Spojte se s námi

Fortuna liga

Sparta řeší změny v realizačním týmu. Trenér Priske může přijít o asistenta, ve hře jsou i jiné možnosti

Není to tak dávno, co pražská Sparta řešila nepříjemnosti u rezervního týmu. Nejprve byl místa zbaven asistent trenéra Lukáš Vácha, na konci října dostal padáka hlavní kouč Petr Janoušek. Dočasně B-tým převzal Tim Sparv. Co ale bude dál?

Publikováno

dne

Není to tak dávno, co pražská Sparta řešila nepříjemnosti u rezervního týmu. Nejprve byl místa zbaven asistent trenéra Lukáš Vácha, na konci října dostal padáka hlavní kouč Petr Janoušek. Dočasně B-tým převzal Tim Sparv. Co ale bude dál?

Rezerva letenského klubu se v této sezoně druhé nejvyšší soutěže spíše trápí. Jako první herní i výsledkovou krizi v první polovině října odnesl asistent trenéra Lukáš Vácha, jenž měl mít spory s hlavním trenérem.

Jelikož se ani poté situace úplně nezlepšila, učinila Sparta další rázný krok. Na konci října přišel o své místo hlavní trenér Petr Janoušek. Jeho místo dočasně převzal finský stratég Tim Sparv, jenž byl asistentem trenéra v rezervě od ledna.

Sparv už se s týmem stihl sžít. Než převzal béčko, tak byl ve Spartě u týmu do 17 let. A pod jeho vedením začala Sparta B vyhrávat. Porazila například lépe umístěnou Vlašim a o postup se rvoucí Táborsko.

Jenže jak bylo zmíněno, Fin převzal roli hlavního trenéra pouze dočasně a nyní se spekuluje, co bude dál. Podle serveru inFotbal je ve hře vícero možností. Jednou z nich je i ta, že by Brian Priske mohl přijít o asistenta.

Sparta řeší situaci v rezervě

Vzhledem k tomu, že Tim Sparv dovedl rezervu pražského klubu ke dvěma výhrám ve dvou duelech, by se nabízelo, aby dostal ještě nějaký ten čas navíc. Jenže nyní si dokončuje trenérskou licenci UEFA A. Proto Sparta řeší jiné možnosti.

Ty by mohly ovlivnit i dění v A-týmu, když by o jednoho ze svých asistentů mohl přijít Brian Priske. Sparta totiž zvažuje, že rezervu od ledna převezme Priskeho asistent Luboš Louška.

Není to však jediný scénář, o němž se má v zákulisí mluvit. Rezervu by údajně mohl převzít například David Horejš, bývalý kouč Jablonce či Českých Budějovic. Právě v jihočeském klubu si vytvořil dobrý vztah s Tomášem Sivokem, který spolupracuje s Tomášem Rosickým.

Při spekulacích byl zmiňován také bývalý asistent Lukáš Vácha, nicméně je nepravděpodobné, že by se na post hlavního trenéra dostal.

Zdroj: InFotbal.cz, Fortuna národní liga

Reklama

Oblíbené