Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta musí jít po zahraničním gólmanovi, myslí si bývalý reprezentant

Za Tomáše Čvančaru přišel zatím Veljko Birmančevič a na cestě je Victor Olatunji, Spartě tak zbývá vyřešit pouze brankářskou pozici. Matěj Kovář stále ne a ne se vrátit, jedničkou je asi zatím Vojtěch Vorel.

Publikováno

dne

Za Tomáše Čvančaru přišel zatím Veljko Birmančevič a také Victor Olatunji, Spartě tak zbývá vyřešit pouze brankářskou pozici. Matěj Kovář stále ne a ne se vrátit, jedničkou je asi zatím Vojtěch Vorel.

Situace kolem brankáře ve Spartě je poslední roky zapeklitá. Zdálo se, že dlouhodobou jistotou je Florin Nita. Ten se ale během sezóny 2021/22 rozhádal s vedením týmu, ztratil pozici jedničky a před dvěma týdny odešel jako volný hráč.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Před loňskou titulovou sezónou Letenští přivedli na hostování z Manchesteru United Matěje Kováře. Jednadvacetiletý gólman přicházel jako velká neznámá, začal rozpoluplně, ale postupně se dostal do dobré formy.

Na jaře jeho forma stoupala, což vyvrcholilo v nadstavbě. Vychytal vítězné derby 3:2 se Slavií, což svěřence Briana Priskeho nasměrovalo k titulu. Po sezoně byl vyhlášen nejlepším brankářem Fortuna ligy.

Nyní je však pryč, jelikož si ho Manchester United nechal na letní přípravu. V přátelském utkání s Leedsem United nadchl fanoušky a je reálná varianta, že si ho trenér Erik ten Hag nechá v kádru jakožto dvojku.

„Myslím si, že Sparta musí jít po zahraničním gólmanovi, pokud neudělá majstrštyk typu Jedličky z Plzně. Ten byl na jaře skvělý, ale pochybuji, že by ho Plzeň pustila do Sparty,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Petr Nerad.

Západočeši navíc otázku brankáře též nemají vyřešenou. Jedličku jakožto dvojku nemohou pustit i z toho důvodu, že se spekuluje o prodeji gólmana Jindřicha Staňka, aktuálně asi největší hvězdy Viktorie.

„Dál vůbec nevím, o koho by mohli mít zájem. Pořád je volný Tomáš Vaclík, ale obě strany dementovaly, že by došlo ke kontaktu. On by mi přišel jako logické řešení,“ pokračoval bývalý reprezentant do 21 let.

Vaclík poslední sezónu rozehrál v řeckém Olympiakosu Pireus, který opustil v zimě a dočkal se vysněného anglického angažmá. S Huddersfieldem se úspěšně zachránil v Championship, tím skončila jeho půlroční britská štace.

„Sparta by vyřešila rok nebo dva. Vorel je dobrá alternativa, ale těžko říci. Dával by mi smysl Matouš Trmal, tímhle udělala Boleslav obrovsky dobrý tah,“ dodal Nerad.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené