Spojte se s námi


Ostatní

Soustředění českého týmu v Kataru a další hledání

Publikováno

dne

Národní fotbalový tým České republiky vyhrál turnaj v Kataru během svého týdenního soustředění.

Každá výhra je úspěch, dobré výsledky také. Jak konstatoval jeden z českých fotbalových odborníků během hodnocení výkonu českého mužstva.

„Ve světě se doví, že jsme vyhráli čtyři zápasy v řadě a zvítězili na turnaji v Kataru, to je dobré, neuvidí však naše výkony, a to je ještě lepší“. Tak nějak se dá vyjádřit i naše působení na tomto soustředění.

Výhry s Islandem 2:1, účastníkem MS 2018 před prázdným stadionem a i vítězství nad domácím Katarem 1:0 před zajímavou kulisou snad ne najatých fandů se cení.

Výkony mužstva však nebyly bez chyb a nedá se říct, že ukázaly mnoho pro trenéra Jarolíma. Jak pravil, „aby zde nebyli jako na dovolené“, tak učinil a vystřídal, až na brankáře Koubka, všechny hráče. V bublajícím podzimu, nelze hodnotit všechny poznatky z celé akce. Snad bylo v teplé Asii vidět více.

Možná výkony Baráka, snaha stoperů Simiče a Kalase nebo výkon Falty může být náznakem do budoucna, kdo by mohl být členem reprezentačního týmu. Pro trenéra to bude ještě hodně těžká práce a rozhodování.

Další turnaj bude v březnu v Číně, kde by již náš tým měl mít ucelenější kostru.

Snad se podařily aktivity vedení českého fotbalu a podepsání plánovaných smluv s Katarským fotbalovým svazem.

O čem dohody budou se možná veřejnost doví. Jen aby nebyly pouze o výměnné dovolené funkcionářů či jak kropit správně trávníky.

Reklama

Oblíbené