Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta otočila pohárové derby na půdě Bohemians, rozhodl Ševčík

Vyhrocené pražské derby mezi Bohemians a Spartou ovládli favorizovaní hosté. Klokani sice vedli, Letenští ale po výměně průběh otočili a vyhráli 2:1. Rozhodly trefy Václava Sejka a Michala Ševčíka.

Publikováno

dne

Vyhrocené pražské derby mezi Bohemians a Spartou ovládli favorizovaní hosté. Klokani sice vedli, Letenští ale po výměně průběh otočili a vyhráli 2:1. Rozhodly trefy Václava Sejka a Michala Ševčíka.

První šanci zápasu měl Michal Sadílek, sám před gólmanem ale lobem ve velmi dobré pozici přestřelil. Na druhé straně měl překvapivě mnoho prostoru ve vápně Matěj Hybš, mířil však pouze doprostřed brány.

Letenští nikterak nedominovali, bylo znát, že jejich sestava prošla velkou rotací. Ve 23. minutě klokani využili dobrou pasáž, centr Roberta Hrubého od rohového praporu uklidil k zadní tyči Václav Kadlec.

Sparta následně byla aktivnější, v nebezpečných prostorách ale její hráči volili špatná řešení. Václav Sejk ve 40. minutě přestřelil, dvě minuty poté v dobré pozici prováhal ideální moment na koncovku Jaroslav Zelený.

Do kabin se tak šlo za překvapivého vedení Bohemians 1:0. Hosté po výměně stran začali aktivně, hlavou jen těsně minul bližší tyč David Pavelka. Na druhé straně mezi tři tyče nezamířil druhý kapitán Josef Jindřišek.

V 52. minutě již aktivní vstup obou týmů do poločasu vedl ke gólu, zevnitř vápna se nemýlil Václav Sejk. Letenským trefa dodala klid a čtvrt hodiny poté vývoj otočili, míč nadvakrát dostal do poloprázdné brány Michal Ševčík.

Defenziva klokanů byla ve druhé půli hodně roztrhaná, zdálo se být otázkou času, kdy Letenští přidají pojistku. Bohemians měli největší možnost srovnat v 88. minutě, centrovaný míč však jen proletěl vápnem.

Na druhé straně mohl přidat pojistku Victor Olatunji, sám před gólmanem však napálil jen tyč. Závěrečné minuty Sparta ustála a po výhře 2:1 ve čtvrtfinále doplnila Duklu Praha, Slovan Liberec a Zlín.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené