Spojte se s námi


Ostatní

Soumrak nad fotbalovou reprezentací ČR?

Publikováno

dne

Kopaná je fenoménem nejen v ČR, ale ve většině států světa. Jak svou základnou tak fanoušky, lidmi, které zajímá.

Mnozí z nich ho hráli, hrají, chtěli by hrát, trénují, šéfují, mluví do něj, rozumně, někdy dle svého, fandí…Svůj tým uctívají, ostatní rádi nemají, možná, určitá malá část, nenávidí. Ale všichni chtějí vidět dobré výkony, snahu, bojovnost, vítězství, úspěch.

Česká reprezentace v kvalifikaci na MS 2018 neuspěla. Před začátkem se změnil trenér, většina realizačního vedení, měnili se hráči, nastal čas tvoření nového, kvalitního týmu.

To se do současné doby nepodařilo, výsledky i hra nebyly dobré, až na malé výjimky, sebereflexe trenéra, a v mnoha  případech i hráčů, malá či žádná. Trenér se snažil oslovit co nejvíce hráčů. Vystřídalo se jich více než čtyři desítky z naši i zahraničních lig, známí, ale i takoví, o kterých český divák slyšel jen velmi málo. Pevná a kvalitní jedenáctka se nenašla.

Třetí místo ve skupině, kde by kdysi postup nebyl problém a získaných pouhých 15 bodů, sešup v hodnocení týmu v evropské a světové tabulce, ale hlavně výkony, které ani do budoucna nevěstí nic dobrého. Ale mohlo to dopadnout jinak, lépe? Máme takové hráče, na takové úrovni, aby náš tým mohl konkurovat alespoň 15-20 v Evropě? A je takový trenér, který by to za 1-2 roky dokázal naladit tak, aby vše hrálo?!

Pan Jarolím je zkušený fotbalový odborník, s mnoha úspěchy v hráčské kariéře, vedení týmů doma i v zahraničí, byl a je, to ten správný. A pokud ne, kdo tedy jiný, kdo bude úspěšný, kdo to dokáže?

http://gty.im/801827128

Zda byl výběr správný, hodnotil v týdnu Výkonný výběr FAČR. A právě zde by měli přijmout tu největší zodpovědnost. Odtud však vychází pouze mlžení, kritika trenéra a hráčů, nařčení z činnosti jiných vlivů a subjektů při nominaci hráčů a jejich nasazování.

Vše se děje nejlépe bez jeho přítomnosti hodnocených, na samostatné tiskové konferenci pro novináře. Nevyjasněná podepsaná smlouva do konce července 2018, kterou předkládal ještě předseda Pelta, s jasnou vizí postupu na MS 2018.

Interpretace možnosti vypovězení či této nemožnosti ukončení smlouvy, je u obou stran jiná a důvěra v trenéra takřka žádná, alespoň u „kapitána“ Výkonného výboru pana Berbra (ostatní členové, dle zákulisních projevů se příliš neprojevují, nezapojují). Jaká idylka, je to také 11-ti členný tým, výjimečně s jednou ženou, ale ta by svého kapitána jistě nezradila.

A co bude dál? Další, nové nároky na realizační skupinu vedení českého týmu, nutně splnit k možnosti pokračování, pro Pohár národů, kvalifikaci na ME 2020 a její účasti. Tvrdá kontrola toho, co se v následujících měsících bude odehrávat, další kritika a zasahování do kompetencí.

http://gty.im/842644824

Možná přijde rezignace stávajících členů české reprezentace, vypeskovaných za dosavadní činnost, dost neobvyklým způsobem a možná vymyšleným argumentům.

Jestli to však pomůže ke zvýšení kvality a úrovně českého fotbalu a rychle, jak by bylo třeba, nelze odhadnout.

Zcela jistě by bylo dobré, kdyby se zapojili osobnosti českého fotbalu a máme jich mnoho; sice se vyjadřují do medii, kritizují a v mnohém mají pravdu. Kdo jiný by ji měl mít, než bývalí fotbalisté s úspěchy ve své kariéře i v jejich trenérské práci.

Ti, kteří si podobnou krizí prošli a dokázali ji zvládnout.Asi je sice těžké někdy změnit lukrativní posty za jiné, nepopulární a někdy i dost diskutované, ale český fotbal by za to přece stál. Jistě by to ocenili i fanoušci, kterých je stále ještě mnoho.

Každá jedenáctka potřebuje časem vystřídat, vyměnit, nalít novou krev a ono se většinou vše k lepšímu změní.Pokud ten nový tým chce, ví za čím jde a o co bojuje, když je spojuje společný cíl. Překonávat i překážky, které se ze začátku zdají nepřekonatelné.

K tomu je dobré popřát chuť a úspěch všem, kdo mají fotbal, a nejen český, rádi.

Reklama

Ostatní

Holubice přehrály Karlovy Vary a slaví tak historický postup do první ligy

Nohejbalisté druholigového týmu R.U.M. NK Holubice slaví historický postup do 1. ligy, když porazili ve finálové sérii 2. ligy tým SK Liapor Karlovy Vary B v poměru 2:0 na zápasy. Příští sezonu tak budou v Holubicích k vidění soupeři z druhé nejvyšší soutěže.

Publikováno

dne

Nohejbalisté druholigového týmu R.U.M. NK Holubice slaví historický postup do 1. ligy, když porazili ve finálové sérii 2. ligy tým SK Liapor Karlovy Vary B v poměru 2:0 na zápasy. Příští sezonu tak budou v Holubicích k vidění soupeři z druhé nejvyšší soutěže.

O jihomoravském nohejbalovém klubu z Holubic a jejich postupu do 2. ligy jsme Vás již před rokem a půl informovali zde. Minulou sobotu tohle ambiciózní mužstvo v čele s Petrem Bubniakem a Radkem Pelikánem hlásí další úspěch v podobě postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Holubický obrat ve Varech

V prvním zápase béčko Karlových Varů vlétlo na holubické a rázem se ujalo vedení 4:1, při čemž již po prvních třech zápasech vedlo 3:0. Určitou naději nohejbalistům Holubic dodala jejich druhá trojka Bubniak, Hicl, F. Dlabka, která zvládla svůj mač s karlovarskou trojkou Tóth, Sobotka Lebeda v poměru 2:0.

Následující singl však neubojoval bývalý mistr světa v této disciplíně Petr Bubniak a prohrál s Tobiášem Gregorem 2:1. Stav se tedy upravoval v neprospěch R.U.M. na 4:1.

Poté ovšem opět zaúřadovala druhá trojka holubických Bubniak, Hicl, F. Dlabka, která vyhrála nad karlovarskou trojkou 2:0. Tenhle bod nejspíše vlil hráčům z jižní Moravy novou energii do žil, poněvadž již žádný ze svých zápasů neprohráli.

Další průběh zápasu okomentoval pro Vyškovský deník vedoucí holubického mužstva Roman Dlabka: „Naše druhá trojka Bubniak, František Dlabka, Hicl si poradila ve dvou setech s bratry Gregorovými s Dvořákem a hned přidala ve dvou setech vítězství naše první trojka Feichtinger, Pelikán, Příhoda na stav 3:4. Dvojce Feichtinger, Příhoda se nepovedl začátek setu, takže jsme udělali změnu a vystřídali Feichtingera za Fandu Dlabku.

Rázem se obraz hry začal měnit v náš prospěch. Ve třetím setu vystřídal domácího Valeho ještě Bláha, ale vývoj zápasu už nezastavil. Naše elitní formace Bubniak, Pelikán pak proti Pavlu Gregorovi s Dvořákem měla víc klidu v koncovkách a obrat zápasu byl na světě.“

Holubice si tak z Karlových Varů vezly domů nadějný výsledek do odvety. Na průběh prvního utkání play-off 2. ligy se můžete podívat zde:

SK Liapor Karlovy Vary B – R.U.M. NK Holubice

Stav zápasu 4:5; Sety: 9:13

T. Gregor, Bláha – Bubniak, Pelikán 2:0 (9, 7)
P. Gregor, Dvořák – Feichtinger, Příhoda / F. Dlabka 2:1 (-8, 4, 8).
T. Gregor, P. Gregor, Dvořák – Pelikán, Feichtinger, Příhoda 2:1 (2, -6, 8).
Tóth, Sobotka, Lebeda – Bubniak, Hicl, F. Dlabka 0:2 (-6, -6).
T. Gregor – Bubniak 2:1 (7, -6, 8).
T. Gregor, P. Gregor, Dvořák – Bubniak, Hicl, F. Dlabka 0:2 (-4, -9).
Zrzavecký, Sobotka, Lebeda / Tóth – Pelikán, Feichtinger / Příhoda 0:2 (-3, -6).
T. Gregor, Vale / Bláha – Feichtinger, F. Dlabka / Příhoda 1:2 (6, -7, -8).
P. Gregor, Dvořák – Bubniak, Pelikán 0:2 (-8, -8).

Jednoznačná záležitost v odvetě

O týden později, tedy v sobotu 23. 9. 2023, byla na programu finálová odveta v Holubicích. V případě výhry Liaporu by následovalo rozhodující utkání hned další den rovněž na hřišti jihomoravského klubu. Nicméně tato varianta nenastala vzhledem k jednoznačnému vítězství R.U.M při skóre 5:0, k čemuž také jistě napomohla absence zraněné karlovarské legendy Karla Bláhy.

R.U.M. NK Holubice – SK Liapor Karlovy Vary B

Stav zápasu 5:0; Sety: 10:1

Příhoda, Pelikán – P. Gregor, Sobotka 2:0 (3, 5).
Malec, F. Dlabka – T. Gregor, Nozar 2:0 (7, 9).
Příhoda, Pelikán, Feichtinger – T. Gregor, Tóth, Valo 2:0 (4, 4).
F. Dlabka, Malec, Hicl – P. Gregor, Nozar, Sobotka 2:1 (6, -4, 7).
Pelikán – T. Gregor 2:0 (6, 7).

K jednoznačné výhře domácích se vyjádřil pro Vyškovský deník jejich vedoucí Roman Dlabka: „Naší druhé trojce Hicl, Fana Dlabka, Malec se střídajícím Sušilem po hladkém zisku první sady nevyšel úvod druhé. Soupeř hrál výborně v obraně i v útoku, naši naopak dělali nevynucené chyby. To ale byl jediný set, který jsme v celém zápase ztratili. Kluci ve třetím setu zase zpřesnili hru a vyhráli jej s jistotou 10:7. O singla si řekl zkušený Pelikán. Hrál v klidu a čekal na soupeřovy chyby a využíval je. Postup do první ligy tak potvrdil hned prvním mečbolem.“

Na závěr k Holubicím

V dresu R.U.M. mimo jiné zasáhl do finálové série velice nadějný nohejbalista František Dlabka, který nastupuje také za mládežnické výběry brněnských Modřic. Postup do druhé nejvyšší seniorské soutěže v ČR po boku mistrů světa Petra Bubniaka a Radka Pelikána mu jistě pomůže v jeho dalším nohejbalovém rozvoji. Nejedná se o první velký úspěch tohoto mladíka v letošním roce. Dovezl si také dvě medaile z letošního mistrovství republiky starších žáků v Českém Brodě, o čemž se můžete dočíst více zde.

Vítěz finálové série z jižní Moravy se může na své soupisce pochlubit velezkušenými hráči a rovněž nohejbalová naděje v podobě Františka Dlabky. Tato zajímavá skladba týmu může být určitě příslibem zajímavých výsledků Holubic v 1. lize. Nechme se tedy překvapit, jak si poradí klub R.U.M. NK Holubice s vyšší konkurencí druhé nejvyšší soutěže v ČR.

Zdroj: Vyškovský deník, R.U.M Holubice, Český nohejbalový svaz

Pokračovat ve čtení

eSport

Asijské hry 2023: Korea a Vietnam postupují do čtvrtfinále

Prvními skupinami byl zahájen v pořadí již druhý turnaj League of Legends v rámci Asijských her. Z nich postoupili očekávaní favorité.

Publikováno

dne

Prvními skupinami byl zahájen v pořadí již druhý turnaj League of Legends v rámci Asijských her. Z nich postoupili očekávaní favorité.

Jedenáct týmů se rozdělilo do čtyř kvalifikačních skupin, ze kterých pouze vítěz postoupil do čtvrtfinále. V něm už jisté čtyři celky (domácí Čína, Indie, Saúdská Arábie a Malajsie) – vítězové předturnajových kvalifikací, čekají na své soupeře.

Jeden z největších favoritů na zlato – Jižní Korea, rozehrála svoji skupinu A dominantně. Její soupeři – Hong Kong a Kazachstán, neprokázali větší kvalitu a favorit tak po dvou výhrách postoupil do čtvrtfinále.

Mnohem vyrovnanější průběh se očekával ve skupině B. Byť Palestina rozhodně neměla být konkurenceschopná, Japonsko a Vietnam jsou výkonnostně vyrovnanějšími soupeři.

Oba celky nevýrazné Palestince porazili. Rozhodující bitva o postup ale ukázala, že Vietnam má v aktuální formě větší kvalitu.

Souboj Japonska s Vietnamem byl i předkrmem před blížícím se Worlds, kde zástupci těchto zemí (regionů) budou bojovat o postup mezi elitu. Z Play-in fáze totiž postoupí jen dva týmy a čekáme i boj menších regionů.

Ve čtvrtfinále vyzve korejské favority Saúdská Arábie. Na Vietnam pak čeká indický protějšek. Zbývající dvě skupiny se rozehrají během úterka, kdy se očekává postup dalšího kvalitního celku – Tchaj-wanu, považovaného za trojku turnaje.

Zdroj: Leaguepedia, Asian Games, Kevin Kim Twitter

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Překvapení se nekoná! Kozma je vítězem hlasování fanoušků v rámci Lucky loser a může bojovat v rezervním zápase pyramidy

Po tvrdé porážce na turnaji ve Frankfurtu je zpátky! David Kozma byl dle očekávání vyhlasován fanoušky v systému Lucky Loser a v případě zájmu bude moci nastoupit v rezervním zápase Tipsport Gamechangeru.

Publikováno

dne

Po tvrdé porážce na turnaji ve Frankfurtu je zpátky! David Kozma byl dle očekávání vyhlasován fanoušky v systému Lucky Loser a v případě zájmu bude moci nastoupit v rezervním zápase Tipsport Gamechangeru.

Turnaj Oktagon 46 je minulostí, známe vítěze a postupující do finále projektu Tipsport Gamechanger, ve kterém se nedočkáme účasti českého bojovníka.

Prvním zápasem byla bitva mezi Louisem Glismannem a Andreasem Michailidisem, přičemž první jmenovaný byl favoritem celého projektu.

Došlo na překvapení, Řekovi stačilo 33 vteřin a bylo hotovo. Glismann nevěřil svým očím. Ve druhém zápase se o finále pokoušel oblíbenec českých fanoušků David Kozma, který se postavil Bojanu Veličkovičovi.

Jejich první zápas Kozma vyhrál, ačkoliv byl kousek od porážky. Odveta ale měla svého favorita a ten roli bez větších potíží potvrdil. Veličkovič ukončil Kozmu několika ranami na zemi a o finalistech bylo jasno.

Oktagon dal poté fanouškům možnost vybrat jednoho bojovníka, který dostane šanci bojovat v rezervním zápase Tipsport Gamechangeru na konci roku v pražské O2 areně.

Výběr byl prostý, hlasovat mohli pro poražené finalisty a vítěze rezervních zápasů Apolla Silvu s Ioannisem Palaiologosem. Favorit hlasování byl jasný a překvapení se nekonalo.

S více než 60 procenty zvítězil Kozma, za kterým byl poté Apollo. Je ale stále ve hvězdách, zda Kozma na turnaji bude startovat. Někteří jeh blízcí si totiž přejí, aby si dal pauzu.

Na jeho výkonech je totiž znát, že jí potřebuje. Nejde na něm vidět velký posun co se zápasení týče a rozhodně není žádoucí, aby si připsal druhou porážku v řadě.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené