Spojte se s námi


Ostatní

Soumrak nad fotbalovou reprezentací ČR?

Publikováno

dne

Kopaná je fenoménem nejen v ČR, ale ve většině států světa. Jak svou základnou tak fanoušky, lidmi, které zajímá.

Mnozí z nich ho hráli, hrají, chtěli by hrát, trénují, šéfují, mluví do něj, rozumně, někdy dle svého, fandí…Svůj tým uctívají, ostatní rádi nemají, možná, určitá malá část, nenávidí. Ale všichni chtějí vidět dobré výkony, snahu, bojovnost, vítězství, úspěch.

Česká reprezentace v kvalifikaci na MS 2018 neuspěla. Před začátkem se změnil trenér, většina realizačního vedení, měnili se hráči, nastal čas tvoření nového, kvalitního týmu.

To se do současné doby nepodařilo, výsledky i hra nebyly dobré, až na malé výjimky, sebereflexe trenéra, a v mnoha  případech i hráčů, malá či žádná. Trenér se snažil oslovit co nejvíce hráčů. Vystřídalo se jich více než čtyři desítky z naši i zahraničních lig, známí, ale i takoví, o kterých český divák slyšel jen velmi málo. Pevná a kvalitní jedenáctka se nenašla.

Třetí místo ve skupině, kde by kdysi postup nebyl problém a získaných pouhých 15 bodů, sešup v hodnocení týmu v evropské a světové tabulce, ale hlavně výkony, které ani do budoucna nevěstí nic dobrého. Ale mohlo to dopadnout jinak, lépe? Máme takové hráče, na takové úrovni, aby náš tým mohl konkurovat alespoň 15-20 v Evropě? A je takový trenér, který by to za 1-2 roky dokázal naladit tak, aby vše hrálo?!

Pan Jarolím je zkušený fotbalový odborník, s mnoha úspěchy v hráčské kariéře, vedení týmů doma i v zahraničí, byl a je, to ten správný. A pokud ne, kdo tedy jiný, kdo bude úspěšný, kdo to dokáže?

http://gty.im/801827128

Zda byl výběr správný, hodnotil v týdnu Výkonný výběr FAČR. A právě zde by měli přijmout tu největší zodpovědnost. Odtud však vychází pouze mlžení, kritika trenéra a hráčů, nařčení z činnosti jiných vlivů a subjektů při nominaci hráčů a jejich nasazování.

Vše se děje nejlépe bez jeho přítomnosti hodnocených, na samostatné tiskové konferenci pro novináře. Nevyjasněná podepsaná smlouva do konce července 2018, kterou předkládal ještě předseda Pelta, s jasnou vizí postupu na MS 2018.

Interpretace možnosti vypovězení či této nemožnosti ukončení smlouvy, je u obou stran jiná a důvěra v trenéra takřka žádná, alespoň u „kapitána“ Výkonného výboru pana Berbra (ostatní členové, dle zákulisních projevů se příliš neprojevují, nezapojují). Jaká idylka, je to také 11-ti členný tým, výjimečně s jednou ženou, ale ta by svého kapitána jistě nezradila.

A co bude dál? Další, nové nároky na realizační skupinu vedení českého týmu, nutně splnit k možnosti pokračování, pro Pohár národů, kvalifikaci na ME 2020 a její účasti. Tvrdá kontrola toho, co se v následujících měsících bude odehrávat, další kritika a zasahování do kompetencí.

http://gty.im/842644824

Možná přijde rezignace stávajících členů české reprezentace, vypeskovaných za dosavadní činnost, dost neobvyklým způsobem a možná vymyšleným argumentům.

Jestli to však pomůže ke zvýšení kvality a úrovně českého fotbalu a rychle, jak by bylo třeba, nelze odhadnout.

Zcela jistě by bylo dobré, kdyby se zapojili osobnosti českého fotbalu a máme jich mnoho; sice se vyjadřují do medii, kritizují a v mnohém mají pravdu. Kdo jiný by ji měl mít, než bývalí fotbalisté s úspěchy ve své kariéře i v jejich trenérské práci.

Ti, kteří si podobnou krizí prošli a dokázali ji zvládnout.Asi je sice těžké někdy změnit lukrativní posty za jiné, nepopulární a někdy i dost diskutované, ale český fotbal by za to přece stál. Jistě by to ocenili i fanoušci, kterých je stále ještě mnoho.

Každá jedenáctka potřebuje časem vystřídat, vyměnit, nalít novou krev a ono se většinou vše k lepšímu změní.Pokud ten nový tým chce, ví za čím jde a o co bojuje, když je spojuje společný cíl. Překonávat i překážky, které se ze začátku zdají nepřekonatelné.

K tomu je dobré popřát chuť a úspěch všem, kdo mají fotbal, a nejen český, rádi.

Reklama

Cyklistika

Tour de France 2022: Program a informace

Tour de France 2022, přesněji její 109. ročník, je tady. Jedna z nejoblíbenějších akcí začíná 1. července v dánské Kodani, ukáže se i v Belgii či Švýcarsku. Od desáté etapy se ale definitivně přesune do Francie, kde se 24. července v Paříži zakončí. Jaký bude její kompletní program?

Publikováno

dne

Tour de France 2022, přesněji její 109. ročník, je tady. Jedna z nejoblíbenějších akcí začíná 1. července v dánské Kodani, ukáže se i v Belgii či Švýcarsku. Od desáté etapy se ale definitivně přesune do Francie, kde se 24. července v Paříži zakončí. Jaký bude její kompletní program?

Svátek sportovní cyklistiky je tady! 109. ročník Tour de France začíná již 1. července. Start bude tentokrát v netradičním místě, a to v dánské Kodani.

Tour tedy započne třináctikilometrovou individuální časovkou, následovat budou ještě dvě dánské etapy, jejichž vzdálenost již bude naprosto odlišná, ovšem půjde o rovinaté etapy.

Po Dánsku přijde den odpočinku, poté ale už následuje středně těžká etapa z francouzského Dunkirku do Calais. V šesté etapě poté zavítáme do belgického Binche.

První horská etapa přijde na řadu v sedmé, kdy jezdci pojedou 176 kilometrů z Tomblaine do La Planche des Belles Filles.

Etapu poté nás čeká přesun z francouzského městečka Dole do Švýcarska, přesněji do Lausanne. Následující den se ze Švýcarského Aigle jezdci vrátí do Francie, přesněji do Châtel.

Následuje pauza a poté se již celý závod koná čistě ve Francii. Zakončen bude tradičně v Paříži na Champs-Élysées, a to 24. července.

EtapaDatumTrasaVzdálenostTyp
11. červenceKodaň (Dánsko)13 kmIndividuální časovka
22. červenceRoskilde – Nyborg (Dánsko)199 kmRovinatá etapa
33. červenceVejle – Sønderborg (Dánsko)182 kmRovinatá etapa
4. červenceOdpočinek
45. červenceDunkirk – Calais172 kmStředně těžká etapa
56. červenceLille – Arenberg155 kmStředně těžká etapa
67. červenceBinche (Belgie) – Longwy220 kmStředně těžká etapa
78. červenceTomblaine – La Planche des Belles Filles176 kmHorská etapa
89. červenceDole – Lausanne (Švýcarsko)184 kmStředně těžká etapa
910. červenceAigle (Švýcarsko) – Châtel183 kmHorská etapa
11. červenceOdpočinek
1012. červenceMorzine – Megève148 kmStředně těžká etapa
1113. červenceAlbertville – Col du Granon149 kmHorská etapa
1214. červenceBriançon – Alpe d’Huez166 kmHorská etapa
1315. červenceBourg-d’Oisans – Saint-Étienne193 kmRovinatá etapa
1416. červenceSaint-Étienne – Mende195 kmStředně těžká etapa
1517. červenceRodez – Carcassonne200 kmRovinatá etapa
18. červenceOdpočinek
1619. červenceCarcassonne – Foix179 kmStředně těžká etapa
1720. červenceSaint-Gaudens – Peyragudes130 kmHorská etapa
1821. červenceLourdes – Hautacam143 kmHorská etapa
1922. červenceCastelnau-Magnoac – Cahors189 kmRovinatá etapa
2023. červenceLacapelle-Marival – Rocamadour40 kmIndividuální časovka
2124. červenceU Arena – Paříž (Champs-Élysées)112 kmRovinatá etapa

Celková délka závodu je tak 3 328 kilometrů, což je téměř o 100 kilometrů méně než minulý rok. Kdo se jej tentokrát zúčastní?

Celkem 22 týmů, 18 z nich patří mezi WorldTeams, nicméně ani v jednom není český jezdec. Favoritem bude i tentokrát Tadej Pogačar, konkurovat mu má jeho slovinský, nikoliv stájový, kolega Primož Roglič či Belgičan Wount Van Aert.

Pokud ale zoufáte, že nebudete mít kvůli absenci českého jezdce komu fandit, chybět nebude oblíbený Slovák Peter Sagan.

Zdroj: Wikipedia, Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Golf

Tiger Woods je dolarovým miliardářem. Na daních ale platí neuvěřitelné částky

Šestačtyřicetiletý golfový fenomén Tiger Woods je mezi sportovci teprve třetím člověkem, který se stal dolarovým miliardářem v dějinách sportu. Během své kariéry vydělal spoustu peněz jak na hřišti, tak mimo něj.

Publikováno

dne

Šestačtyřicetiletý golfový fenomén Tiger Woods je mezi sportovci teprve třetím člověkem, který se stal dolarovým miliardářem v dějinách sportu. Během své kariéry vydělal spoustu peněz jak na hřišti, tak mimo něj. Velké výdělky však mají i druhou stranu mince. Jen na daních zaplatí tolik, co drtivá většina lidí ani nevydělá. 

Podle časopisu Forbes si slavný golfista vydělal za svou kariéru přibližně 1,7 miliardy dolarů. Aktuálně jeho čisté jmění přesáhlo celou jednu miliardu dolarů. Zajímavé je, že jen desetinu těchto peněz vydělal přímo na turnajích.

Většinu výdělku získal díky partnerství s více než desítkou značek. Ve velkém taky investoval do realit. Jeho největší reklamní smlouvy uzavřel především s firmami Nike či Rolex. Právě se značkou Rolex podepsal první partnerství v roce 2017, to si přišel během pětiletého kontraktu na sedm milionů dolarů.

Tato firma na něj dokonce nezanevřela ani o 15 let později, kdy už Tigera doprovázely zdravotní problémy a řada skandálů, díky kterým musel několikrát přerušit svou bohatou kariéru. Ještě předtím, v době své největší slávy, když byl ještě na vrcholu, inkasoval z uzavřených kontraktů ročně sto milionů dolarů.

Až do roku 2012 byl v čele žebříčku nejlépe placených sportovců časopisu Forbes, kde vydržel nepřetržitě deset let. Přestože letos odehrál jen dva turnaje, na kterých se neumístil ani v první desítce, vydělal si krásných 68 milionů dolarů.

Ještě před ním se dolarovými miliardáři stali basketbalisté Michael Jordan a LeBron James.

TVRDÁ DAŇ ZA VÝDĚLEK

Když se Tiger Woods objevil v dubnu na Maters, hrál turnaj po dlouhém roce a půl od osudné autonehody, při které malém přišel o nohu. Přesto i díky sponzorským smlouvám stále patřil a patří mezi nejlépe vydělávající sportovce na světě.

Velké výdělky však sebou taky nesou velké daně. Při výdělku 60 milionů dolarů za rok 2021 to je přibližně 23,6 milionů, které musí světoznámý golfista zaplatit na daních. Na jeden jediný den to pak vychází přibližně 65 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba zhruba 1,5 milionu korun.

Podle Bookies se jedná za rok 2021 o devátou nejvyšší daň ze všech sportovců na světě. Vyprávět však může takový basketbalista LeBron James. Ten na daních zaplatil dokonce 51 milionů dolarů.

Zdroj: Forbes, GolfExtra

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Peking Guoan vs. Chengdu Roncheng: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek je na programu sedmé kolo čínské ligy, Peking přivítá na své půdě Chengdu a pokud vyhraje, přiblíží se úplnému čelu tabulky. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Ve čtvrtek je na programu sedmé kolo čínské ligy, Peking přivítá na své půdě Chengdu a pokud vyhraje, přiblíží se úplnému čelu tabulky. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Peking se v červnu rozehrál do velké pohody, neprohrál již pět zápasů, hned tři z toho vyhrál. V tabulce je přesto kvůli špatnému startu až pátý, na třetí místo ztrácí se zápasem k dobru čtyři body.

Chengdu naopak na první výhru stále čeká, doposud dvakrát prohrálo, čtyřikrát remizovalo a v tabulce je patnácté. Na sestupové pozice má náskok jednoho jediného bodu.

Domácí se spoléhají na góly Yuninga Zhanga, reprezentační útočník nasázel šest branek a dvakrát asistoval. Oporou je i kapitán týmu Dabao Yu, z pozice stopera týmu mimo jiné pomohl i dvěma góly.

Na straně hostí má více než jednu branku na kontě pouze střední záložník Zhuoyi Feng, prosadil se dvakrát. Hvězdou týmu je dále zkušený rakouský stoper Richard Windbichler, jenž působil v rakouské, dánské či americké lize.

Peking se spoléhá na gólový útok, více než jednou skóroval ve třech z posledních pěti kol, celkově má třetí nejlepší ofenzivu soutěže.

Chengdu se naopak směrem do ofenzivy trápí, více než jednou skóroval jen dvakrát z posledních šesti zápasů.

S ohledem na střeleckou neschopnost hostí i s přihlédnutím k formě domácího útočníka Yuninga Zhanga si myslím, že Peking zvítězí.

Tip na sázení l Výhra Pekingu v kurzu 2,10 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Oblíbené