Spojte se s námi


Evropská liga

Sparta jde proti prvnímu týmu Premier League a věříme, že to může zvládnout, těší Folprechta před zápasem Evropské ligy

Už ve čtvrtek vstoupí dva pražské kluby do osmifinále Evropské ligy. Sparta vyzve doma Liverpool a Slavia nastoupí na San Siru proti AC Milán. Přestože jsou české týmy jasnými outsidery, z obou táborů je cítit určitá víra v postup.

Publikováno

dne

Už ve čtvrtek vstoupí dva pražské kluby do osmifinále Evropské ligy. Sparta vyzve doma Liverpool a Slavia nastoupí na San Siru proti AC Milán. Přestože jsou české týmy jasnými outsidery, z obou táborů je cítit určitá víra v postup.

Větší jména Slavii a Spartu v losu osmifinále Evropské ligy snad nemohla potkat. Sparta v roli nenasazeného schytala možná největšího favorita celé soutěže Liverpool, Slavia dostala z pozice nasazeného italský AC Milán.

Čeští fanoušci i odborníci jsou ale většinově toho názoru, že pražské celky mají šanci. U Sparty hraje roli široká marodka Liverpoolu. Jürgen Klopp musel o víkendu poslat do středu zálohy stopera Joe Gomeze a čerstvě devatenáctiletého Bobbyho Clarka.

„Je krásné nastavení naší společnosti, že Sparta jde hrát dvojzápas s prvním týmem Premier League, a my se tady reálně bavíme o tom, že to může zvládnout,“ řekl v pořadu Finito Zdeněk Folprecht.

Zraněný, ale doma silný Liverpool

Myšlenky nad postupem jsou trochu bláhové, Spartě hraje ale do karet i to, že Liverpool příští víkend čeká souboj o první místo anglické ligy s Manchesterem City. Reds by rádi na Letné pošetřili síly některých hráčů na možná zápas sezony.

Na druhou stranu odveta na Anfieldu bude peklo, ať už zápas na Letné skončí jakkoliv. Liverpool doma žene hlasitá podpora, ani mladíci nemají problém v domácím prostředí plnohodnotně nahradit zraněné zkušenější spoluhráče.

Slavia s domácí výhodou

Slavii se proti AC Milán věří ze tří důvodů. Zaprvé Jindřich Trpišovský již má evropské zkušenosti s podobnými velkými zápasy, navíc italské týmy dlouhodobě nepřikládají Evropské lize takovou váhu jako Serii A.

A třetím faktorem je výhoda domácího prostředí Slavie v odvetě. Pokud si sešívaní z Itálie přivezou solidní výsledek, za který lze považovat i prohru rozdílem jedné branky, doma mají na to AC Milán porazit. To ukázali již ve skupině proti AS Řím.

„Slavia na AC Milán pojede možná s ofenzivnější taktikou, než jela na Letnou. I to svědčí o síle českého fotbalu a vnímání fotbalové veřejnosti,“ dodal Folprecht.

Zdroj: Finito

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.