Spojte se s námi


Evropská liga

Sparta musí bodovat! Před sebou má ale soupeře, který je ve skvělé formě a naposledy prohrál v září

Sparta Praha má v dnešním zápase nůž na krku, pokud chce postoupit do vyřazovací fáze Evropské ligy. Čelí ale soupeři, který má skvělou formu a drží dlouhou šňůru neporazitelnosti.

Publikováno

dne

Sparta Praha má v dnešním zápase nůž na krku, pokud chce postoupit do vyřazovací fáze Evropské ligy. Čelí ale soupeři, který má skvělou formu a drží dlouhou šňůru neporazitelnosti.

Sparta musí ideálně naplno bodovat, musí se ale vyvarovat chyb

Jakýkoliv bodový zisk je nutností, i výhra ale může být málo. Po zpackaných zápasech se skotským klubem Glasgow Rangers to zkrátka Letenští nemají ve svých rukách a musejí se ohlížet i na své soupeře.

Brian Priske si tak je vědom toho, že v dnešním zápase Evropské ligy s Betisem musí jeho tým ideálně naplno bodovat. První zápas napověděl, že se s favoritem skupiny dá hrát více než vyrovnaný fotbal. Svěřenci dánského lodivoda se ale musejí vyvarovat zbytečných chyb.

V prvním zápase v Seville využila Sparta skvělého úvodu, když se již ve třetí minutě trefil Birmančevič. O šest minut později ale vyrobil fatální hrubku dánský gólman Peter Vindahl, který neodhadl míč a nabídl soupeři snadné vyrovnání.

Pouhých jedenáct minut před koncem zápasu ale obrana Sparty neuhlídala postavou nižšího Isca, který rozhodl zápas ve prospěch španělského celku. 31letý záložník si nikým nehlídaný naběhl na centr Guida Rodrigueze a hlavičkou poslal míč do brány.

I přes prohru ale Sparta ukázala zejména v prvním poločase cestu, kterou by se měla vydat v odvetě. Velký tlak na míč, důrazná hra ve středu pole a týmový výkon založený na skvělém pohybu.

Čelí ale soupeři, který je ve skvělé formě

I to ale nemusí stačit. Španělský velkoklub v posledních týdnech ukazuje výtečnou formu a tahá šňůru 13 zápasů bez prohry. Tu naposledy výběr trenéra Manuela Pellegriniho ochutnal 21. září ve svém prvním zápase v rámci skupinové fáze Evropské ligy na půdě Rangers.

Od té doby ale tým z jihu Pyrenejského poloostrova šlape jako hodinky. Není tak divu, že je Betis na špici tabulky skupiny C s devíti body. I v La Lize klepe na brány evropských pohárů a po ne příliš povedeném startu do sezóny již zase budí respekt fotbalového světa.

Zdroj: UEFA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené