Sparta Praha po slušném výkonu rozdrtila Teplice 3:0

Fotbalisté Sparty Praha zvládli zápas s Teplicemi a zvítězili 3:0. Dvěma góly k výhře přispěl Libor Kozák, který ale mohl dát gólů i více, Sparta celý zápas tlačila a Kozák nedal minimálně dvě další šance.

Zdroj: sparta.cz

První šanci zápasu měla Sparta, Krejčí sklepl míč Kozákovi, který ho hlavou poslal nad branku. Ve dvacáté minutě šli Sparťané tři na dva, Karlsson ale nezpracoval Kangův pas a k míči se dostal Grigar.

O minutku později už se Pražané dočkali, Dočkalovu střelu Grigar vyrazil jen ke Kozákovi, jenž ho poslal do volné branky. Sparta tlačila a ve 23. minutě dostala po faulu Grigara na Kozáka k dispozici pokutový kop. K němu se postavil Guelor Kanga a střelou k pravé tyči s přehledem zvýšil na 2:0.

Ve 34. minutě měl třetí gól na kopačce Karlsson, míč ale netrefil ideálně a přestřelil. V minutě jednačtyřicáté už to bylo o tři branky, po Dočkalově centru se míč dostal k Liboru Kozákovi, jenž ho krkolomně dopravil do sítě.

V nastavení ještě nebezpečně pálil Hložek s Dočkalem, oba dva ale minuli a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Druhou půli odšpuntovala neproměněná šance Kozáka, který po pěkné kombinaci netrefil v podstatě prázdnou bránu.

V 55. minutě se do míče opřel z dálky Krejčí a jen těsně přestřelil. Teplice si první šanci vypracovaly až v 65. minutě, Žitného střela ale nebyla dostatečně prudká, aby Heču rozhodila.

Tři minuty nato po pěkné kombinaci zakončoval Kanga, Grigar ale jeho pokus vyrazil na roh. V 89. minutě ještě pálil střídající Tetteh, Grigar si poradil i tentokrát. Sparta tak po výhře 3:0 bere další tři body.

Použitý zdroj: sparta.cz