Současný Baník je ukázkový příklad toho, jak nevypadá vítězný tým

Možná znáte tu vtipnou internetovou koláž s autobusem na střeše paneláku a kamzíkem pověšeným za rohy na drátech elektrického napětí s popiskem: „Jak se tam sakra dostali?“ Společně s nimi by na obrázku mohl být Baník Ostrava, který se i přes své slabé výkony dostal do nejlepší šestky ligových celků.

banik ostrava zdroj fcb.cz
Zdroj: fcb.cz

Vedení Baníku Ostrava po zimní části sezóny odvolalo zkušeného kouče Bohumila Páníka, aby dalo šanci Luboši Kozlovi.

Ten je považován za progresivního a kvalitního kouče, přestože jeho největším úspěchem jsou lehce nadprůměrné výsledky s Duklou Praha. Na Julisce působil do roku 2016.

Poté Kozel trénoval reprezentační devatenáctku. Práce s mladými hráči mu je zajisté blízká, kostru ostravského týmu však tvoří zkušení hráči.

Baníkovci se dost možná inspirovali Slavií. Spíše intelektuálního kouče než hecíře ze staré školy najali proto, aby vedl tým plný bojovníků, jejichž fotbalové schopnosti znásobí fungující systém.

Finanční možnosti Slavie jsou samozřejmě úplně někde jinde. I tak je ale zpětně otázka, jestli lze pohárové ambice naplňovat s přestárlými bijci, jako jsou Fleišman, Laštůvka, Procházka, Fillo, a přestože si to skalní fans neradi připouští, tak i Baroš.

Laštůvka v bráně mnohdy čaruje, Fillo je zraněný a u ostatních (nejen nejstarších hráčů) to občas, vypadá, jako by jim stačilo občas zabojovat proti pražským „S“ a tím to hasne.

Příliš povedeně zatím nevypadají ani příchody bývalých Opavanů Smoly nebo Kuzmanoviče. S tím souvisí fakt, že FCB zažilo nejlepší časy, když za ně váleli odchovanci.

Nejen, že zde byla vychována celá řada výjimečných fotbalistů, ale vzhledem k nátuře Slezanů zde dává cesta odchovanců smysl i filozoficky.

Některé nákupy jsou nutné a zkušenosti jakbysmet. Pokud ale chce Ostrava být tou štikou, která začne seriózně prohánět vrchní trio, musí radikálně okysličit kádr. Nebo se zamyslet, zda je v Ostravě opravdu ten správný trenér pro současný kádr.   

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bylo to napsáno v článku.Stačí jim porazit Spartu či Slavii a ostatní je nezajímá.Je vidět naprostý rozdíl ve výkonu,když hrají s pražskými celky a s Plzní.Proti Spartě a Slavii se mohou strhat a s Plzní zápas odchodí.Proto nemají úspěchy,které by podle tradice měli mít!

 2. Přidal jsem komentář na současný Banik, napřed jste ho otiskli, přečetl jsem ho, a následně smazali !!! Nebylo tam jediné sprosté slovo, pak nechápu, proč vůbec toto děláte, jaký to má smysl ??? Napřed to otisknete a pak smažete, to se na to raději vy…te !!!

 3. Baník vůbec nepoznávám.Hra o ničem,naprosto bez efektu.Domnívám se,že Kozel není pro Baník tím správným trénérem.

 4. Baník je v té první skupině naprosto omylem.Neviděl jsem jediný zápas ,kde by mně jejich herní projev zaujal.Nezaujali mně ani třeba chvilkové herní pasáže.Nic tým bez tváře herního systému s přestárlými vyčpělými jedinci,kteří nemají fotbalu co dát.Celé se to musí překopat pane majiteli peníze nejsou všechno.

 5. Z mého pohledu byla výměna trenéra špatným krokem, protože faktické výsledky pana Kozela jsou tristní. A nejen to, herní výkon neodpovídá mužstvu nejvyšší soutěže. Nerozumím tomu, proč je Baroš stále v mužstvu, protože na nejvyšší soutěž už zkrátka nemá. Celý tým potřebuje nutně rekonstrukci a začít by se mělo trenérem.

 6. Když se nad tím zamyslím, tak v těch komentářích je pravda. Kdyby Baník nechal Smolu a Kuzmanoviče Opavě, tak by snad neměla potíže. Ale to České, hamty, hamty, ať nám to nesežerou tamty.
  Petr

 7. Když Kozel nastoupil v zimní pauze do Baníku, tak prohlásil že chce hrát pohledný útočný fotbal s vysokým držením míče. Takhle to dopadá.
  Na takovej fotbal Baník hráče prostě nemá a taková otočka o 180 se v zimní pauze zvládnout nedá. Těžko můžete od hráče kterej je zvyklej nedělat si problémy a nakopávat dlouhý míče, aby najednou míč držel a přihrával nakrátko. To si říká o problémy.
  Kroutil sem nad tím tenkrát hlavou a nedivím se že se Baníku nedaří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vynikající debut! Jiří Procházka ustál premiéru v UFC a Oezdemira ukončil ve druhém kole

Konečně jsme se dočkali! Jiří "Denisa" Procházka za sebou má první zápas v UFC a neohlo to dopadnout lépe. Rodák z Moravy...

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...