Reklama

Sparta podpoří Poborského. Fousek používá jen vzletné fráze, říká ředitel Čupr

Už v červnu nás čekají volby na předsedu FAČR, které dost možná rozhodnou o směru, jakým se bude český fotbal v následujících letech ubírat. Po krutovládě Romana Berbra nastává čas na očištění fotbalu, které si však oba kandidáti vykládají po svém.

Zdroj: AC Sparta Praha

O post předsedy se původně měli ucházet tři kandidáti. Vladimír Šmicer, Petr Fousek a Karel Poborský. První dva jmenovaní plánovali vyměnit celou strukturu, Poborský se k razantním změnám nechystal a chtěl většinu lidí na svém místě ponechat. Proto má podporu ze Strahova a veřejností je naopak nálepkován jako “Berbrův příslušník”.

Vladimír Šmicer nakonec i z tohoto důvodu nechtěl tříštit hlasy mezí ním a Fouskem, proto svou kandidaturu vzdal a vyjádřil Petru Fouskovi plnou podporu.

Poborského reputaci nepomohla ani nedávná schůzka, kdy “Berbův přisluhovač” Jan Hořejší zval neformálním emailem na setkání “Ádu” Šádka a další šíbry českého fotbalu.

Slavia už dříve v boji podpořila Petra Fouska, na vyjádření Sparty se zatím čekalo.

“Karel Poborský byl od devadesátých let profesionální hráč a následně funkcionář, věnující se na svazu mládeži, Petr Fousek byl přitom funkcionář fotbalové asociace (dříve svazu) od roku 1993. Není to ve výsledku tak, že Petr Fousek je spíše tím, kdo je spoluzodpovědný za stav, ve kterém se český fotbal nachází? Proč by měl být z morálního hlediska lepším kandidátem než Karel Poborský?” pálí ostrými na začátku svého prohlášení generální ředitel Sparty František Čupr.

“Osobně jsem se setkal s oběma kandidáty. Vždy jsem preferoval obsah nad formou. Při sledování debaty kandidátů na ČT sport a zejména při osobním rozhovoru jsem pozoroval u Karla Poborského mnohem větší důraz na to, jaká řešení navrhuje. To vše doložené čísly a statistikami,” uvádí Čupr.

“Petr Fousek má jistě lepší projev, nicméně jeho vzletné fráze nejsou většinou naplněné adekvátním obsahem, souborem navrhovaných řešení a plánem konkrétních kroků. A stálé opakovaní jeho vazeb na FIFA a UEFA problémy českého fotbalu nevyřeší,” trefuje se dále do Fouska generální ředitel Sparty.

“Věřím, že Karel Poborský by byl dobrým předsedou. A že po vítězství v předsednické volbě by sestavil tým z odborně schopných lidí, kteří společně s ním posunou fotbal správným směrem,” zakončuje své prohlášení.

Kdo dosedne na nejvyšší post českého fotbalu bychom se měli dozvědět v červnu.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Žádné překvapení.

  Poborský hraje se Spartou pomalu od chvíle, co odešel v ´96 ze Slavie, když to přeženu.

 2. Stydím se za Spartu čím dál víc. Nejdřív Vrba a aurou plzeňské špíny, pak přechod k adidas a teď Poborský, který je jen novým gzichtem starých struktur, jste tam ve vedení fakt dementi, amatéři a vypatlanci!

  • To nesmíš psát jinak ti Mycwa a jeho primitiv group dá co proto ! Ve Spartě je vše super pracují tam ti největší nejslušnější odborníci hrají tam hráči rostoucí pro Real Madrid….. prostě vše je tam zalité slunkem 😁

 3. Konečně se ta svoloč přiznala, že nechtějí změnu a naopak za každou cenu se budou snažit udržet současné korupční prostředí. Ostatně, zajistilo jim vítězství v minulém ročník ročníku MOL Cup. 🙂 🙂 🙂

 4. Sparta podpoří Poborského.Je to úplně jedno jaké S.Slavia komunisti a Sparta starý struktury a Berbrovi lidi.
  Je smutný jak funguje společnost.

 5. Klub komunistické prokurátorky soudružky Židlické musí zachovat kontinuitu estébáckokomunistických struktur ve vedení této holomajzny zvané česká kopaná!

 6. Jestli to ten Poborský vyhraje,tak se té zkorumpované bandy český fotbal nikdy nezbavý.Vyjádření pana Čupra o podpoře Poborského jen potvrzuje ,že současnému vedení Sparty tento stav vyhovuje.Loňské vítězství v Českém poháru,které musel jít na Strahov domluvit Krula je toho důkazem prostě chtějí mít jistotu.Kdyby náhodou vznikl problém,aby mohli použít akci suchý záchod a hned je z toho My jsme Sparta vy nejste nic.Darebáci ,jako Královec ochotně pomůžou a potom jim Hořejší přímo na Strahově předá obálku blízký to přítel Poborského.Prostě vše za očistu fotbalu pane Čupr chtělo by to,aby začal Berbr zvonit a je se všema šíbrama konec.Horník to nechal vše na sobě a dnes toho lituje všichni od něj dali ruce pryč zachránili ho ,až v Chomutově.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené