Sparta doplatila na impotentní útok a slabou obranu. Prohra jde ale i za Kotalem

Sparta po koronavirové pauze hostila na svém stadionu plzeňskou Viktorii. Ze začátku utkání byla aktivnější, ovšem byly vidět dlouhodobé nedostatky v zakončení či útoku. Jaké chyby udělal kouč domácích Kotal? Na to se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

Sparťanům se po delší pauze vrátili vzpomínky. Vzpomínky na to, že si s nimi každý může dělat co chce. A to i Plzeň, která rozhodně nepodala výborný výkon. Přesto si vítězství zasloužila.

I když za vstřelené branky může poděkovat Spartě. Ta jí darovala jak první, tak druhý gól. Při brance Kalvacha obrana nesmyslně couvala a čekala, co s míčem provede. U druhého gólu byl Beauguel úplně volný, před jeho zakončením ale musíme smeknout klobouk.

Sparta už dokázala jen se štěstím a nejistým zákrokem brankáře Hrušky snížit. Porážka jde ale i za koučem Sparty. Václav Kotal vybral diskutabilní sestavu, avšak on sám musel na tréninku vidět, jak si hráči vedou.

Šanci na stoperu dostal Costa, který nastoupil do soutěžního utkání naposledy v říjnu. Jenže proč? Stoperská dvojice Hancko – Štetina před pauzou vypadala velmi dobře, Štetina vedle Costy nevypadal vůbec jistě a ani se to neočekávalo.

Stejně tak mi nejde do hlavy nasazení Kangy na pravou zálohu. Sparta tak pokračuje v trendu, že na křídlo dává pomalého středního záložníka. Předtím tam trenéři cpali Dočkala či Stancia. Guélor jednoznačně nevyhořel, nicméně rozhodně nebyl vidět tak, jak na středu. Zde ale kouč dle všeho neměl moc možností.

Na střídačce měl totiž jen Karlssona, u nějž bylo vidět, že není ve své kůži. Přesto by bylo lepší možností nasadit Martina Frýdka do zálohy. To jsou ale jen kdyby. Jedním z hlavních důvodů porážky byl jednoznačně útočník. S tím má Sparta dlouhodobé problémy a jak Tetteh, tak Kozák prostě nedokážou proměňovat své tutovky.

Právě Tettehovo zahazování muselo zvedat sparťanské fanoušky z gaučů. V případě, že je Václav Drchal již připraven k zápasu, nechápu důvod, proč na střídačce chyběl. Rychlostní typ útočníka, který umí vystřelit, by zrovna včera byl potřeba. Sparta tak z posledních pěti utkání získala dva body a ve formě za sebou nechala jen Příbram a Zlín.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pánové hlavně ty Mycwo nalejme si čistého vína ! Každý kdo viděl včerejší zápas musí uznat že – Heča nemuže být ve Spartě golman č.1 !! Štětina byl je a bude stopet maximalně pro Liberec či Teplice nikoliv pro Spartu ! Vidheim do předu určitou kvalitu má ale byť je obrance s bráněním mám problémy ! Sáček ve 24 letech bohužel ukazuje že na Sparta nemá a jsou do něj vkládany mylné naděje! Krejčí 2. Veliké zklamání mladého hráče který by potřeboval se někde pul roku rozehrát ((Liberec- Boleslav- Teplice- Bohemka) aby ziskal sebevědomí ! Dočkal chodec který muže hrát max.silvestrovské derby za 1.2.mil.kč měsičně co mu platí to je další Rosického pruser ! Kanga jediný hráč na hřišti spolu s Hložkem který se neboji s míčem něco vymyslet ani když na něj jdou 2 prorihráči a bojuje na rozdil od lempla Dočkala ( raději dát Kangovy o těch 12 tis.€ měsičně více a ty penize sebrat Dočkalovy který je i za 900 tis. měsičně drahej !!!) Tetteh byť se snažil bez podpory záložniku nemohl nic sám cokoliv více udělet !! Suma sumarum trener Gula s Plzní za 4 měsice ukazal že ty kecy Rosického o tom že na zlepšení se musí čekat rok dva jsou jen alibistické kecy a že jeho volba Jílka byla katastrofalní a v součtu všech chyb Rosického za těch 18 měsicu davá jasnou odpověď – T.Rosický zkurvyl co mohl a měl by Spartě vrátit všech 18 mil.kč které od ni zatim dostal a na jeho místo za ty peníze musí přijíd opravdová persona kvalitní zkušený rázný sportovní ředitel místo toho to mamanka !!!

  • Co je to za komentář, že ten nebo onen hráč není hoden hrát za Spartu. Za Spartu v současné době a formě, může hrát kterýkoliv ligový fotbalista. Jinak co se týká jednotlivých hráčů- Costa už nemá formu a ani rychlost a kdyby nehrál za Spartu, pak včerejší zápas nedohrál- dostal žlutou kartu, ale měl dalších 5 faulů na žlutou kartu. Markantní to bylo, pokud byl na hřišti plzeňský Beaugel- tomu dával Costa zápasnícké chvaty i v pokutovém území a rozhodčí nechal hru pokračovat, Štětina není také špičkový obránce, Hancko byl na levém beku marný a ve včerejší Spartě nebyl ani jeden hráč, který by měl formu- Kanga hraje všechny míče směrem k vlastní brance a do šířky a zrovna tak i ostatní hráči. S takovým systémem prohraje doma Sparta i s průměrným ligovým mužstvem, které má dva rychlé útočníky a jednoho nahrávače, který jim dá průnikovou přihrávku a to úplně stačí na dnešní Spartu, protože dopředu je úplně marná. Sparta by možná vyhrávala, ale to by musel rozhodčí v každém zápase písknout 2 penalty proti soupeři. Jinak, včera byli hráči Sparty úplně trapní se svými dotazy na rozhodčího. Přitom rozhodčí Spartu včera vůbec nepoškodil, pískal spíše mírně pro Spartu a podstatě jí daroval ten jediný gól, kterému předcházel Kozákův faul na brankáře.

  • Souhlas, bohužel nevidím sílu, kdo by to tam dokázal napravit. Najít někoho, kdo by si nelhal do kapsy, nedělal přikyvovače a dokázal seřvat i rádoby hvězdy.

   • Ivan Hašek jako sportovní ředitel a nějaký zkušený trenér s přirozenou autoritou který konečně pošle do hajzlu starého líného pomalého nesoubojového přeplaceného Dočkala a tu armádu nekopu co maj výkonostně maximalně na Slovacko !!

 2. Sparta už dávno není tou Spartou co byla,špatní hráči kteří nemají srdce týmu,jsou
  to jen žoldáci kteří berou peníze za podprůměrné výkony,celé vedení není schopno
  vrátit Spartu pět let kam by měla patřit.
  Je ostudné co předvádí,bohužel je to odraz celé společnosti,takhle brzo Sparta bude
  hrát jen o záchranu a už nás skalní fanoušky nebude bavit.
  Petr Ježek Praha 6.

 3. Hodně strohé komentáře ,řekl bych právem jen snad pan Lukáš je prostě prostý! Pan Millwall obsahuje x postřehů,některé souhlas jiné nesoulas ,předně Gula přišel do zavedeného mužstva Rosický přišel po revolučním nesmyslu se staršími opotřebovanými hráči atd nejsem proti cizincům,musí být lepší než ti naši. Pravdou je nákupy ode zdi ke zdi ,jakoby neznali hráč,kvalitu ,kterého kupují. Faktem je,že z tohoto marasmu se budeme dlouho hrabat ,nicméně necítím potřebu někomu nadávat ,doporučuji rychle a obezřetně jednat! Vím fundamentální anti Sparťani se radují bylo je a bude,vězte VYHRABEME SE Z TOHO!!

 4. Prohra jde i za p. Kotalem? Mycwa ho chválil, že je to konečně trenér, co týmu dává směr a smysl a že je to trenér, co zvedne spartu, že kádr mají nejlepší v lize! Tak jestli nenastává čas, aby ve spartě nezačali uvažovat o novém trenérovi, v tom jsou na špici, to jim jde!

 5. A ještě jednu opravdu malou poznámku k jednomu příspěvku výše, přestaňme se vymlouvat na dobu, odraz celé společnosti, je to alibistické, všichni, každý z nás je součástí této doby, či společnosti.
  HOWGH!

 6. Spartička je fajna, ta nikdy nezklame. Chlapce fotbal teď moc nezajímá, Prague Pride se už blíží. Spartááá, Spartááá …….

 7. Tak budování nového týmu by mělo začít pěkně odzadu.Hečovi chybí centimetry a razance při vybíhání.Na první Kalvachův gól se podepsalo víc hráčů ( Krejčí,Sáček a v neposlední řadě i Heča),který prostě se svojí postavou na míč letící po zemi nedosáhl.Z toho,co má teď Sparta k dispozici v obraně zvolil Kotal tu nejhorší variantu.Štětina s Hanckem se jevili před přestávkou jako to nejlepší,co bylo k dispozici a on je roztrhl.Bohužel Costa už nestačí rychlostně,což dokazoval,jak se pořád držel dozadu s odstupem.Vlevo měl hrát raději Frýdek a ne stoper Hancko.Vindheim dopředu dobrý,ale dozadu s potížemi.Kanga u lajny NE,tam měl být raději Karlson,rychlý jezdič a Kanga raději uprostřed.Jako def. halv je Krejčí dobrý,ale včera to nepotvrdil stejně jako všichni ostatní.Dočkal je náš nejpomalejší halv a je otazník,zda mohou hrát vedle sebe s Kangou.Možná se slabým soupeřem,ale ne s Plzní.No a útok?Tetteh sám nic nezmůže,pokud nebude mít větší podporu ze zálohy. Už delší čas se mluví o tom,že Sparta loví taky v Žilině golmana.Holec,třetí golman slovenské repre,výška 192 cm určitě horší jako Heča není.Další zájem je o stopera z belgického Beverenu,ale buď to vše tají nebo jsou nerozhodní nebo se jen o tom mluví.Vše začalo s rozhodnutím,že Sparta půjde cestou internacionalizace,což podle mě nebyl špatný nápad,ale bylizvoleni špatní lidi,kteří to měli uskutečnit a hlavně výběr průměrných až podprůměrných hráčů.

  • Špatní lidé jsou ve vedení Sparty stále včetně T.Rosického který za 18 měsicu ve funkci zkurvyl na co šáhl a ani nyní nelze doufat že konečně vybere a přivede špičkového trenéra + 4 parádní mladé zdravé velmi kvalitní fotbalisty do základu místo Hanouska Štětiny Dočkala Kozáka + konečně top golmana jasnou jedničku jako je ve Slavii Kolář !!! T.Rosický je jen další neštěstí pro Spartu a měl by být odejid tak jako jeho bratřiček s Kováčem ze skauting týmu !!

 8. A pro Jiřího k poslední větě, ač slávista, bylo by to ku prospěchu kvality naší ligy a konkurenceschopnosti v Evropě ale na druhou stranu neúspěch rivala potěší ale to bude myslím oboustranné, prostě je to tak, co si budeme nalhávat. Prostě derby jsou v lize top a Viktorka se k tomu vhodně připojila, možná by to chtělo ještě tak 2-3 týmy do opravdu top špice, to by pak mohl být v Evropě jiný vítr.

  • Do roka přibude Baník a pak Sparta bude juchat nadšením že horko těžko bude na 4.-6.místě v lize !

 9. K Jardovi- já bych se u prvního gólu ztotožnil s tím, jak to rozfázovali v Dohránu, nejvíc se na gólu podílel Štetina, svým špatným posouzením situace a reakcí na ni dostal spoluhráče do situace, kdy už museli také chybně jednat, či spíše nejednat, ten Plzeňák si s balonem utíkal k vápnu skoro až od od půlky(trošku přeháním ale vpodstatě to bylo tak). Ostatně ke Štetinovi jsem psal komentář ještě před zápasem a ono se to vyplnilo.

 10. Souhlasím s vyjádřením Millwalla a Jardy. Sparta opět zklamala a její výkon byl téměř trapný. Za děravou a nesourodou obranou, kde jednotlivý hráči neví co hrát a koho kdo pokrývat se opravdu chytá špatně a tak Hečovi vůbec nezávidím. Celé hře Sparty chybí nasazení a to správné sparťanské srdíčko se porvat o výsledek.Dočkal se úplně vytrácí ze hry, Kanga si mnohdy dělá co chce a útok. Ten je trapný úplně, protože skoro žádný neexistuje. Trapný Tetteh spálí co může, Kozák je nevýrazný a nevím, koho jiného tam jmenovat. Na Spartu velice málo. Jinak Šetina je svými výkony podprůměrný a do Sparty nezapadá, tak jako někteří další. Nevím proč z předstihem dostal novou smlouvu. Dočkal by taky za ty peníze mohl odvádět kvalitnější peníze. Nejvíce ale kritizuji skauty Sparty, kteří již delší dobu do klubu nepřivedli kvalitního hráče. pana Rosického si vážím, ale od jeho působení ve vedení klubu jsem očekával daleko více a i on patří mezi ty, kteří mě ve Spartě nejvíce zklamali. Vše je spojeno i s osobou trenéra. Když si Slávia a Plzeň našla kvalitní trenéry, kteří své mužstvo o dost zvedli, tak proč to nejde i ve Spartě. Od agažování italského trenéra to jde na tomto postu z kopce, viz i Jílek. Kotal je z nouze cnost a co bude dál a proto začít výběrem toho správného trenéra pro Spartu.

 11. No,perete to tady hezky,ale nějaký návrh na zlepšení stejně nemáte.Millwall opět nezklamal a bez Rosického by asi nemohl existovat.Hází tady cifry,kolik Rosický bere a přitom nic neví,jen si honí ego.Začátek propadu byla koupě Sparty brněnským miliardářem Křetínským.Že fotbalu nerozumí už dokázal mnohokrát a sehnat skutečné odborníky se ani nenamáhal.Ve vedení Sparty jsou pouze jeho fotbalově neschopní kamarádi.Ale sám se považuje za odborníka.Od té doby,co se stal majitelem Sparty,tak ji úmyslně tlačí na stále nižší úroveň.Nakonec se natajil s tím,že chce na Letné postavit hotelový komplex.Jeho neschopní kamarádi dostávají od něho dost peněz,aby mu pomohli jeho plán na likvidaci Sparty vyplnit.Už Poborský po svém SMSkovém vyhazovu prohlásil,že pan Křetínský poškozuje objekt,který vlastní.Tak nehledejte vinu tam,kde není.Základ je majitel a ten už chce koupit Strahov,aby Spartu z Letné vystěhoval.Žádný pořádný hráč k nám nechce,proto máme ty podřadnější.A s těmi nemůžeme očekávat zlepšení.Hlavně že dali Štetinovi novou smlouvu.Pravdu má Millwall,že Rosický na svůj post prozatím nemá.Měl začínat v nějakém menším klubu,aby se něco naučil.On ho ve Spartě nikdo nic naučit nemohl.Jak to Ščasný vedl máme ještě v dobré paměti.Jenže kritiku lze zveřejnit i bez nadávek,což on evidentně neumí!Pravým důvodem je majitel a dokud Sparta majitele nezmění,nedojde ani ke změně ve Spartě.Rezešové byli proti Křetínskému fotbaloví odborníci.

  • Pane Majevský,jsem přesvědčen,že Rosa by bez svých zranění získal Zlatý míč.Byl to opravdu Malý Mozart.Ovšem manažer nemusí být super fotbalista(bohužel ani srdcař-čí chléb jíš,jeho píseň zpívej),ale musí být inteligentní,zkušený atd.Pamatuji se jak naše repre odlétala na Euro tuším 2008 a z novinářské obce zazněl dotaz:Chlapi,co budete dělat ve volném čase? Odpověď všech dotázaných:Vezeme si počítačové hry. Jediný Jenda Koller si vezl detektivky.(aspoň nějakou četbu)Opravdu si ,pane Majevský,myslíte že tito vynikajíci sportovci,ale většinou hloupí lidé,mohou být dobrými manažery?Denně děkuji Bohu za našeho pana Šádka:-)))

 12. Dobrý den a píši na rovinu a bez urážek.Jsem plzenák,narodil jsem se zde a s Viktorkou,potažmo Škodovkou jsem prožil dobré i zlé,sestupy i postupy.Táta mi prvně vzal na fotbal asi v 8.letech,byl jsem okouzlen a od té doby našemu mančatu fandím.50.let.Bohužel jsem nikdy nesměl hrát fotbal závodně,měl jsem v dětství epileptický záchvat,a nesměl jsem tudíž hlavičkovat.Ani nemohu často na zápas-mám letitou přítelkyni z jižních Čech,vážně nemocnou,víkendy trávím u ní.Proč to píši?Snad se mi většina z Vás vysměje,ale přestaňme se navzájem prudit.Sparta je tým který pro český fotbal hodně udělal stejně jako Slavia,kdysi Dukla,ještě dříve Viktoria Žižkov,Brno,Ostrava,nyní Plzeň,na koho jsem zapomněl nechť promine.Nemusím bývalé vojenské týmy ale nikdy nezapomenu co Dukla dokázala proti Stuttgartu,Evertonu,co Sparta proti Realu,co Ostrava proti Shamroku Rovers,co Viktorka proti Kodani,AS Roma.Co dokázala repre v Bělehradu,Anglii,nezapomenu na zápas proti Holandsku na Euru otočený z 0-2 na 3-2.Nezapomenu co předvedl Franta Veselý v Bělehradě(a samozřejmě celý mančaft)v zápase proti Holandsku.Proč to píši?Fanděme a neurážejme se.Oceňujme co bylo a věřme že se vše zlepší.Nechť vyhrává nejlepší,a ať se tradiční kluby Sparta,Ostrava,Brno a koníci typu mé milované Plzně,Olomouce a všech dalších zlepšují a cpou do pohárů.Pro ten nejkrásnější sport na světě to bude super.Howg:-)))

  • odveta Dukly proti Stuttgartu patří k m ým největším fotbalovým zážitkům….jak potupila bundesligový velkoklub a zvrátila 1:4 z 1.zápasu, i když velkou zásluhu na tom měl terén…

 13. Plzeň pod Guľou šla hodně nahoru, pokud Slavia výrazně nepřidá proti tomu, co hrála v Boleslavi, tak příští neděli od ní taky dostane nařezáno. Nelze říct, že by Dočkal s Kangou nemohli hrát vedle sebe, ale nejde to v zápase, kde je rozhodující neprohrávat souboje ve středu hřiště jako proti Plzni. Když se pak Hložek stahuje dozadu a Tetteh je vepředu sám, Sparta si v útoku nic vytvořit nemůže.

 14. to prodloužení Štětinovi přesně zapadá do situace, jaká na spartě je…kopyťákovi se povedli dva zapasy, a sup..dalsi dva roky a super prachy..za co twl?? Jen ukazkova situace, jak to na sparte funguje..Celou spartu maji v moci agenti, ktery tam maji fakt az moc velky vliv, nejvetsi demon je tam Paska, ten to tam defakto ridi pres Rosu..a Rosicky je jenom totalni loutka, s ne moc velkymi pravomocemi..Stetina vcera v seste minute zapasu dve hrubky..to clovek nepochopni..nechci vypichovat jenom jeho..krom Kangy tam neni ani jeden top fotbalista..ale Stetina proste vystihuje situaci, jaka na sparte je..totalni amaterismus a vedeni od treneru dorostu po klubove vedeni a agenty si tam jen delaji obri business do kapsy..kdo je aspon trochu zasveceny tak vi, o cem mluvim..

 15. z 5 leté nepřetržité krize pomůže jen zařazení 11 “Řepků” namísto alibistických primadon… sice bude Sparta dohrávat se 3 redkama, ale aspoň bude vyhrávat, protože nechá na hřišti srdce a všechny psychické i fyzické síly

  • Vždyť by na hřišti nikdo nebyl-samá červená karta:-)))Mimochodem,nešlohl ten vyhlášený srdcař klubovou pokladnu?

  • Misote,není to v trenérovi,ale v hráčích.Nejsou ochotni jeden druhému pomoci,hrají alibisticky.Že by brali tolik jak ve Slovácku,nebo v Olomouci.Potom patří na takové příčky,ve středu tabulky,nemohou se rovnat tedy klubům,kde hráči berou měsíčně 4xvíce./V nadsázce/.Ovšem za platy jaké berou, by měli na hřišti kldně vypustit duši a horší než 3místo v tabulce, by byl velký neúspěch,myslím tím v porovnání a úctě k jiným soupeřům.Sparta je tradiční klub,který by mě hrát o titul každý rok,může se stát,že některý z provinčních klubů může vyhrát ligu,to může být vyjímka.Sparta má jméno u nás, v evropě,měla by hrát pravidelně evropské soutěže,ne kluby ve kterých hostují hráči Sparty,Slavie,Plzně.Zkrátka horší než 3 místo,okamžitý vyhazov všech,včetně manažerů,ředitele a real.týmu.

   • Vcelku souhlas až na to že Sparta má jméno v Evropě ! To jméno má ale díky dávné době kdy byla pravydelným učastnikem Evropských poharu ! Za poslední 3 roky jméno ztratila tak jako koeficient pro nasazování v Evr.pohárech což je a bude obrovský problém který si málo kdo na Spartě uvědomuje a ty ovečky co si řikaji fans tuplem ! Vždyť Sparta bude diky tomu chodit do předkol nenasazená a hrozí ji kluby z Balkánu Polska Kazachstánu Ukrajiny Norska s kterými pokud nepřijde top trenér a 6 top hráču na 3 roky bude vypadávat ve 2.- 3. Předkole ! Až sem to “machři” Křetinský Kotalík Svoboda i T.Rosický dovedli !!!

 16. To je na tom Sparta opravdu bídně,když prodlouží smlouvu s podprůměrným Štětinou.Dočkal je už jen pouhým stínem toho co býval,ale zase doplivne nejdál ze sparťanů.Tetteh s Kozákem by vynikli v druhé lize a to ještě není jisté.No a Kotal?Nebude trvat dlouho a bude šupem zpět v béčku.

 17. Doporučuji přečist si krátký rozhovor s M.Haškem st. po zápase s Plzní na Aktualně.cz ! Nemusí ho každý mít rád ale bohužel přesně vystihl proč je Sparta dlouhodobě trapná a na špičku ligy nemá dostatek rychlích kvalitních fotbalistu !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kdo nastoupí v sestavě Sparty proti Příbrami? Hložek stále k dispozici nebude

Sparta se vzpamatovává z nákazy koronavirem a v úterý se představí na Letné proti týmu Příbrami. Kdo nastoupí v sestavě domácích a kdo naopak s největší pravděpodobností k dispozici nebude?

Rangers v euforii! Co čekalo Gerrarda při příjezdu na stadion?

Rangers FC v domácím zápase naplnili roli favorita a jistým výsledkem 3:0 zdolali St. Mirren. To znamená, že se přiblížili vytouženému 55. titulu ve skotské Premiership a prožívají euforii.

Baník se s novým koučem připravuje na Slavii. Dokáže ji obrat o body?

Ostravský Baník čeká večer velká výzva. V Edenu totiž sehraje utkání s domácí Slavií, která je v lize dosud neporažená. Dokáže jí výběr nového kouče Ondřeje Smetany obrat o body?