Spojte se s námi


Fortuna liga

Šmicer: Byl jsem na Slavii naštvaný a chtěl podepsat ve Spartě. Nešlo si to ale představit

Před sedmnácti lety o tom mluvil v rozhovoru pro iDnes.cz, nyní se Vladimír Šmicer k nabídce angažmá ve Spartě vrátil v podcastu Mimo hřiště. Tehdy na úkor přesunu na Letné podepsal finančně horší smlouvu ve Slavii.

Publikováno

dne

Před sedmnácti lety o tom mluvil v rozhovoru pro iDnes.cz, nyní se Vladimír Šmicer k nabídce angažmá ve Spartě vrátil v podcastu Mimo hřiště. Tehdy na úkor přesunu na Letné podepsal finančně horší smlouvu ve Slavii.

Přestože na přestupy mezi Slavií a Spartou si čeští fanoušci po případech Josef Hušbauer, Lukáš Vácha či Bořek Dočkal ve 21. století již zvykli, v posledních letech se z chození z jednoho břehu Vltavy na druhý stala skoro rutina.

V létě 2019 podepsal Nicolae Stanciu ve Slavii, dva roky poté Srdjan Plavšič, letos naopak do Sparty přišli Jan Kuchta s Jakubem Jankto. Právě na téma přestupů mezi odvěkými rivaly překvapil svými slovy Vladimír Šmicer.

„Já jsem měl po osmi letech ve Slavii (14-22 let) nabídku jít do Sparty. Byl jsem strašně naštvaný na Slavii, protože mě svým způsobem nechtěla,“ řekl v podcastu Mimo hřiště.

To byla hodně šokující slova. Šmicer ve Slavii vyrůstal a odrazil se zní ke své hvězdné kariéře v zahraničí. Stal se oporou Lens, následoval přestup do Liverpoolu, se kterým vyhrál Ligu mistrů a poté návrat do Francie (Bordeaux).

Poslední dva roky každopádně strávil v milované Slavii. V ročníku 2008/09 oslavil ligový titul a mohl v poklidu skončit. Byl to ideální moment pro ukončení kariéry, čtrnáct let zpět to rozhodně tak růžové nebylo.

„Končila mi smlouva, vůbec jsem se s nima nemohl dohodnout na nové. Věděl jsem, že když kupovali cizince odněkud, tak dostávali dobrý smlouvy. A mně jako odchovanci nechtěli dát dobrou smlouvu,“ pokračovala legenda českého fotbalu.

Jenže přestoupit v té době ze Slavie do Sparty bylo oproti nynějšku takřka nemožné. Patrik Berger Slavii opouštěl ještě jako hráč devatenáctky, Karel Poborský šel oklikou přes Manchester United, Benficu Lisabon a Lazio Řím.

„Tak jsem byl tak na ně naštvaný, že jsem to chtěl podepsat Spartě. Ale potom jsem si řekl, že to ne. Lekl jsem se toho, co by následovalo a nakonec jsem si to neuměl stejně představit, že já si vezmu ten dres a budu hrát za Spartu. Tak jsem podepsal na rok Slavii úplně za nic, nemohl jsem to udělat,“ dodal Šmicer.

S odstupem času to bylo dobré rozhodnutí. O Šmicerově kariéře se bavit netřeba, důležitý je každopádně fakt, že si ho fanoušci váží jako legendy.

Zdroj: Mimo hřiště

Reklama

Oblíbené