Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta před jarem: V základu se najde místo pro nové posily, přetlak ve středu zálohy odnese stabilní člen sestavy

O víkendu se nám vrací ligový kolotoč, tentokrát jeho jarní část, ve které se můžeme těšit na další zajímavé souboje. O titul by ráda zabojovala i pražská Sparta, která posílila, avšak na vedoucí Viktorii ztrácí sedm bodů.

Publikováno

dne

O víkendu se nám vrací ligový kolotoč, tentokrát jeho jarní část, ve které se můžeme těšit na další zajímavé souboje. O titul by ráda zabojovala i pražská Sparta, která posílila, avšak na vedoucí Viktorii ztrácí sedm bodů. Jak vypadá Sparta před jarem?

Realizační tým

Spartu i nadále trénuje Brian Priske, který má za sebou druhou kompletní přípravu. Tentokrát s ním ale již nespolupracoval asistent Thomas Nørgaard, který vyslyšel zajímavou nabídku a stal se hlavním koučem SönderjyskE.

Místo něj tedy přišel Lars Friis, který s Priskem spolupracoval již v Midjtyllandu. Friis naposledy působil v roli hlavního trenéra v prvoligovém dánském celku Aalborg.

Brankáři

Sparta na konci přestupového období oznámila příchod Matěje Kováře, který se stal okamžitě jedničkou. Záda mu kryla trojice Dominik Holec, Vojtěch Vorel a Milan Heča.

První jmenovaný již klub opustil, ještě v zimě dost možná odejde i Heča, kterého by rádo přivedlo Slovácko kvůli odchodu Filipa Nguyena do Vietnamu.

Florin Nita již dlouho není součástí kádru, Sparta tak dost možná do sezony vyrukuje „pouze“ s dvěma gólmany, přičemž trojkou může být například František Kotek, kterému nevyšlo podzimní hostování v Táborsku.

Obrana

Sparta aktuálně hraje systémem na tři stopery, přičemž variant nemá zrovna málo. V základu aktuálně nemůže chybět Asger Sørensen, stejně tak i Martin Vitík, které doplňuje Filip Panák. Dále si o šanci říká i Patrik Vydra, pomalu se vrací i Ondřej Čelůstka.

Opomínat se ale nesmí ani nově příchozí Dimitrije Kamenovič, který nastoupil v přípravě na pouhý poločas a příliš své fanoušky neuchvátil, z pozadí vykukuje i talentovaný Ondřej Kukučka.

Pravou stranu obrany, stejně jako v létě, budou zajišťovat Jan Mejdr s Tomášem Wiesnerem, přičemž aktuálně má do základu blíže druhý jmenovaný.

To levá strana je obsazena opravdu silně, vynikající Casper Højer byl z důvodu zranění nahrazen Jaroslavem Zeleným, kterému to na kraji také sedí. Zde tak Sparta po delší době potíže opravdu nemá.

Záloha

Oproti létu má Sparta mnohem více variant na křídla. Lukáš Haraslín je ve formě, podobně je na tom i nová posila Awer Mabil. Povedenou přípravu hlásí i Jakub Jankto, kterému se na podzim vůbec nedařilo.

Kvůli přetlaku ve středu zálohy můžeme na křídlo počítat i Kryštofa Daňka, který ale nebude mít jednoduché se dostat na hřiště. Opomenout nesmíme mladého Adama Goljana či zraněného Jakuba Peška.

Ve středu zálohy je to kvůli aktuálnímu rozestavení opravdu nabité. Mezi defenzivnější hráče můžeme řadit Ladislava Krejčího s Davidem Pavelkou, ve středu jsou ale i mírně ofenzivnější Kaan Kairinen, Lukáš Sadílek, Qazim Laci, Daniel Kaštánek či ofenzivní Adam Karabec.

Útok

Sparta důvěřuje i nadále dvojici Jan Kuchta – Tomáš Čvančara. V záloze čeká na šanci Martin Minčev, který může hrát i na křídle, kde je nyní ovšem poměrně velké množství hráčů.

Ideální sestava

Kovář
Vitík – Panák – Sørensen
Wiesner
Krejčí – Kairinen Zelený
Mabil – Kuchta – Haraslín

Variant je rozhodně více, ostatně byla by škoda, aby nenastupoval Lukáš Sadílek, který předváděl na podzim vyrovnané výkony. Kairinen se ale ukázal jako dobrou variantou a startovat by měl zatím on. Vše bude záležet na formě.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené