Spojte se s námi


Fortuna liga

Snad derby budeme už jen vyhrávat a klíč udržíme co nejdéle, zní z kabiny Sparty po převzetí klíče pro vládce Prahy

Pět a půl roku čekala Sparta na výhru nad Slavií, během uplynulé sezóny ji porazila hned třikrát. Naposledy v květnu zvítězila v Edenu 2:1 a ročník uzavřela velkým triumfem. V úterý převzala klíč pro vládce Prahy.

Publikováno

dne

Pět a půl roku čekala Sparta na výhru nad Slavií, během uplynulé sezóny ji porazila hned třikrát. Naposledy v květnu zvítězila v Edenu 2:1 a ročník uzavřela velkým triumfem. V úterý převzala klíč pro vládce Prahy.

Spartě se v před sezónou v soubojích se Slavií dlouho nedařilo. Neporazila ji pět a půl roku, sešívaní během tohoto časového úseku čtyřikrát ovládli ligu, dostali se do Ligy mistrů a dvakrát figurovali ve čtvrtfinále Evropské ligy.

Negativní sérii letenští ukončili až loni v říjnu. V domácím prostředí po poločase vedli 1:0 zásluhou Lukáše Haraslína, navíc hráli po vyloučení Aihama Ousoua v přesilovce. A Slavia již po výměně stran vyrovnat nedokázala.

Sparťané poté převzali klíč a vydržel jim i po únorovém klání. Do Edenu přijela nerozehraná skupinka Pavla Vrby, v omlazené sestavě však šokovala favorizované červenobílé výhrou 2:0 a postupem do semifinále poháru.

Březnové ligové derby ovládla Slavia 2:0, v nadstavbě se ale opět radovala Sparta. V posledním kole za stavu 1:1 byl vyloučen Tomáš Wiesner, letenští přesto zápas zvrátili ve svůj prospěch. Z přímého kopu vymetl šibenici Adam Hložek. Klíč Sparta znovu přebrala v úterý.

„Příjemná a zajímavá zkušenost. Je to pro mě zase něco nového. Jsem rád, že jsme si výhru v derby mohli připomenout takovýmto způsobem. Doufám, že derby budeme vyhrávat a na radnici už nepůjdeme,“ řekl Ladislav Krejčí mladší.

V následující sezóně uvidíme s velkou pravděpodobností minimálně tři derby Slavie se Spartou. První se odehraje ve 13. kole v Edenu, na Letné se rivalové střetnou ve 27. kole a v nadstavbě se hostitel určí podle umístění po základní části.

„Je to skvělý zážitek, jsem rád, že jsem u předání klíče od Prahy mohl být. Podařilo se mi vyhrát až nějaké páté nebo šesté derby. Chvíli to trvalo, než se mi to povedlo a jsem rád, že bilance z minulé sezony byla pozitivní. To je super. Věřím, že si klíč udržíme co nejdéle,“ dodal Dávid Hancko.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.