Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta je o chlup kvalitnější než Slavia. Nesmí jí ale nikdo vypadnout, říká Nerad

Již v neděli je na programu třetí derby pražských „S“ v této sezoně. Sparta vyzve na Letné Slavii, a pokud by se jí podařilo vyhrát, v podstatě by rozhodla o titulu. Slavia aktuálně na lídra tabulky ztrácí čtyři body.

Publikováno

dne

Již v neděli je na programu třetí derby pražských „S“ v této sezoně. Sparta vyzve na Letné Slavii, a pokud by se jí podařilo vyhrát, v podstatě by rozhodla o titulu. Slavia aktuálně na lídra tabulky ztrácí čtyři body.

Středeční derby potvrdilo rozpoložení obou týmů. Slavia má na jaře problém udržet si vysokou úroveň výkonu po celý zápas, Sparta naopak tuhý kořínek. Stejně jako proti Galatasaray Istanbul v Evropské lize byli Letenští v těžké pozici, přesto nakonec Slavii porazili 3:2.

„Sparta je teď o chlup dál. Forma hráčů a individuální kvalita je trošku dál, než má Slavia. Samozřejmě můžeme se bavit, že když Spartě vypadnou dva tři hráči ze základu, budou tu kvalitu horko těžko vyrovnávat,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Petr Nerad.

Sparta už nemá kvalitní jen základní sestavu

Úvodní zápasy roku a vlastně i podzimní část ročníku ukázaly, že Sparta už rozhodně nemá tak výrazný rozdíl mezi kvalitou základní sestavy a lavičky. Adam Karabec, Victor Olatunji nebo Michal Sadílek jsou kvalitní náhradníci.

Ukázalo se to i ve středu, kdy kupříkladu Lukáš Haraslín s Peterem Vindahlem vůbec nebyli v nominaci. Jan Kuchta šel na hřiště až ve druhém poločase, přesto Sparta uhrála potřebnou remízu a v prodloužení rozhodla.

Pro svěřence Briana Priskeho hraje i fakt, že od začátku sezony doma ještě neprohráli. Pouze s Kodaní na pokutové kopy, jinak v EPET Areně prohrál třeba Betis Sevilla, Galatasaray nebo plzeňská Viktoria. Body zde brali pouze Rangers.

„Přivedli Solbakkena, Preciada, rozehrál se jim Ryneš, myslím si, že full sestava Sparty je kvalitnější než Slavie,“ pokračoval Nerad.

Trpišovský derby zvládá herně

Na druhou stranu nutno respektovat taktickou sílu Jindřicha Trpišovského. Vyhrál sice jen jedno derby z minulých pěti, v žádném z nich ale Slavia nebyla herně horší. A obě dvě prohry skončily jen rozdílem jedné branky.

A to už na Letné sešívání hráli s výrazně omezenějším kádrem. Na konci minulé sezony neměli v podstatě zdravé náhradníky, přesto do nastavení vedli 3:2. Poté v nadstavbě předvedli jasnou dominanci nad hrou, smolně však padli 2:3.

Zdroj: Fortuna liga, Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.