regeneraci a perfektní treninkové možnosti !!