Spojte se s námi


Fortuna liga

Sparta je největší klub v Česku, ale můj cíl je uspět v Manchesteru, říká Kovář

Čekalo se, koho Sparta přivede na závěr přestupového období, k překvapení všech to byl gólman Matěj Kovář. Ve dvou odchytaných kolech byl zatím u dvou remíz, jak na svůj přesun z Anglie hledí?

Publikováno

dne

Čekalo se, koho Sparta přivede na závěr přestupového období, k překvapení všech to byl gólman Matěj Kovář. Ve dvou odchytaných kolech byl zatím u dvou remíz, jak na svůj přesun z Anglie hledí?

Situace v bráně Sparty byla přes léto hodně divná. Z hostování v Českých Budějovicích se vrátil Vojtěch Vorel, očekávalo se, že dostane šanci v základní sestavě, po přípravných utkáních ale překvapivě chytal Dominik Holec.

Holcovi se nepovedl úvod ročníku, především odveta druhého předkola Evropské konferenční ligy s Vikingem Stavanger. Poté se však dostal do pohody a kupříkladu proti Zlínu vychytal bod za remízu 0:0 on. Přesto byl nakonec nahrazen Kovářem.

„Sparta je asi největší klub v Česku a je jasné, že například proti Burtonu má mnohem širší fanouškovskou základnu. Je vidět, že lidi s klubem žijí a chtějí výsledky, boj o titul a poháry, čemuž se nelze divit,” řekl pro iDnes Kovář.

Zatím ale Sparta své ambice příliš nepotvrzuje, z devíti kol sice prohrála jen jedno, na druhou stranu pětkrát remizovala a pouze třikrát zvítězila. V tabulce je třetí, ale pouze o skóre před sedmým Hradcem Králové.

Kovář působí již několik let v Manchesteru United. Sice v mládežnických kategoriích, ale i tak měl společné tréninky třeba s Davidem de Geou či Deanem Hendersonem. Na premiéru v A-týmu každopádně stále čeká.

„Je to stále můj cíl. Jsem pořád jejich hráčem, před odchodem do Sparty jsem podepsal novou smlouvu, takže se mnou mají nějaké plány a chtěl bych si tam ještě zahrát. Chci zabojovat o místo a postupnými kroky se prosadit.

Musím být trpělivý, nic není hned. Být brankářem je navíc specifické, nenastupujete ze střídačky na dvacet minut a o to je těžší dostat šanci,“ pokračoval reprezentant do 21 let.

Přestože Kovář zatím v A-týmu nedebutoval, zkušenosti rozhodně sbíral alespoň v roli náhradníka. Několikrát se dostal na lavičku v Lize mistrů, loni z ní pozoroval třeba legendárního Cristiana Ronalda.

Ve Velké Británii si zachytal i mimo Manchester. V sezóně 2020/21 sbíral zkušenosti v třetiligovém Swindonu, loni v League One v šesti zápasech za Burton udržel čtyři čistá konta. Jinak minulou sezónu chytal Premier League 2.

„Mládežnická liga je velmi technická, moc se neřeší výsledky. Je to spíše rozvojová soutěž, kde působí rezervy prvních týmů. Primárně jde o to se ukázat a říci si o angažmá například v týmech z nižších pater profesionálních soutěží. Do třetí ligy jsem měl jít znovu na začátku této sezony, ale nedopadlo to,“ dodal Kovář.

Zdroj: iDnes

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.