Spojte se s námi


Fotbal

Španělsko čeká v semifinále velký problém. Nejlépe hrající tým Eura bude postrádat několik hvězd, Kroos ukončil Pedrimu šampionát

Fanoušci už znají první semifinálovou dvojici na mistrovství Evropy. Proti sobě se postaví zřejmě nejlépe a nejhůře hrající týmy na šampionátu. Španělsko vyzve Francii. První zmíněný celek se ale bude muset vypořádat s velkými ztrátami.

Publikováno

dne

Fanoušci už znají první semifinálovou dvojici na mistrovství Evropy. Proti sobě se postaví zřejmě nejlépe a nejhůře hrající týmy na šampionátu. Španělsko vyzve Francii. První zmíněný celek se ale bude muset vypořádat s velkými ztrátami.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Španělsko si ve čtvrtfinále poradilo s Německem
  • Trenér Luis de la Fuente se bude muset v semifinále obejít bez několika hvězd
  • Pedri na šampionátu dohrál

V pátek se rozehrálo čtvrtfinále mistrovství Evropy ve fotbale a ještě v průběhu večera jsme se dozvěděli první dvojici semifinalistů. O finále se spolu porvou Španělsko a Francie, tedy zřejmě nejlépe hrající tým proti pravděpodobně nejhůře hrajícímu týmu na šampionátu.

Zatímco svěřenci Luise de la Fuenteho si poradili s Německem díky vítězné trefě Mikela Merina v prodloužení, přičemž zápas svým výkonem mírně zpackal rozhodčí, tak tým Didiera Deschampse ukopal postup přes Portugalsko díky penaltám.

Francie na šampionátu nevstřelila jediný gól z otevřené hry. Ani ale žádný neinkasovala. Je prvním týmem, kterému se něco takového podařilo. Navíc v éře, v níž se hrají osmifinálové zápasy, nevstřelil žádný semifinalista méně gólů než země galského kohouta. Dokonce i Řecko v roce 2004 bylo gólovější.

Ale zpět k druhému týmu. Španělsko se bude muset obejít bez několika hvězd. Jednou z nejkontroverznějších postav duelu s Německem byl legendární Toni Kroos, který předvedl možná i pět zákroků na žlutou kartu, kupodivu viděl jen jednu. Přitom už zhruba v 10. minutě mohl jít ze hřiště.

Ze hry vyřadil jednu z hvězd soupeře. A chybět nebude pouze Pedri.

Španělsko bude v semifinále postrádat své hvězdy

Právě výše zmíněný Toni Kroos bohužel ukončil šampionát jedné z hvězd výběru Luise de la Fuenteho. Tvrdý zákrok na Pedriho, po němž neviděl ani žlutou kartu, vyřadil 21letou hvězdičku Barcelony ze hry nejen pro zbytek šampionátu, ale také na několik týdnů, možná měsíců.

Za zmínku stojí, že právě Pedri před zápasem vyjádřil německé legendě respekt, přičemž si zadoufal, že zápas se Španělskem bude Kroosův poslední v kariéře.

Pedri ale nebude jediným hráčem, bez něhož se musí Španělsko proti Francii obejít. Kvůli karetním trestům si nezahrají ani obránci Robin Le Normand či Dani Carvajal. Druhý jmenovaný byl proti Němcům v poslední minutě prodloužení vyloučen.

Pedriho by mohl v sestavě nahradit Dani Olmo, který ostatně proti Německu předvedl po nástupu na hřiště skvělý výkon. Místo Le Normanda s největší pravděpodobností nahradí Nacho. Vymyslet, kdo ale zastoupí Carvajala, bude pro trenéra těžším oříškem.

Vzhledem ke kvalitě týmu Francie, která sice nehraje nejatraktivnější fotbal, jsou to pro Španělsko opravdu nepříjemné ztráty.

Zdroj: UEFA, Football-Espaňa

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.