Spojte se s námi


Fortuna liga

Současný Baník je ukázkový příklad toho, jak nevypadá vítězný tým

Publikováno

dne

Možná znáte tu vtipnou internetovou koláž s autobusem na střeše paneláku a kamzíkem pověšeným za rohy na drátech elektrického napětí s popiskem: „Jak se tam sakra dostali?“ Společně s nimi by na obrázku mohl být Baník Ostrava, který se i přes své slabé výkony dostal do nejlepší šestky ligových celků.

banik ostrava zdroj fcb.cz
Zdroj: fcb.cz

Vedení Baníku Ostrava po zimní části sezóny odvolalo zkušeného kouče Bohumila Páníka, aby dalo šanci Luboši Kozlovi.

Ten je považován za progresivního a kvalitního kouče, přestože jeho největším úspěchem jsou lehce nadprůměrné výsledky s Duklou Praha. Na Julisce působil do roku 2016.

Poté Kozel trénoval reprezentační devatenáctku. Práce s mladými hráči mu je zajisté blízká, kostru ostravského týmu však tvoří zkušení hráči.

Baníkovci se dost možná inspirovali Slavií. Spíše intelektuálního kouče než hecíře ze staré školy najali proto, aby vedl tým plný bojovníků, jejichž fotbalové schopnosti znásobí fungující systém.

Finanční možnosti Slavie jsou samozřejmě úplně někde jinde. I tak je ale zpětně otázka, jestli lze pohárové ambice naplňovat s přestárlými bijci, jako jsou Fleišman, Laštůvka, Procházka, Fillo, a přestože si to skalní fans neradi připouští, tak i Baroš.

Laštůvka v bráně mnohdy čaruje, Fillo je zraněný a u ostatních (nejen nejstarších hráčů) to občas, vypadá, jako by jim stačilo občas zabojovat proti pražským „S“ a tím to hasne.

Příliš povedeně zatím nevypadají ani příchody bývalých Opavanů Smoly nebo Kuzmanoviče. S tím souvisí fakt, že FCB zažilo nejlepší časy, když za ně váleli odchovanci.

Nejen, že zde byla vychována celá řada výjimečných fotbalistů, ale vzhledem k nátuře Slezanů zde dává cesta odchovanců smysl i filozoficky.

Některé nákupy jsou nutné a zkušenosti jakbysmet. Pokud ale chce Ostrava být tou štikou, která začne seriózně prohánět vrchní trio, musí radikálně okysličit kádr. Nebo se zamyslet, zda je v Ostravě opravdu ten správný trenér pro současný kádr.   

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.